PDA

Zobacz pełną wersję : Problem: dynamicImage i d4j_mosimage_ext



hiron
04-06-2006, 16:37
Wymienione dodatki nie działają u mnie. Mosimage "odpublikowałem", jeden z wymienionych "opublikowałem" i ustawiłem zaraz za mosimage. Czynności wykonuję wszystkie jak nakazują instrukcje a obrazków nie ma. Kolejność (order) ciągle ustawia się na "0". Na innym serwerze Joomla! tej samej wersji 1.0.8 kolejność jest równa "1". Może w tym jest problem. Jak to zmienić, lub jaki błąd popełniam? Prosze o pomoc.

stone
04-06-2006, 19:25
nie jestem pewien, ale może uzywasz zlego kodu do wywolania obrazków?

hiron
05-06-2006, 00:14
Z klejnością 0-1 już spokój, samo się naprawiło. Zmieniłem uprawnienia plików na 777 (były 644). D4j_mosimage_ext już działa ale nie odpowiada mi. Obrazki docelowe są w przedstawiane w wyszukiwarce, której wymiary musiałbym za każdym razem dopasowywać do wymiarów obrazków. A mam ich sporo o różnych wymiarach. DynamicImage jest świetnym dodatkiem ale nie działa wcale. W opisie zaznaczono, że musi on być na pierwszym miejscu listy dodatków - przed MOS Image. Jak to zrobić, skoro MOS Image nie można ruszyć z pierwszego miejsca ani usunąć? Najbardziej irytuje mnie to, że na serwerze zainstalowanym na moim kompie Joomla wraz z "DynamicImage" tej samej wersji działa świetnie, na serwerze zewnętrznym nie chce.:mad:

stone
05-06-2006, 07:47
A DynamicImage nie wymaga czegos na serwerze do prawidołowego działania? Może czegoś nie ma.

hiron
05-06-2006, 09:50
Dzięki za podpowiedzi. Zainstalowałem dodatek jeszcze raz. Tym razem podczas wstawiania obrazka ustawiłem kod (jak mi sugerowałeś za pierwszym razem) jako: mosimage i Preformatted. Hurra! Wszystko pięknie działa! Dzięki.;)
----------------------------------------------------------------------------------------
Sprostowanie:
To, co wypisywałem to nie była jednak prawda. Okazało się, że istotne jest tylko jedno DynamicImage musi być na pierwszym miejscu listy . Natomiast jak przesunąć MOSImage na liście w dół: odpublikować ale przez edycję tego mambot'a i dopiero wtedy tam, na edytowanym zaznaczyć : Published:no