PDA

Zobacz pełną wersję : Standardowy komponent kontakty w Joomla 1,5,9



sylwekb
26-01-2009, 19:06
Gdzie można włączyć opcję aby można było wyświetlić kontakty w rozwijalnym menu z napisem wybierz kontakt tak jak w poprzednich wersjach Joomla? Czy ja niedowidzę czy pod Joomla 1,5,9 nie ma takiej możliwości aby będąc w jednym kontakcie można było wybrać następne w danej kategorii kontaktów?

dyzmund1
22-03-2009, 20:47
Użytkuję Joomlę 1.5.9, wszystko ok, kończę w zasadzie stronę ale od początku nie działają mi kontakty. Dostaję komunikat:
404 - Nieznany błąd

Nie znaleziono komponentu


Co ciekawe, kategorie kontaktów można zapisywać, tutaj błąd nie występuje.



Skąd mogę taki standardowy komponent ściągnąć. Trochę już szukałem.

zwiastun
22-03-2009, 22:07
No tak, najlepszym miejscem zapytania, jaki nieznany bląd powoduje błąd na mojej stronie to forum.
A mnie się wydawało, że trzeba po zainstalowaniu sprawdzić, czy się zainstalowało poprawnie, a jeśli nie, to sprawdzić powody dla których setkom innych osób tez się coś nie udaje, a swoje niepowodzenia już zgłosili i nawet jakieś rady dostali.
Ale jak byś się chciał pobawić w zgaduj zgadulę, to kto wie - może w oftopic umieścić zaproszenie?

dyzmund1
22-03-2009, 23:14
Przepraszam ale w takim razie nie umiem szukać. Dostaję komunikat o nieznanym błędzie, więc jak mam stwierdzić, jaki to dokładnie błąd. Nadpisuję komponent kontakty przez ftp ale to nic nie daje. Naprawdę ktoś rozwiązał to na forum? Mam chyba stan pomroczności jasnej bo widzę posty na temat rozwiązywania innych problemów z kontaktami a problem instalacji komponentu kontakty wydaje mi się nierozwiązany. Chyba zmienię okulary.

zwiastun
22-03-2009, 23:54
A co miałby rozwiązać?
Piszesz, że od początku nie działają Ci Kontakty.
Wniosek: od początku było źle!
Pytanie? Po coś robił cokolwiek dalej?
I pytanie kolejne: na jakiej podstawie ktokolwiek miałby Ci napisać, co jest powodem? Na wyczucie? Wywróżyć? Olśnienia doznać?

dyzmund1
23-03-2009, 00:13
Skoro od początku nie działa to pomyślałem, że to typowy problem i mimo wyraźnych oznak skąd wziął się proble później się go rozwiąże i są ludzie, którym to się zdarzyło. Nie jest tragicznie z odtworzeniem strony na nowo sobie poradzę. Problem w tym, że nie wiem czy po ponownej instalacji problem się nie powtórzy bo jest to jakiś bug wersji prosty dla niektórych do rozwiązania.

zwiastun
23-03-2009, 00:20
Nie ma błędu w Joomla - miałbyś dziesiątki postów na ten temat.
Normalna zdrowa zasada stosowana wszędzie: czy kupujesz to co ma działać a nie działa? Joomla ma po poprawnej instalacji działać! W każdym szczególe - to jest wydanie stabilne, a nie kandydat wydania. Kolejne wydania przynoszą poprawki bezpieczeństwa, udoskonalenie kodu, ewentualnie naprawę jakichś głęboko ukrytych bugów, ale głęboko, a nie tego typu.

A poza wszystkim - poszę zrozumieć, że po to jest regulamin forum, żeby nie uczyć każdego z osobna, co ma zawierać post.

dyzmund1
23-03-2009, 00:29
Z całym szacunkiem choć to może nie na temat ale w regulaminie jest punkt:
"Nie należy umieszczać żadnych osobistych komentarzy, nie związanych z tematem. Wiesz - odpisujesz - nie komentujesz. Nie wiesz - nie piszesz. Zwracanie uwagi, że sprawa jest banalna lub szeroko opisana w pomocy również powinno wyglądać kulturalnie i zawierać choćby minimalną wskazówkę, jakich słów kluczowych powinien użyć autor, lub symboliczne www.joomla.pl/pomoc (http://www.joomla.pl/pomoc) . Zleceń nie komentujemy publicznie."

Mimo wszystko dziękuję za kulturę i cień wskazówki :)
P.S. Spróbuję problem obejść okrężną drogą tj. poszukać i zainstalować jakiś inny komponent kontaktów, może nawet okazać się lepszym od zintegrowanego.

zwiastun
23-03-2009, 00:56
Chyba się nie rozumiemy:
Nie podałeś żadnej informacji, na podstawie której cokolwiek można sensownego napisać. To jest elementarny wymóg, jeśli chce się uzyskać jakąkolwiek pomoc!
Powtarzam raz jeszcze - w Joomla! błędu tu nie ma. A powodów błędu u Cię może być dziesiątki. Stąd miałeś żart by na zgaduj zgadulę dać zaproszenie :)

Jola
23-03-2009, 06:28
Witam,
muszę się wtrącić. Ja też spotkałam się z błędem w komponencie kontakty polegającym na tym, że od frontu zamiast kontaktu wyświetla się pusta zawartość. Co ciekawe w źródle strony wszystkie dane są widoczne a ta niewidoczność pomroczna dotyczy Firefoxa - IE widzi kontakt.
Rozwiązanie:
w pliku components/com_contact/views/contact/tmpl/default.php linia 9

if ( $this->params->get( 'show_page_title', 1 ) && !$this->contact->params->get( 'popup' ) && $this->params->get('page_title') != $this->contact->name ) : ?>zmienić na:

if ( $this->params->get( 'show_page_title', 1 ) && !$this->contact->params->get( 'popup' ) && $this->params->get('page_title') != '$this->contact->name' ) : ?>Pozdrawiam

dyzmund1
23-03-2009, 08:54
Dzięku Jolaass ale nie pomogło. U mnie nie widać komponentu od strony administracji. A dokładniej mam menu komponenty a w nim kontakty, które nie otwierają się. Czy ten komponent jest dostępny w wersji instalacyjnej? Na liście dodtatków jedyny komponent, który ma w nazwie kontakty nazywa się Search - Contacts. Pliki componentu są na serwerze i ich nadpisanie nie pomaga.

zwiastun
23-03-2009, 11:32
To nie jest dodatek tylko komponent! Ma więc być na liście komponentów (i jak rozumiem - jest). Pliki są w katalogach components/com_contact i administrator/components/com_contact.
Nie można poważnie zajmować się projektowaniem witryny i nie dysponować sensownym środowiskiem testowym. Zainstalowanie XAMPP-a to 5 minut. Jak się nie chce "zaśmiecać" swojego komputera, można pobrać XJ! z joomlaos.de, rozpakować na kluczu USB i dysponować takim środowiskiem. Postawienie na tym Joomla to kolejne 4-5 minut.
@dyzmund1 - jeśli ten wątek ma być po cos kontynuowany, podaj wreszcie dane serwera - proszę o to już po raz kolejny!

dyzmund1
23-03-2009, 14:44
No to chyba mam problem bo w menu rozszerzenia nie mam w ogóle komponentów, są: instalacja, moduły, dodatki, szablony i języki. Adres serwera to http://test.foxmedia.pl
Dzięki za radę w sprawie testowania u siebie na dysku. Rozumiem, że przyjmuje się wprowadzanie zmian na serwerze po przetestowaniu na dysku?
Czy to w 100% pewne, przecież serwery stawiane są na różnych platformach?

zwiastun
23-03-2009, 14:55
Ja też nie mam w Rozszerzeniach komponentów. I nigdy nie miałem.
Drugie, bez komentarza.
Uprzejmie zapraszam na strony w mojej stopce!

dyzmund1
23-03-2009, 15:24
Zwiastun, oświeciłeś mnie istnieniem drugiego folderu: administrator/components/com_contact
Wrzuciłem oryginał przez ftp i działa, wielkie dzięki :)

szmugler
07-04-2009, 10:33
DELETED