PDA

Zobacz pełną wersję : Fatal error - problem z plikiem simplexml.php



matipc
25-01-2009, 14:26
Dzień Dobry!
Wgrałem wszystkie pliki Joomla! na serwer, kiedy wchodzę na adres mojej strony wyświetla się tylko:
"Fatal error: Call to undefined function: xml_parse() in /home/email/mlodziez/mlokolo/www/libraries/joomla/utilities/simplexml.php on line 234"
da się coś z tym zrobić? pliki wgrywałem dwa razy i ciągle to samo. Szukałem pomocy w różnych instrukcjach i szukałem takiego tematu na forum ale nie znalazłem. Bardzo proszę o odpowiedź.

zwiastun
25-01-2009, 14:43
Widocznie nie udaje Ci się poprawnie przesłać plików i czegoś brakuje. Włączyłeś w swoim kliencie FTP tryb pasywny?

safemode
25-01-2009, 18:23
Czasem się zdarza, że serwer jest skompilowany bez obsługi xml. Może sprawdź to ustawienie.

matipc
26-01-2009, 15:29
hmm... problem z przesyłaniem plików? raczej chyba nie bo w takim razie przy drugim przesłaniu by zadziałał... przecież to jest mało prawdopodobne żeby dwa razy problem przesyłu wystąpił akurat przy przesyłaniu tego pliku... poza tym ten plik jest na serwerze tylko, że coś nie działa w nim... jakiś XML... nie znam się na tym... czy na prawdę nikt nie miał nigdy identycznego problemu?

matipc
26-01-2009, 15:29
a jak sprawdzić to XML?

zwiastun
26-01-2009, 15:59
Jeśli, to nie błąd w przesyłaniu tego pliku, ale pliku, w którym zdefiniowana jest funkcja xml_parse
Każesz się bawić w zgadywanki. Podaj dane serwera, jeśli nie wiesz jakie, poszukaj na forum pomocnika pisania postów