PDA

Zobacz pełną wersję : baza informacji z kliku stron



wafcio
24-01-2009, 22:33
Chcę stworzyć stronę która byłaby bazą informacji o pewnych rzeczach znajdujących się na różnych stronach.

Mały przykład:

Założenia:
- jest 10 stron zamieszczających różnego rodzaju grafiki
- jest 30 twórców grafik, którzy zamieszczają grafiki w kliku serwisach
- autor grafiki nigdy nie zamieszcza tej samej grafiki na więcej niż jednym serwisie, na którym jest zarejestrowany.

Cel strony:
Chciałbym stworzyć stronę, która zawierała by:
- informacje o tych 30 grafikach
- informacje i miniatury prac tych grafików
- linki do serwisu na którym grafika została umieszczona
Chodzi mi o to, żeby była jedna strona na której można by znaleźć informacje o interesującym nas grafiku i na jakich serwisach zamieścił swoje prace, a nie kilka stron i postronny użytkownik zainteresowany jedna z prac grafika nie widział, ze grafik zamieścił jescze inne swoje dzieła na innych stronach.

Powyższy przykład obrazuje do czego serwis miałby służyć, jednak serwis nie będzie zawierał opisanej wyżej, konkretnej sytuacji.

Co powinna strona posiadać:
- możliwość dodania grafika do systemu, zamieszczenie informacji o nim, i fotki, które określają jego osobę (nie jego prace graficzne)
- listę stron z pracami grafików
- możliwość dodania "rekordów" prac grafików, przydzielenia ich odpowiedniemu grafikowi i odpowiedniej stronie, na ktorej praca się znajduje
- wyszukiwarka po nazwie grafika lub innych parametrach grafika znajdujących się w jego profilu
- wyszukiwarka po dacie umieszczenia grafiki, typie grafiki, i innych

strona będzie zawierała bazę kilkuset/kilku tysięcy grafik i kilku dziesięciu/ kilkuset grafików, więc dodawanie nowego konta w komponencie community builder troche mija się z celem.

Szukam komponentu, który by spełniach większość wymienionych przeze mnie cech, myślałem o SOBI2, ale może jest jakiś inny komponent bardziej odpowiadający moim wymaganiom.