PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem ze stroną startową



polnews
26-01-2009, 17:49
Witam

Mam dziwny problem na stronie głównej (kiedyś tego nie miałem):
www.polnews.co.uk

Otóż w ustawieniach głownego menu - Prameters (Basic) - dla strony głownej mam:
Leading 12
Intro 0
Columns 1
Links 4

...czyli teoretycznie powinienem mieć 12 artykułów + 4 linki na stronie głównej - ale mam 12 artykułów + 4 linki +.... link do następnej podstrony (której nie chcę mieć) gdzie artykułami są... te same artykuły co w linkach na stronie głównej. Wydaję mi się że problem pojawił się po przejściu na 1.5.9

Czekam na wasze sugestie jak to naprawić - chcę mieć tylko 12 atrtykułów + linki - i NIC WIĘCEJ...

thx

Dakota
26-01-2009, 20:12
szukaj w ustawieniach strony głównej ..... pagination hide

polnews
27-01-2009, 07:36
szukaj w ustawieniach strony głównej ..... pagination hide

Dzięki wielkie! Zadziałało!

Mógłbyś wytłumaczyć róznice pomiędzy:
Pagination >> hide,show,auto
a
Pagination Results >> hide,show

zwiastun
27-01-2009, 13:30
Zainstaluj język polski i nie trzeba Ci będzie tłumaczyć.

jantin
27-01-2009, 14:31
Mógłbyś wytłumaczyć róznice pomiędzy:
Pagination >> hide,show,auto
a
Pagination Results >> hide,show

Pagination >> hide,show,auto - to generalnie włączanie/wyłączanie informacji o ilości stron na stronie startowej (na dole, z ich "przewijaczem").

Pagination Results >> hide,show - to włączanie/wyłączanie informacji na której stronie strony startowej jesteś, np, że jesteś na trzeciej z ogólnie pięciu stron startowej. Informacja ta pojawia się pod informacją "Pagination"

"Pagination Result" działa tylko przy włączonej "Pagination", jak wyłaczysz "Pagination" to włączenie "Pagination Result" nic nie daje, przynajmniej u mnie (J1.5.9 szablon domyślny rhuk milkyway)

W wersji polskiej:

Pagination - Podział na strony
Pagination result - Paginacja

polnews zdaje się dobrze zna angielski sądząc po jego stronie, chodziło mu chyba o logikę działania tych ustawień?

zwiastun
27-01-2009, 14:44
Logika - tak mi się zdaje - objaśniona jest w dymku.
W polskich wersjach tłumaczyliśmy swego czasu 'Pagination' -> Stronicowanie, a 'Pagination Results' -> Paginacja
Paginacja: numeracja stronic książki, czasopisma, itp.
Można by również użyć "pagina" - liczba wskazująca numer kolejny stronicy. Ze stronicowania zrezygnowaliśmy, bo ten wyraz ma w informatyce swoją konotację. :)

polnews
27-01-2009, 15:17
Dzięki wielkie, już wszytsko jasne :)

jantin
27-01-2009, 15:33
Logika - tak mi się zdaje - objaśniona jest w dymku.


Jest, ale w wersji angielskiej jest moim zdaniem mniej zrozumiała niż w wersji polskiej. Polskie tłumaczenie "Podział strony" jest oczywiste a dymki są klarownie opisane. "Pagination support" czy "Pagination results" już nie tak bardzo. Jasne że nie jestem Anglikiem, taki to wszystko zrozumie, ale mówimy o Polakach posługujących się angielskim a nie o "native speakers"...
Polska wersja jest dobrze przetłumaczona:), [tu słychać oklaski dla tłumaczy]