PDA

Zobacz pełną wersję : różne ikony menu



Gordon37
25-01-2009, 17:40
Witam
szukałem na forum i nie znalazłem niczego podobnego więc pytam
jak zmienić menu żeby było menu obrazkowe i w każdym inny obrazek ??
z góry dziękuje

zwiastun
25-01-2009, 17:44
napisać kod css, który będzie umieszczał obrazki - w Joomla 1.5 każda pozycja menu jest oznaczana własną klaśą (itemXXX). Tylko w stylu Lista

Gordon37
25-01-2009, 18:03
a coś więcej ?
w jakim pliku mam to szukać ? pod jaką nazwą ? co z edytować ?

zwiastun
25-01-2009, 18:47
Coś więcej? Co mianowicie?

Gordon37
25-01-2009, 18:50
napisałem w poście wyżej co więcej w jakim pliku to mam szukać i jak sie to może nazywać i na co to zmienić ?
korzystam ze stylu kp_night_city

zwiastun
25-01-2009, 18:54
Czego masz szukać? Tego, co masz dopiero napisać? Tam gdzie to napiszesz!

Gordon37
25-01-2009, 18:58
no ale skoro mam to napisać to musze sie do czegoś odwołać w indexie
prosze o dokładne wytłumaczenie jak to mam zrobic

zwiastun
25-01-2009, 19:22
W arkuszu stylów Twojego szablonu.

Gordon37
25-01-2009, 19:27
http://sklep.oskavant.pl/templates/kp_night_city/css/template.css
to jest link do arkusza stylów pomoże mi ktoś to zedytować ?

zwiastun
25-01-2009, 19:46
.tojestklasapozycjimenu {background: url(obrazekpodtapozycja.gif) no-repeat 0 0 }
To łopatologiczna i przedostatnia dla Ciebie porada w tej mierze.
Ostatnia brzmi: daj sobie spokój (chyba, że tworzysz stronę dla przedszkolaków, dyrekcja nie ma pieniędzy na zlecenie, a Tobie grozi utrata pracy, jeśli tego nie zrobisz, bo dyrekcja ma nie tak pod kopułą). Obrazkowe menu było modne tak z 10 lat temu.

Bazyl
25-01-2009, 19:50
Dostałeś wędkę i jeszcze do kompletu chcesz rybę?

To nie jest w porządku. Jak się sam nie nauczysz (jak pokażesz, że próbujesz, to pewnie jakiś dobry człowiek znowu Cię naprowadzi...) to za chwilę będziesz miał podobny problem, i jeszcze jeden, i...


Ups, minęliśmy się (to do zwiastuna).

Gordon37
25-01-2009, 20:02
jest to obrazkowe menu bo to jest pod hurtownie i tam na menu będą sruby i takie tam ( to nie jest mój wymysł)
do Zwiastuna wiem jak się robi kasy ale to trzeba jeszcze w index.php zagnieździć i się o to pytam
co do tej ryby i wędki to ja wiedziałem ze to musi być w tym pliku ale mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie mam tego szukać w jakiej nazwie albo co ? bo jak na razie to z strony forum niczego się nie dowiedziałem tylko umiecie krytykować

Bazyl
25-01-2009, 20:13
Nie obraź się, ale konstruktywna krytyka się przydaje...
Nie chcę wyjść na nadętego bufona, ale swoją odpowiedzią pokazałeś, że podstawowe podstawy (jak to mawia pewien Leszek) nie są Ci znane.
Też się uczę, też pytam na forum, też zadawałem pytania, które nie powinny paść.

Wytrwałości...

Odp.: w TYM pliku umieść TO OD ZWIASTUNA tyle razy ile potrzebujesz.

zwiastun
25-01-2009, 20:27
jest to obrazkowe menu bo to jest pod hurtownie i tam na menu będą sruby i takie tam ( to nie jest mój wymysł)

O! Praca na zlecenie? Praca dla firmy?

Co ma wspólnego obrazkowość menu z tym, że strona ma być dla hurtowni śrub, nie mam pojęcia. Chyba że to ma być zakręcone menu dla zakręconych. Jakoś dziwnie sklepy z wędkami nie mają w menu wędek, sklepy z majtkami majtek, itd.

Doradź zleceniodawcy, by czym prędzej poszukał kompetentnego wykonawcy dla swojej strony albo by ją sobie wydłubał sam, jeśli go nie stać na pewną inwestycję.

W głowie się nie mieści...

Gordon37
25-01-2009, 20:41
http://www.hurtmet.pl/index.html
tu masz podany przykład takiego menu
usunięty wulgarny tekst - zwiastun

zwiastun
25-01-2009, 20:53
Poczytaj! Publicznie, bo sobie pozwoliłeś:
1. Chamskie odzywki zachowaj na intymne spotkania z sobą samym.
2. Napisałem Ci czarno na białym, co trzeba zrobić, nie moją jest winą, że nie masz zielonego pojęcia o robocie, za którą się bierzesz.
3.
a) styl menu Lista w Joomla 1.5 produkuje menu w postaci listy, a każdy element ma swoją klasę itemXXX
b) w arkuszu stylów: .itemXXX {style, w tym reguła umieszczająca obrazek}
Jeśli to jest ponad Twoje siły, to tego po prostu nie rób!

Gordon37
26-01-2009, 11:30
tak jak wcześnie mówiłem to na tym forum nie umiecie pomóc, ponieważ nie trzebabyło nic w css kopać tylko wystarczyło w panelu admina w komponentach i w menu opowiednio poustawiać i wszystko działa.

tylko jest jeden probelm którego nie umiem rozwiązać bo jeśli dam menu obrazkowe to co z tytułem w menu bo coś musi być wpisane ?
a czy można inaczej zrobić aby nie było zadnego znaku ?

Bazyl
26-01-2009, 19:20
nie umiecie pomóc



To po jakie licho nadal zadajesz pytania?