PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tłem :)



m1chul
28-01-2009, 00:00
Mam nastepujacy problem
Po uaktualnieniu przegladarki do IE8 przesstał wyswitlac mi sie jeden obrazek z templatki, sposptrzeglem ze pod firefoxem jak i pod chrome tez sie nie wyswietla, Pod IE7 wszystko działa normalnie.

Czego moze to byc przyczyna ?
Zalaczam pliki pogladowe, na pierwszym pokazane jest ze sie wyswietla a na drugim juz nie

m1chul
28-01-2009, 00:43
zalaczniki

hesar
28-01-2009, 10:16
przyczyna moga byc np wschodnie wiatry, albo zachodnie albo zly czarnoksieznik
a teraz kilka waznych pytan
czy przed aktualizacja super przegladaraki do wersji 8 sprawdzales na innych przegladarkach dzialanie templatki?
czy masz jakiekolwiek blade pojecie w jaki sposob jest wyswietlany jest ten obrazek - css czy html?
czy w ogole wiesz o co chcesz zapytac?
hint: poczytaj sobie w google o tym jak bardzo przegladarka IE jest niezgodna ze standardami i dlaczego czesc rzeczy si e wniej wyswietla a czesc nie

m1chul
28-01-2009, 20:49
przyczyna moga byc np wschodnie wiatry, albo zachodnie albo zly czarnoksieznik
Nic nie jadłem ciezkostrawnego :D

a teraz kilka waznych pytan
czy przed aktualizacja super przegladaraki do wersji 8 sprawdzales na innych przegladarkach dzialanie templatki?
Tak, na innych sprawdzalem, nie działało tak jak teraz na ie8
Dziala tylko na IE7 ! ;)

czy masz jakiekolwiek blade pojecie w jaki sposob jest wyswietlany jest ten obrazek - css czy html?
Średnie ale cos tam kojarze

czy w ogole wiesz o co chcesz zapytac?
Chyba ;) chodzi o to ze ten szablon po zainstalowaniu na joomla działał pod ie7 tak jak powinien, na innych przegladarkach nie działał poprawnie, po przeinstalowaniu w miedzyczasie na IE8 zobaczylem ze nie dziala poprawnie tak jak w innych przegladarkach. szablon jest standardowy i nie wiem czego moze byc to przyczyna bo ja go nie tworzylem a chcialbym poprawic

hint: poczytaj sobie w google o tym jak bardzo przegladarka IE jest niezgodna ze standardami i dlaczego czesc rzeczy si e wniej wyswietla a czesc nie

Niestety to prawda ale 80% uzytkowników takiej uzywa ;)

hesar
28-01-2009, 22:21
no to lux - to teraz jak juz wiesz wszystko to znajdz element odpowiedzialny za wyswietlanie tego badziewia (podejrzewam ze w pliku template.css lub cos takiego) i popraw to (znaczy uzyj czegos co rozumieja normalne przegladarki)
a zmienilo sie to poniewaz MIcrosoft w swej niezmierzonej madrosci powoli zdaza do standardow w kolejnych wersjach przegladarki (najnowsze przechodza juz prawie 20% test acid3) w wersji jakies IE 200 dadza rade opanowac css
aha - na przyszlosc dobra rada, stosuj szablony zgodne ze standardami - wtedy po porawieniu IE nie bedzi eproblemu
w niektorych szablonach stosuje sie dodatkowy kawalek kodu css ktory serwuje strony tylko dla IE zeby wygladaly jako tako
znaczy wiesz juz wszystko zeby rozwiazac swoj problem

Sova
29-01-2009, 03:27
Ponadto jak już robisz stronę to weź poprawkę na to, iż nie wszyscy używają jedynej słusznej przeglądarki dostarczanej wraz z jedynym słusznym systemem operacyjnym...

m1chul
29-01-2009, 14:22
Sova oczywiscie biore poprawke i zawsze sprawdzam na wszystkich przegladarkach :)
Hesar dzieki za naprowadzenie, wiem juz mniejwiecej wszystko a nadal niepotrafie tego zrobic :P
Wiec teraz ten obrazek nie wyswietla sie na zadnej ze znanych przegladarek a obsadzony jest tak



#sjena1{
text-align:left;
margin:0 auto;
background: url(../images/sjena1.png) no-repeat 25% 0;
}
#sjena2{
text-align:left;
margin:0 auto;
background: url(../images/sjena2.png) no-repeat 25% 0;
}
#sjena-w{
text-align:left;
margin:0 auto;
background: url(../images/sjena1.png) no-repeat 25% 0;
}
#sjena-n{
text-align:left;
margin:0 auto;
background: url(../images/sjena1.png) no-repeat 34% 0;



W pliku layout.css, jest tu jakis blad ? lub da sie to inaczej napisac ?
Dzieki za odpowiedzi

hesar
29-01-2009, 14:30
http://kurs.browsehappy.pl/CSS/Krawedzie

wlasnie dlatego nie uzywam margin: auto bo sie zawsze gdzies rozjezdza
sprobuj naddac tym elementom dlugosc i wysokosc zgodna z wymiarami obrazka ew. wywal marginesowanie automatyczne i ustaw padding lub margin na sztywno (pikselami) oczywiscie jesli bedzie taka mozliwosc (trudno zagadywac jak jest skonstruowany szablon widzac tylko kawalek css-a)