PDA

Zobacz pełną wersję : Mod_login - jak wyrzucić "przypomnij hasło" itp.?



ciepol_ml
28-01-2009, 16:52
Witam.
Chciałbym pozbyc się linków:
- zapomnialem hasla
- zapomnialem loginu
- zarejestruj sie

z modułu logowania. Wiem ze skrypt korzysta z mod_login.php i mod_login.xml lecz nie wiem co moge usnąć by wyrzucić to?
Proszę o pomoc.

Dakota
28-01-2009, 22:57
pytanie tylko po co chcesz się tego pozbyć?

ciepol_ml
28-01-2009, 23:11
Mam zainstalowany moduł do zarządzania projektem, gdzie uzytkownicy dostana swoje hasla i loginy na sztywno i chce sie pozbyc mozliwosci przypominania hasel. Jezeli pojawia sie problemy beda sie zglaszac do administratora i funkcja ta jest mi zbedna. Dodatkowo nie chce rejestrowania obcych uzytkownikow. Projekt wykorzystywany bedzie tylko lokalnie/wewnetrznie.

Dakota
29-01-2009, 00:20
joomla1.5.xx to chyba bedzie plik pl-PL_mod_login znajdujacy sie w kat-> languages->pl-PL

zwiastun
29-01-2009, 01:34
w Joomla 1.5 należy do takich celów wykorzystać nadpisywanie szablonów [template overrides] - skopiować skrypt z domyślnym widokiem (default.php) do katalogu /html/mod_login używanego szablonu i dokonać w nim odpowiednich zmian. Usunięcie deklaracji językowych nie usunie elementów formatujących.
Inny sposób to skorzystanie z własności display: none w CSS

Sova
29-01-2009, 03:45
...albo - poszukaj takiego modułu logowania, który umożliwia wyłączenie zbędnych dla Ciebie opcji.

hesar
29-01-2009, 07:49
ja tylko podpowiem czemu zwiastun ma racje ;)
bo przy kazdej aktualizacji joomla musialbys ponownie grzebac w kodzie zeby uzsykac ten sam efekt (a tak nie robia tego profesjonalisci)

ciepol_ml
29-01-2009, 20:51
Dziękuej za pomoc. Skorzystałem na szybko z CSS. Ze tez sam na to nie wpadlem ;> a doglebniej zaglebiam sie w template overrides bo mnie zaciekawilo. Widze ze tlumaczonka nie ma... hmmm .. pomyslimy ;>

zwiastun
29-01-2009, 23:46
tłumaczenie jest gotowe, sprawdzacza nie ma

Jarekkal
21-02-2012, 17:06
Witam

Dla potomnych... odpowiedając na pytanie główne polecam takie rozwiązanie:
Należy edytowaćplik: components/com_users/views/login/tmpl/default_login.php i usunąć linijki:


<ul>
<li>
<a href="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_users&view=reset'); ?>">
<?php echo JText::_('COM_USERS_LOGIN_RESET'); ?></a>
</li>
<li>
<a href="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_users&view=remind'); ?>">
<?php echo JText::_('COM_USERS_LOGIN_REMIND'); ?></a>
</li>
<?php
$usersConfig = JComponentHelper::getParams('com_users');
if ($usersConfig->get('allowUserRegistration')) : ?>
<li>
<a href="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_users&view=registration'); ?>">
<?php echo JText::_('COM_USERS_LOGIN_REGISTER'); ?></a>
</li>
<?php endif; ?>
</ul>


UWAGA!! To rozwiązanie całkowicie usuwa z modułu:
* Nie pamiętasz hasła?
* Nie pamiętasz nazwy?
* Nie masz konta?

Oczywiście dobrze aby tego nie robić w głównym pliku, ale utworzyć analogiczną ścieżkę w swoim szablonie, przez co nie będzie problemów przy ewentualnej aktualizacji Joomla.

Mam nadzieję, ze się przyda.

Pozdrawiam

tuffo
16-10-2012, 04:39
Witam, zainstalowałem sobie joomle 2.5.7 po konfigurowałem i uruchomiłem, dodałem obsługę forum Kunena. Chciałem wyłączyć możliwość rejestrowania się użytkowników znalazłem to tu powyżej. Odpowiedni fragment kodu zakomentowałem, jednak to nic nie dało, nadal można było rejestrować się przez formularz rejestracyjny. Skasowałem zakomentowanie. I od tego momentu po zalogowaniu się na SuperUser zaplecze mam idealnie puste, jedynie mogę się się wylogować. Na innym zwykłym koncie administracyjnym joomli, które wcześniej potworzyłem dla współtowarzyszy mogę działać. Jak przywrócić zaplecze na Super Użytkowniku.