PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem zdjęć w Jomli dla Pony Gallery



panorama
04-06-2006, 14:05
Witam! Ostatnio zainstalowałem w mojej Jomli 1.08 komponent galerii z uploadem PonyGallery. Niestety mam problem z wyświetlaniem duzych zdjęć z miniaturek, wgranych zarówno z poziomu admina, jak i z poziomu użytkownika. Problem polega na tym, iz pokazują sie jedynie miniaturki zdjęć, a kliknięcie na którąkolwiek z nich, nie otwiera powiększenia wraz z polami komentarzy i ocen, a jedynie przekierowywuje z powrotem do panelu głownego galerii, czyli wyboru kategorii zdjęć. Sprawdzałem w innej, świeżo zainstalowanej jomli, ale problem był identyczny, jedynie w mambo 4.5.3 galeria działała prawidłowo, wyświelająć prawidłowo całą resztę. Bardzo zależy mi na wykorzystaniu tego komponentu galerii w mojej jomli, gdyż zoom gallery (com zoom) nie ma mozliwości uploadu grafik. Moze ktoś już spotkał sie z takim problemem i wie, jak to naprawić.

sogo
04-06-2006, 16:25
od kiedy zoom gallery nie ma uploadu grafik?
pozdr.

joombo
16-06-2006, 15:51
Mam dokladnie tensam problem. Może znalazłeś rozwiązanie?

panorama
16-06-2006, 23:34
Niestety w Jomli trudno o pozytywne rozwiazanie tej kwestii. Być moze nowa wersja komponentu coś rozwiąże. Tymczasem zalecam skorzystanie z wydajniejszego komponentu w postaci Zoom Gallery dla Jomli, który również oferuje upload dla uzytkowników po odpowiedniej konfiguracji komponentu w adminie.

joombo
17-06-2006, 00:11
Niestety, Zoom mi sie sypie, w ogóle nie działa.

panorama
17-06-2006, 15:29
Nie napisałeś jaką wersję Jomli posiadasz. Powinieneś spróbować zainstalować kilka różnych wersji Zoom Gallery, w szczególności dla Jomla 1.08. Zwróć uwagę na odinstalowanie poprzedniej wersji w całości, dopiero wtedy instaluj nową, zwróć uwage na cały proces instalacji, załóż odpowiednie kategorie zdjęć..

joombo
17-06-2006, 15:37
Dzięki za odpowiedź. Joomla 1.08 z Zoom 2.5.1. RC1. Problem z tym, że w ogóle nie mogę założyć kategorii, bo już w backendize się wywala. Jestem zniechęcony do tego komponentu, bo i na innych serwisach sprawiał kłopoty. Kiedy zaktualizuję joomlo do 1.09 zobaczę, czybędą efekty. A Ty które Zoom i joomle posiadasz?

panorama
19-06-2006, 13:31
Witam ponownie!
Przypuszczam, że Twój problem z galeria Zoom Galery występuje przy zakładaniu kategorii/galerii z poziomu zarejestrowanego uzytkownika serwisu, a nie admina. Spróbuj założyć kategorię w adminie, jako administrator serwisu i w adminie dograj fotki do kategorii. Jeśli coś będzie, daj odpowiedź.
Używam Jomla 1.08 i nie przypuszczam żeby 1.09 (które juz jest w angl.) coś rozwiązało. Problem raczej w komponencie:
Ja posiadam: com_zoom_251rc1_PL
Spróbuj: com_zoom_2.5beta3_pl

Inne do testowania:
com_galleria_v1.0_stab_PL
com_heximage2.1.2_PL
com_paxxgallery_0.2.3f_testing

joombo
19-06-2006, 22:35
Niestety, Zoom wykłada się w taki sposób, że nawet w panelu administratora nie da się nic zrobić. W przypływie rozpaczy :) zainstalowałem rsGallery, ale to werja alpha i chić działa, to widać, że niedopracowana. PRzetestuję kolejne komponenty, zwłaszcza te,które w nazwie nie mają "test" "alpga" i "beta" :)

Dzieki!