PDA

Zobacz pełną wersję : gigCalendar - jak wywołać moduł kalendarza ?



yogi009
22-01-2009, 20:41
Witam, szukam jakiegoś działającego komponentu i modułu przeznaczonego do wpisywania informacji i imprezach kulturalnych. Generalnie chodzi o to, żeby był:

1. jakiś ładny mały kalendarz (moduł) wyświetlający dni, w których coś już jest zapisane, niestety standard graficzny modułu JEvents jest rzekłbym ubożuchny, a nie mogę się doszukać czegoś, co było by jakąś "skórką graficzną" (być może wystarczy tylko css, ale wątpię), w tej chwili męczę się ze zmuszeniem modułu gigCalendar, na razie wyświetla tylko listę wydarzeń, niby piszą po angielsku, że mozna ustawić wyświetlanie m.in. kalendarza miesięcznego, ale jakoś nie mogę trafić w sedno,

2. sam komponent powinien wyświetlać duży miesięczny kalendarz, albo listę wydarzeń (na liście fajnie by było móc umieścić małe fotki), po wejściu w wydarzenie, wiadomo, więcej treści i ew. większa fotka. Testuję gigCalendar, nawet wstawia mi kod {MOSIMAGE}, ale nigdzie nie odnajduję możliwości wskazania obrazka :-)

Teraz do rzeczy, pytania:

1. czy możecie mi podpowiedzieć/wskazać jak ew, zmusić moduł JEvents minicalendar do lepszego wyglądania :-)

2. jeśli nie, to ew. szukam rozwiązania w gigCalendar - problemy opisałem powyżej,

Pozdrawiam,

yogi

yogi009
23-01-2009, 09:28
No to mam kolejną porcję zagwozdek. Znalazłem na stronie projektu w opisie gigCalendar (wersja najnowsza: gigCalendarNightlyBuil) taki wpis:

This is NOT FOR PRODUCTION SITES! This is a nightly build of a new version 1.0.3 that we're working on. PLEASE DON'T USE THIS ON PRODUCTION SITES!

I się trochę rozjaśniło. Pobrałem więc wersję 1.0.2 ale przy próbie instalacji komponentu mam coś takiego:

SQL Error DB function failed with error number 1067
Invalid default value for 'checked_out_time' SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_gigcal_bands` ( `gigcal_bands_id` int(11) NOT NULL auto_increment, `published` tinyint(1) NOT NULL default '0', `thedefault` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(4) NOT NULL default '0', `checked_out_time` int(11) NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `bandname` varchar(120) NOT NULL default '', `website` varchar(180) NOT NULL default '', `contactname` varchar(180) NOT NULL default '', `contactemail` varchar(180) NOT NULL default '', `contactphone` varchar(180) NOT NULL default '', `city` varchar(180) NOT NULL default '', `state` varchar(180) NOT NULL default '', `notes` text NOT NULL, PRIMARY KEY (`gigcal_bands_id`) );
SQL =

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_gigcal_bands` (
`gigcal_bands_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`published` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`thedefault` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`checked_out` tinyint(4) NOT NULL default '0',
`checked_out_time` int(11) NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`bandname` varchar(120) NOT NULL default '',
`website` varchar(180) NOT NULL default '',
`contactname` varchar(180) NOT NULL default '',
`contactemail` varchar(180) NOT NULL default '',
`contactphone` varchar(180) NOT NULL default '',
`city` varchar(180) NOT NULL default '',
`state` varchar(180) NOT NULL default '',
`notes` text NOT NULL,
PRIMARY KEY (`gigcal_bands_id`)
);

Looknąłem do bazy, ale nie znalazłem tam żadnych baz danych gigCalendar'a. W interku odnalazłem też wpis o istnieniu jakiejś wersji 1.0.3, w każdym razie wersji późniejszej, z 2007 roku, pozbawionej jakichś tam błędów, niestety brak tych paczek na stronach projektu. Czy ktoś z Was może rozwiązał ten problem ?


=======================

Temat rozwiązałem używając alternatywego komponentu, watek do zamknięcia.

(Na)Leśnik
10-04-2010, 10:57
Napisz jakiego alternatywnego komponentu, bo też czegoś podobnego szukam.
Może też będzie bardziej mi odpowiadać.