PDA

Zobacz pełną wersję : sonda - zmiana tekstu przycisku



ursa81
27-01-2009, 10:41
Mam najnowszą wersję Joomla i polską łatkę.

1. Jak zmienić tekst przycisku sondy (są dwa - "Vote" i "Wyniki"), chciałabym zmienić "Vote" na: "Głosuj!"?

2. Jak zmienić napis z "Polls" na "Sonda"?

pozdrawiam i przepraszam jeśli pytanie już było ale nie udało mi się odszukać

zwiastun
27-01-2009, 12:46
Pierwsze jest tłumaczone w pliku języka. Drugie to nazwa modułu - zainstalowałeś z angielskimi przykładami, to masz po angielsku. ZMieniasz w Rozszerzenia => Moduły.

ursa81
28-01-2009, 20:02
Z tym drugim sobie poradziłam, dziękuję :)

Z tym pierwszym nie. Jak mogę zaglądnąć do tych plików języka? Jak widać dopiero zaczynam się uczyć wszystkiego. Czy mógłby mi ktoś pomóc w sprawie jak w ogóle otworzyć te pliki, żeby móc je następnie edytować?

Ściągnęłam szablon po angielsku i w wielu miejscach będę musiała zmieniać słówka ale zastanawiam się czy to w taki sposób właśnie działa, że otworzę plik, pozmieniam w nim słowa i będzie ok...

zwiastun
28-01-2009, 23:31
1. Przykłady są po to, by poznać Joomla!
2. Zainstaluj pakiet języka polskiego.

ursa81
29-01-2009, 11:45
W przykładach nie znalazłam pomocy ale faktycznie - błąd polegał na tym, że zainstalowałam tylko łatkę, a nie kompletny pakiet językowy (na pierwszej stronie serwisu Joomla jest link "kompletny pakiet językowy i łatka" i to mnie zmyliło.

Dziękuję bardzo za odpowiedź i życzę dalszej wielkiej cierpliwości w stosunku do Joomlowych tumanów ;)

zwiastun
29-01-2009, 13:22
Nie znalazłaś w przykładach pomocy?
Każdy to pomoc - pokazuje, jak się coś robi. A w wielu masz, co prawda po angielsku, ale odpowiedzi na częste pytania.
:)