PDA

Zobacz pełną wersję : Linkowanie menu



zszalbot
26-01-2009, 13:57
Witam,

Tworzę nowe menu i chcę go wyświetlić w szablonie. Jak to zrobić?
Moje menu nazywa się bottom-menu i ma ID 7.

Próbuję więc tak:

<jdoc:include type="modules" name="bottom-menu" />
oraz

<jdoc:include type="modules" name="7" />
ale menu się nie wyświetla. Dokumentacja na docs.joomla.org jest bardzo słaba, albo nie umiem tam tego znaleźć.

Z góry dziękuję za podpowiedź!

zwiastun
26-01-2009, 14:36
:) Pozycję modułu można nazwać np. psiaBuda i wsadzić tam skowronka bez klatki...
W module wygenerowanym podczas tworzenia menu (Menu=>Projektant menu) albo stworzonym dla menu (w Rozszerzenia=>Moduły) wybierasz typ menu: twoje-menu-skowronek-i-psiaBuda i umieszczasz je w tej pozycji modułów, w której chcesz, u Ciebie np. bottom-menu (raczej nie używaj cyferek jako nazw)

zszalbot
26-01-2009, 15:02
:) Pozycję modułu można nazwać np. psiaBuda i wsadzić tam skowronka bez klatki...
W module wygenerowanym podczas tworzenia menu (Menu=>Projektant menu) albo stworzonym dla menu (w Rozszerzenia=>Moduły) wybierasz typ menu: twoje-menu-skowronek-i-psiaBuda i umieszczasz je w tej pozycji modułów, w której chcesz, u Ciebie np. bottom-menu (raczej nie używaj cyferek jako nazw)

Hej - kilka razy musiałem przeczytać Twoją odpowiedź (co nie świadczy dobrze o mojej inteligencji, ale wreszcie zrozumiałem :). Wielkie dzięki! Menu działa.