PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania początkującego...



airjack
04-06-2006, 16:04
Witam, dopiero zaczynam temat Joomli i mam parę pytań. Chcę zrobić firmową stronkę na jomli i użyć darmowej templatki. I tu pytanie:
1. Czy Jomla jest darmowa dla stron domowych (prywatnych) i firmowych? To samo dotyczy templatki oznaczonej free. Czytałem licencje, ale chciałbym, żeby mi ktoś odpowiedział tak na "chłopski rozum" :)
2. Nie zamierzam strony, ani przerobionej na własne potrzeby templatki sprzedawać, ma to być 1 egzemplarz. Czy na dole strony musi być info, że jest to Joomla i skąd jest templatka?
3. Problem techniczny- pisząc artukuły pod mozillą pod IE nie ma ogonków, na razie nie doszedłem dlaczego.

Proszę o info znawców tematu, dopiero zaczynam, a środowisko Joomli bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam

sogo
04-06-2006, 16:37
sorki, ale licencja na tej stronie jest naprawdę jasna. Jeśli ją przeczytałeś to powinieneś ją zrozumieć, joomla jest darmowa, możesz czerpać korzyści z używania jej jako prywatnej, firmowej strony, możesz przerabiać, wszelkie informacje o twórcach powinniśmy uwidaczniać by uszanować ich pracę dla ogółu. Jeśli dokonujemy przeróbki własnej możemy się podpisać jako autor dzieła podając autora np. templatki oryginalnej jako "wykonano w oparciu",
z ogonkami mogą być różne przyczyny, uzyj szukajki na forum i podaj więcej szczegółów o templatce, edytorze itd.
pozdr.

airjack
04-06-2006, 21:07
Dzięki za info, jeśli chodzi o templatkę to przerabiam 247shock_blue_452. Problem z ogonkami jest taki, że niektóre wyświetlają się dobrze ł ż ó ę źle wyświetlająsię ś i ą. Chodzi o teksty wpisywane z panelu admina - artykuły.Na templatce "fabrycznej" jest ok. Może coś z kodowaniem - będę szukał.
Jeśli chodzi o podpis to niechciałbym tam wstawiać nic, ani autora, ani siebie jako modyfikującego, ale masz rację dla szacunku twórców może lepiej, żeby taki info było.

sogo
04-06-2006, 21:16
możesz dać linka do strony?
pozdr.

już mam tę templatkę

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />

zmień kodowanie na

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />