PDA

Zobacz pełną wersję : ochrona przed spamem



maxym
28-01-2009, 22:36
Poszukuje zabezpieczenia przed automatycznie instalujacymi się użytkownikami

przez wiele godzin starałem się zainstalować u siebie program
SecurityImages niby jest wszystko ok ale okienko do wpisywania hasła się nie pokazuje.
Nie jestem w stanie tego zainstalować.

Poszukuje czegoś łatwiejszego być może coś innego niż captcha jednak nie SecurityImages

Czy zna ktoś coś takiego pod joomla 1.5.9 ?



ps. za ten link dziękuje http://extensions.joomla.org/extensions/access-&-security/captcha
( przegrzebałem większość tych programów i nic nie działa)

hesar
29-01-2009, 07:55
wszystkie captcha sa do bani
chocby z tego powodu ze latwo je rozpracowac algorytmicznie a te trudniejsze sa nieczytelne rwoniez dla czlowieka (vide casus rapidshare)
zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem jest napisanie wlasnego modulu autoryzujacego uyztkownika w taki sposb zeby odpowiedz na dodatkowe pytanie bylo dla czlowieka oczywiste a dla bota zupelnie nieczytelne
spotkalem sie z dwoma przykladowymi rozwizaniami:
1. zadanie matematyczne typu podaj wynik 5 * 5 = ?? (prawidlowy wynik autoryzuje)
2. napis nie klikaj tego znacznika i wyswetlenie pod nim 5 checkboxow (wiekszosc botow leci po checkboxach po koleji po czym odpuszczaja sobie taki site)
ew. pozostaje zawsze reczna autoryzacja userow przez czlowieka (administratora)

maxym
30-01-2009, 14:27
- zastanawiam się co z tym wszystkim zrobić w tydzień rejestruje mi się ok 10 automatów.

zainteresowała mnie opcja zadania matematycznego ->
1. zadanie matematyczne typu podaj wynik 5 * 5 = ?? (prawidlowy wynik autoryzuje)
wiesz może który komponent coś takiego oferuje. Nie znam się na tym za bardzo więc nie wiem jak to zrobić ?

hesar
30-01-2009, 16:30
Pewnie jest taki komponent - pooszukaj na extensions.joomla.org . Jak skoncze sesje to moze napisze taki modul do joomli.

zwiastun
30-01-2009, 16:33
securityImages nie ma takiej opcji?
http://www.joomla.pl/content/view/373/2/

maxym
30-01-2009, 16:59
Na pewno nie chce captcha - Security images
dosyć długo się bawiłem z security images dodawałem te kody do stron nie potrafiłem sobie z tym poradzić. Po prostu nie działało.
Nawet jak to wszystko zrobiłem to obok pól rejestracja, logowanie czy wyślij wiadomość nic sie nie pojawiało.
Po prostu tego nie potrafię zrobić, instalowałem inne captche z dodatków joomli i mam podobne problemy niby w dziale dodatki byla dana captcha ale nie pojawiała się ona na stronie.

- szukam łatwiejszych sposobów.

ps. inny opis mam w podanym przez Ciebie linku instalacji a inne są przedstawione działania w panelu administracji security images. nie wiem co do jakiej wersji jest. chyba to pomieszałem ..

zwiastun
30-01-2009, 17:02
Przeczytaj swój post i wyciągnij wnioski. Jedyny "łatwiejszy" sposób, jaki mnie się nasuwa w tym momencie, to zlecenie komuś, kto to potrafi zrobić. Ja też serducha nie potrafię zoperować, silnika we fiacie naprawić, a nawet głupiej maszynki do chleba, jak się schrzani.

maxym
30-01-2009, 17:20
no tak ... ja podjąłem jeszcze inną próbę - szukam czegoś łatwiejszego, innego