PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam komponentu i modułu Today in History pod joomla 1.5



t0mmy21
25-01-2009, 21:16
Szukam komponentu i modułu "Today in History" pod Joomla 1.5, gdyby ktoś miał lub znalazł w sieci to byłbym wdzięczny. Mi się niestety nie udało :(...

zwiastun
25-01-2009, 21:47
a sprawdzałeś czy 2.01 nie zadziała w trybie zgodności wstecznej?

t0mmy21
26-01-2009, 13:42
sprawdzałem 2.0 - nie działa, 2.01 nie mogę znaleźć. Prosiłbym o pomoc :)

zwiastun
26-01-2009, 14:23
Sprawdzi to i da znać: http://www.boneworks.net/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=32&Itemid=28

t0mmy21
26-01-2009, 17:17
ten zadziałał :). Dzięki wielkie. Teraz tylko muszę znaleźć bazę wydarzeń polskich, jak się nie uda to będzie zabawy...;)

zwiastun
26-01-2009, 17:26
kontakt z Dakotą oraz jak wrócę późną nocą to podrzucę (niekoniecznie do końca zgodną, bo nie analizowałem, ale to nie problem

Dakota
26-01-2009, 19:06
pozwalam sobie pierwsza się odezwać... dołączam bazę wydarzeń historycznych jaką posiadam.... zaznaczam, że działa w połączeniu z joomla 1.0.15... kodowanie znaków iso

pozdrawiam
Dakota

zwiastun
26-01-2009, 23:50
to co dołączam to połączenie czegoś, co już kiedyś zrobiłem + co otrzymałem swego czasu od Dakoty. Moze zatem być tak, że nie masz nic nowego. I o ile pamiętam, nie zmieniałem ID, więc nie powinno być problemu z rozpoznaniem (trochę poprawionych usterek orto inter). Wydarzeń jest około 1000, w spadku po Dakocie miałem blisko 800, ale widzę, że coś jest różne mocno od wydarzenia o ID bodaj 494 - w dawnej mojej paczce od D (uwaga - tabele się nieco różnią strukturą)


PS przejrzałem plik od Dakoty dodany tutaj dziś - jak się można spodziewać, w porównaniu z tym co miałem, urosło. Warto by to dokładnie przejrzeć i skompilować ku pożytkowi wspólnemu - kandydat do porządkowania już widzę jest :) Prawda, @t0mmy21

t0mmy21
27-01-2009, 00:04
Dzięki wielkie!!! :D

PawelJacekZ
06-02-2009, 13:35
Witam
Proszę o pomoc w problemie.
Po zainstalowaniu w panelu admina mam w Today taki komunikat:
DB function failed with error number 1146
Table 'zatta5.jos_thisday' doesn't exist SQL=SELECT * FROM jos_thisday WHERE HistoryDate = "2/6" ORDER BY HistoryYear

Mam Joomla 1.5.9 i nie wiem co zrobić

Proszę o pomoc

zwiastun
06-02-2009, 14:26
Instalator nie założył tabeli bazy danych. Strukturę tabel masz w pliku manifestu xml, popraw w zapytaniu przedrostek, wykonaj np. w phpMyAdminie i jeśli reszta jest OK, zadziała

PawelJacekZ
06-02-2009, 15:00
Angielska baza działa, natomiast polska ma inną strukturę danych .
Pomocy jak to zmienić...
angielska
-- Table structure for table `jos_thisday`
--

CREATE TABLE `jos_thisday` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`HistoryDate` varchar(5) NOT NULL,
`DailyFact` text NOT NULL,
`KeyFact` tinyint(1) NOT NULL,
`HistoryYear` int(4) NOT NULL,
`published` tinyint(1) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=5757



najgorsze jest to że baza powinna mieć zapisany dzień i miesiąc w formie 12/3 a ma osobno 12 3 no i kiszka



Polska
-- Struktura tabeli dla `jos_tdihistory`
--

DROP TABLE IF EXISTS `jos_tdihistory`;
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_tdihistory` (
`id` int(11) unsigned NOT NULL auto_increment,
`day` tinyint(2) NOT NULL default '0',
`month` tinyint(2) NOT NULL default '0',
`year` int(4) NOT NULL default '0',
`event` text NOT NULL,
`date_mod` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`date_entered` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`displays` int(11) unsigned NOT NULL default '0',
`feventid` int(11) unsigned NOT NULL,
`era` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`published` tinyint(1) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1001 ;

PawelJacekZ
06-02-2009, 15:39
Poza tym jeszcze jeden problem.
Pisane ręcznie informacje ad strony admina są z krzakami i z krzakami się wyświetlają....

zwiastun
06-02-2009, 16:17
Wykonaj tę kwerendę, pomoże na kodowanie znaków
DROP TABLE IF EXISTS `jos_thisday`;
CREATE TABLE `jos_thisday` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`HistoryDate` varchar(5) NOT NULL,
`DailyFact` text NOT NULL,
`KeyFact` tinyint(1) NOT NULL,
`HistoryYear` int(4) NOT NULL,
`published` tinyint(1) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 ;

PawelJacekZ
06-02-2009, 17:20
Mam polskie znaki.
Zmieniłem w pliku na utf8 i wgrałem bazę jeszcze raz.
Tylko dalej mam angielskie wydarzenia,polska baza nie działa....
Nie mam pojęcia jak prze konwertować pola tabeli aby się zgadzała ze strukturą właściwą....
Nie wiem jak się udało poprawnie uruchomić The Day z bazą zawartą we wcześniejszych wpisach?
Pewnie czegoś jeszcze nie wiem....

PawelJacekZ
07-02-2009, 11:21
Czy da się jakoś automatycznie prze konwertować polską bazę wydarzeń do The Day History 2..

DarioB
02-03-2011, 13:57
Widzę że temat umarł śmiercią naturalną.
Czy ktoś sobie poradził z tym modułem?
Z tego co widzę cały czas jest tylko wersja beta. (http://www.boneworks.net/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=32&Itemid=28)

Może w zamian polecanie inny dodatek? Przyznam że ciężko coś znaleźć a mam około tysiąca wpisów w bazie wydarzeń i żal by się zmarnowało.

zwiastun
02-03-2011, 15:52
Pooglądać strukturę bazy i przerobić. Rzecz jest na pewno do wykonania, co nie znaczy, że łatwo. Ale około 1000 rekordów to nie aż tak duzo. Nawet, gdyby trzeba było przerabiać to ręcznie (wiem, swego czasu przerabiałem)

Dakota
02-03-2011, 16:22
witaj....


Może w zamian polecanie inny dodatek?

Jak korzystam z komponentu efemerides, pobrać go możesz z tej strony
http://joomlacode.org/gf/project/efemerides/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=4227

DarioB
04-03-2011, 09:11
Dakota - wielkie dzięki. Moje 1300 wpisów uratowane :)
Póki co testowo wygląda to tak.
http://lechia.net/index.php?option=com_efemerides&view=efemerides&Itemid=425
Pytanie czy można jakoś gdzieś wstawić kalendarz by użytkownik wybrał sobie inny miesiąc (przy widoku miesięcznym) lub dzień (przy jednodniowym)?

---------- Post dodany 04-03-2011 o 09:11 ---------- Poprzedni post był 03-03-2011 o 15:25 ----------

I jeszcze jedno - nie wiem czemu ale łobuz nie chce sortować wyświetlanych wpisów po datach.

szas
13-04-2011, 22:44
to co dołączam to połączenie czegoś, co już kiedyś zrobiłem + co otrzymałem swego czasu od Dakoty. Moze zatem być tak, że nie masz nic nowego. I o ile pamiętam, nie zmieniałem ID, więc nie powinno być problemu z rozpoznaniem (trochę poprawionych usterek orto inter). Wydarzeń jest około 1000, w spadku po Dakocie miałem blisko 800, ale widzę, że coś jest różne mocno od wydarzenia o ID bodaj 494 - w dawnej mojej paczce od D (uwaga - tabele się nieco różnią strukturą)


PS przejrzałem plik od Dakoty dodany tutaj dziś - jak się można spodziewać, w porównaniu z tym co miałem, urosło. Warto by to dokładnie przejrzeć i skompilować ku pożytkowi wspólnemu - kandydat do porządkowania już widzę jest :) Prawda, @t0mmy21

Witam,
Pozwalam sobie dołączyć odpowiedź do wątku bo sam długo szukałem czegoś podobnego.
Bazy dołączone przez Zwiastuna i Dakotę obecnie nie są do końca aktualne, wiadomo - co chwilę przybywa nowa rocznica, poza tym miałem problem z odpaleniem modułu Today in history pod moją Joomlą 1.5.22. Dlatego udało mi się zaimplementować bazę wybranych rocznic obecnie dostępnych na Wikipedii do modułu imienin DW_NAME_DAY autorstwa Dawida Wygody - nie ingerowałem w kod modułu, dlatego mam nadzieję że Autor nie będzie miał mi tego za złe - zamieniłem tylko zawartość plików tekstowych, zamiast imion wstawiłem rocznice (źródło: Wikipedia - wybrane rocznice historyczne), z własnym formatowaniem html. Jestem nowy w Joomli i w programowaniu więc nie wykluczam że może nie wszędzie to zadziała, ale u mnie działa pod Mozillą i IE. Baza zawiera ok. 2500 rocznic, mniej więcej średnio po 7 na dzień. Nie jest to na pewno optymalne rozwiązanie, ale tak jak wspomniałem - jestem nowy w temacie Joomli i zrobiłem tak jak na tą chwilę umiałem. :)
Instalkę modułu załączam dla zainteresowanych.
Pozdrawiam
szas

pancelot
01-11-2012, 18:32
Do szas (http://forum.joomla.pl/member.php?40981-szas)

kawał dobrej roboty kolega skomponował..pozwoliłem sobie wykorzystać Twoją pracę :)
Pozdrawiam

jurek_joomla
26-12-2012, 23:48
Witam. Mam pytanie. Czy może mi ktoś pomóc w zmianie nazwy miesięcy na polskie. Zainstalowałem Today In History v. 2.0, ale nie mogę znaleźć spolszczenia. Dlatego postanowiłem sam sobie przerobić co nieco. Jednak pomimo, że kalendarz mam już po polsku to za nic nie wiem, gdzie zmienić wpis, który odpowiada za miejsce na załączonym obrazku. Z góry dziękuję.
6214

DarioB
27-12-2012, 07:28
sprawdź plik językowy dla tego komponentu w folderze anglojęzycznym. Prawodopodobnie musisz stworzyć identyczy w wersji PL_pl i wstawić do folderu z polskimi plikami językowymi. Oczywiscie wpierw go sobie przetumacz.

jurek_joomla
27-12-2012, 09:25
Problem w tym jednak, że nie ma dla tego komponentu pliku językowego. "Przekopałem" wszystko i nie znalazłem takiego pliku

DarioB
27-12-2012, 14:02
Nie dam sobie teraz głowy uciąć ale być może trzeba w komponencie poszukać wpisu o języku. Nie pamiętma cyz w tym dodatku czy innym tak sięto załatwiało. szukasz EN_en i zamieniasz na PL_pl być moze to jest to. Ja się przesiadłem teraz na inny dodatek (efemerides) i juz nei pamiętam na 100% jak to działało.

http://lechia.net/index.php?option=com_efemerides&view=efemerides&Itemid=34

jurek_joomla
29-12-2012, 14:54
Dzięki za wskazówki, ale kolejny dzień poszukiwań nic nie dał, więc chyba muszę pogodzić się z tym, że zamiast Grudzień będzie December:podstep: