PDA

Zobacz pełną wersję : obrazek w artykule linkiem do następnej strony



Lidzia2004
27-01-2009, 14:54
Mam problem jak w tytule:
W artykule na podstronie, do którego prowadzi link z menu umieszczam obrazek, który jest linkiem do galerii zdjęć wykonaną w SimpeViewer. Podczas tworzenia linku - podaje adres mojej galerii na serwerze w odpowiedznim katalogu FOFO: http://www.nazwastrony.pl/FOTO/index.html w okienku insert/edit link wyświetla się możliwość otowrzenia mojej galerii w tym samym oknie - jednak to nie działa - cokolwiek wybieram zawsze galeria otwiera się w nowym oknie - na nowej stronie i do tego wyświetla pełny adres do katalogu FOTO - ten powyżej.
Ta sama galeria umieszczona w linku bezpośrednio z menu - jako wpinacz - otwiera się w tym samym oknie - jako część strony.
Czy zna ktoś jakiś magiczny sposób, aby galeria z linku od obrazka w artykule otwierała się w tym samym oknie - proszę o pomoc
Jeżeli jest to niemożliwe, potrzebuję w takim razie ukryć adres cytowany powyżej, jeżeli już wyświetli się strona z galerią jak ukryć ten adres aby wyświetlał się tylko adres główny?
Mam nadzieję, że jasno opisałam problem początkującej Joomalki :)
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

Lidzia2004
29-01-2009, 20:25
Czy nie ma na mój problem rady???

Lidzia2004
26-02-2009, 21:17
Podnoszę temat - nie znalazłam rozwiązania na mój problem, proszę o rady.

zwiastun
26-02-2009, 21:29
Cudów oczekujesz, ale to pod innym adresem.

Lidzia2004
01-03-2009, 00:24
:confused:
Czyli pod jakim adresem :) ?

zwiastun
01-03-2009, 00:58
Nie wiesz, do kogo adresuje się prośby o cud?
:)
A oczekujesz cudów chyba dlatego, że nie do końca rozumiesz, jak działa Joomla!

ffox
01-03-2009, 12:04
A nie lepiej skorzystać z jakiegoś komponentu do stworzenia galerii? Oczywiście, pod warunkiem, że te zdjęcia nie są na jakimś innym serwerze.Sprawdź jeszcze, czy podczas tworzenia odnośnika w kodzie html nie występuje atrybut
target="_blank"

Mam nadzieję, że dobrze kombinuję. Też jestem na początku drogi :-)