PDA

Zobacz pełną wersję : Probelm z wysyłaniem meili



mystery
27-01-2009, 19:54
Witam,
Przenosiłem serwis postawiony na joomli na nowy serwer. Po przenoszeniu pojawił problem z wysyłaniem meili. Było ustwione, aby wysyłał z PHP function. Na nowym serwerze to nie działa. Aby wszystko działało troche zmieniałem plik konfiguracyjny i kilka innych jescze. Gdzie może leżeć problem? Po stronie serwera czy po stronie joomli?
PS chodzi mi oczywiscie o wysłanie meli w stylu: powiadomienie o nowym poście, meile umożliwiające rejestrację użytkowników itp itd
Pozdrawiam

Dylek
27-01-2009, 21:21
To ustaw SMTP. A o wysylanie maili funkcja PHP zapytaj admina serwera.

hesar
27-01-2009, 23:10
czesc administratorow (coraz wiecej) serwerow blokuje fukncje mail(); z php poniewaz bardzo latwo mozna dzieki jej spamowac z poziomu skryptu php i na dodatek nie mozna dojsc ktory site wysyla takie maile

mystery
28-01-2009, 10:10
Dzięki za info - już zmieniam SMPT - zobacze, czy będzie śmigać

mystery
28-01-2009, 11:28
Zmieniłem na SMTP wypełniłem wszystkie pola i teraz żadne meile nie wychodzą. Co mam teraz robić, gdzie sprawdzić>?

hesar
28-01-2009, 11:42
pewnie nalezaloby sprawdzic czy dziala klasa odpowiedzialna za obsluge poczty w joomli
jesli dobrze kojarze to jest to phpmailer


a tutaj link jak latwo przetstowac dzialanie klasy na malutkim skrypcie
http://60free.ovh.org/pl/support/support_guidesPhpMailer.html

mystery
29-01-2009, 15:50
Nie działa żadna z dostępnych funkcji wysyłania meili . W innych stronach na serwerze nie ma problemu. Admin serwera mówi, że funkcji mail(); PHP działa na serwerze... Gdzie szukać problemu?

hesar
29-01-2009, 15:57
znaczy w jaki sposob zbadales ze nie dziala zadna? - nie wiem czy dobrze rozumiem ze z poziomu joomla?
sprobuj postawic prosty skrypcik z wykorzystaniem funkcji mail() gdzies obok i wysalc z tego poziomu maila
jesli ci nie dziala to nalezaloby zobaczyc czy nie masz przypadkiem jakichs ustawien w htaccess lub moze php.ini blokujacych jakies ustawienia
jesli natomiast zadziala to postaw sobie z boku czysta joomle w takiej samej wersji jak masz i sprobuj z tamtego formularza wyslac
bedziesz wiedzial czy winny jest skrypt czy moze cos innego