PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwanie zbędnych kategorii



mardag
25-01-2009, 23:20
Witam,

Jak mogę usunąć zbędne kategorie, które wgrały się razem z Joomlą!? Ciągle pojawia się komunikat, że zawierają one recordy, ale moim zdaniem tam naprawdę nic nie ma :) O co chodzi?

Pozdrawiam

zwiastun
25-01-2009, 23:23
Nie prościej zainstalować Joomla bez przykładów? Najpierw sobie tworzymy problemy, a potem pytamy jak je rozwiązać. Ponowna instalacja na instalacji ćwiczebnej zajmuje 4 minuty. Ręczne usuwanie i sprawdzanie - kilkanaście, a na dodatek jeszcze pozostają śmieci.

mardag
25-01-2009, 23:50
Nie chce instalować od nowa, bo już dodałem kilka artykułów. Wiem, że to utrudnianie sobie życia, ale teraz raczej nie ma już odwrotu :)

zwiastun
26-01-2009, 00:47
Kilka artykułów dodaje się również w kilka minut (wystarczy sobie je skopiować, można również skopiować w bazie danych tabelę #__content, a potem albo przywrócić rekordy albo całą tabelę.
Usuwanie na zapleczu powinno być gruntowne:
a) nie da się usunąć kategorii czy sekcji, jeśli są w nich jakieś elementy - trzeba najpierw usunąć te elementy (uwaga, artykuły usunięte do kosza są nadal przypisane do kategorii i sekcji, a więc dopóki się ich nie usunie, nie można usunąć macierzystych kategorii i sekcji)
b) Po usunięciu kategorii i sekcji należy ze wszystkich menu usunąć odnośniki odwołujące się do nieistniejących sekcji, kategorii i artykułów. Łatwo tu coś przegapić.