PDA

Zobacz pełną wersję : wstawki w artykułach



karolk
03-06-2006, 22:33
Witam,
czy znacie może jakieś rozwiązanie (komponent?) pozwalający na wstawianie w tekstach artykułów wcześniej określonych tekstów lub grafik ?
Chodzi mi o coś takiego co powoliłoby mi wcześniej zdefiniować taki tekst lub grafikę i później już w czasie pisania artykułu mógłbym je wstawiać w dowolnym miejscu tekstu albo wybierac z menu albo np. wpisując jakiś kod w tekście (np. {tekst_stanadardowy1}. ).

Z góry dzięki za wszelkie informacje.
pozdrawiam
Karol

fanti
03-06-2006, 23:19
Nie potrzebujesz komponentu, zainstaluj edytor mosCE, potrafi bardzo dużo:
m.in.

Zarządzanie obrazami: wczytywanie, edycja, usuwanie, obrazy z podmianą (rollover), okienko wyskakujace
Zarządzanie plikami: wczytywanie, usuwanie, przenoszenie, zmiana nazw.
Zarzadzanie animacjami flash (podobne do Zarządzania plikami).
Zaawansowane zarządzanie odsyłaczami - z odsyłaczami do elementów zawartości i funkcją wyszukiwania.i kopiowanie tekstów np. z Worda

karolk
03-06-2006, 23:47
dzieki za pomysl, ale nie o to chodzi. mosce uzywam, to co opisalem ma wlasnie na celu unikanie wklejania po raz 20 tego samego tekstu czy tabelki z worda, chcialbym maksymalnie uproscic sobie edycje artykulow i miec mozliwosc wlasnie wtsawiania wczesniej zdefiniownych tekstow, grafik caly ukladow tekstu czy nawet formularzy (to juz niekoniecznie).

pozdrawiam
karol

zwiastun
04-06-2006, 01:40
Tzn co byś chciał? Bo to niezbyt jasne?
Artykuły z natury rzeczy są materiałami o swobodnej strukturze. Joomla korzysta z szablonu artykułu - ileś elementów, które da się wyodrębnić, zostalo wyodrębnionych.
Piszesz np.

pozwalający na wstawianie w tekstach artykułów wcześniej określonych tekstów lub grafik ?
Czyżbyś chciał Worda calego w Joomli? Definiowania szablonów?
To też w pewnym wymiarze jest - w darmowych edytorach (np. FCK, w JCE), a w znacznie lepszej wersji zapewne w edytorach komercyjnych.

karolk
10-06-2006, 14:26
Dziekuje Wam wszystkim za podpowiedzi. Dokaldnie chodzilo mi o to co oferuje JCE z wstawianiem wczesniej przygotowanych fragmentow HTML,
co prawda bardziej optymalne byloby gdyby te wstawki moglbys dynamiczne tzn, zeby byly pobierane nie przy edycji tkestu ale przy jego wystwietalniu, ale i tak jest to duze usprawienie dla mnie. dziekuje i pozdrawiam
karol