PDA

Zobacz pełną wersję : uaktywnienie mod_latestnews



zszalbot
29-01-2009, 07:12
Witam,

Chciałbym uaktywnić mod_latestnews. Wstawiam w szablnie

<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" /> (w position mam user1) oraz

<jdoc:include type="modules" name="mod_latestnews" style="xhtml" />
ale ani w jednej ani w drugiej opcji nie powoduje to wyświetlenia listy najnowszych wiadomości. To pewnie trywialny problem, byłbym jednak wdzięczny za ukierunkowanie co robię nie tak.

Z góry dziękuję!

hesar
29-01-2009, 08:04
a dales wlasciwa sekcje i kategorie dla artykulow?

zszalbot
29-01-2009, 08:21
Witam,


a dales wlasciwa sekcje i kategorie dla artykulow?

To ciekawy trop :) W Module manager dla mod_latestnews ustawiłem teraz Front Page Articles: Show, Section ID: 7 oraz Category ID: 47. Ale nadal nic się nie wyświetla w kategorii 47 mam dwa testowe wpisy.

Chyba, że źle zrozumiałem poradę i miałem to ustawić w innym miejscu? Proszę o cierpliwość. Raczkuję z joomlą :)

Dziękuję!

hesar
29-01-2009, 08:29
hmm - przy dodawnaiu artykulu mozna wybrac sekcje latest oraz kategorie news
takowe powinny wyswietlac sie w module (ze tak powiem przynajmniej u mnie tak to dziala ;) )

zszalbot
29-01-2009, 08:33
hmm - przy dodawnaiu artykulu mozna wybrac sekcje latest oraz kategorie news
takowe powinny wyswietlac sie w module (ze tak powiem przynajmniej u mnie tak to dziala ;) )

Już wiem, co źle zrobiłem... błędnie wpisałem ID sekcji... miało być 8, a nie 7!

Bardzo dziękuję, a w ikonkę zaraz klikam :)

zszalbot
29-01-2009, 11:22
Już wiem, co źle zrobiłem... błędnie wpisałem ID sekcji... miało być 8, a nie 7!

Bardzo dziękuję, a w ikonkę zaraz klikam :)

Właściwie to miałbym jeszcze jedno pytanie. Chciałbym, by te nagłówki wiadomości wyświetlały się tylko na stronie głównej, dlatego <jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" /> wkleiłem do artykułu, który jako jedyny pojawia się na stronie głównej. Kłopot w tym, że dopóki nie wkleję tego samego w index.php, to nic się nie wyświetla, a jak wkleję to się wyświetla dwa razy. Da się to jakość obejść?

Innymi słowy chcę, by nagłówki najnowszych wiadomości wyświetlały się tylko na stronie głównej, której zawartość determinuje jeden artykuł (w nim utworzyłem tabelkę i w kolumnie z prawej wkleiłem ten kod).

Z góry dziękuję za sugestie.

hesar
29-01-2009, 13:45
da sie
w kodzie templatki zaloz sobie warunek ktory bedzie ci wypluwal ten kawalek kodu w zaleznosci od tego co masz w $_GET i nie dodawaj tego do artykulu
najlepiej tuz przed <jdoc:include type="component" />
powinno dzialac :)

zszalbot
29-01-2009, 17:55
da sie
w kodzie templatki zaloz sobie warunek ktory bedzie ci wypluwal ten kawalek kodu w zaleznosci od tego co masz w $_GET i nie dodawaj tego do artykulu
najlepiej tuz przed <jdoc:include type="component" />
powinno dzialac :)

Heh... nie wiem czy mogę jeszcze liczyć na podpowiedź. Tak naprawdę nie znam się na programowaniu i wszystkie zmiany robię wyłącznie odtwórczo... Przeszukałem index.php i nie znalazłem nawet $_GET, więc nie mam pojęcia jak taki warunek wstawić... Faktem jest, że dodanie kodu do artykułu jest rzeczywiście kiepskim rozwiązaniem, choćby dlatego, że style są wtedy średnio obsługiwane.

Z góry dziękuję za dalsze sugestie!

hesar
29-01-2009, 21:52
oczywiscie ze nie znalazles bo tam nie ma :)
$_GET to tablica superglobalna ktora,w duzym uproszczeniu, przchowuje wszystkie przekazywane jako parametr za pomoca adresu URL
badajac wiec tablice ta mozna stwierdzic jaki masz adres
przy pomocy $_SERVER['PHP_SELF'] oraz $_GET[' '] mozna w zasadzie zrekosntruowac miejsce w ktorym jests w stosunku do domeny
na tej bazie mozna zbudowac warunek ktory wysweitli ci to co chcesz jesli jestes we wlasciwym miejscu
skrypt wygladalby mniej wiecej tak:
<?php
if(strip_tags($_SERVER['PHP_SELF']) == ' ' || strip_tags($_GET['option']) == ' ') echo '<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />';
?>
nie testowane - pisane na kolanie :)

zszalbot
30-01-2009, 08:22
skrypt wygladalby mniej wiecej tak:
<?php
if(strip_tags($_SERVER['PHP_SELF']) == ' ' || strip_tags($_GET['option']) == ' ') echo '<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />';
?>

Niestety nic nie wyświetla, gdy jestem na stronie głównej. Upewniłem się nawet wprowadzając url z takim schematem jak dla poszczególnych artykułów, czyli sprawidzlem ID artykułu na stronie głównej i tak ją otworzyłem:
index.php?option=com_content&view=article&id=46
Mimo wszystko nie zadziałało :(


nie testowane - pisane na kolanie :)
Ba żebym ja umiał na kolanie pisać kod... :)

Tak czy owak bardzo dziękuję za pomoc!

hesar
30-01-2009, 09:06
no dobra - nieco sie pomylilem w zalozeniach
powinno byc tak
<?php
if(strip_tags($_SERVER['PHP_SELF']) == '/index.php' && strip_tags($_GET['view']) == 'frontpage') echo '<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />';
?>


u mnie na joomli 1.5 dziala :)

a napisanie takiego kawalka kodu to naprawde zadna filozofia
napisanie takiego cms jak joomla to juz trzeba miec jakies pojecie :)

zszalbot
30-01-2009, 09:23
no dobra - nieco sie pomylilem w zalozeniach
powinno byc tak
<?php
if(strip_tags($_SERVER['PHP_SELF']) == '/index.php' && strip_tags($_GET['view']) == 'frontpage') echo '<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />';
?>

OK. Wstawiłem do kodu, ale nadal ten sam efekt, czyli nic nie wyświetla. Wstawienie samego <jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" /> powoduje wyświetlenie modułu z nagłówkami na każdej stronie (na głównej i pozostałych). Bardzo dziękuje za pomoc. Nie mam pojęcia czemu to nie działa.

Na razie w php tak to u mnie wygląda (w tabeli, bo dopiero w planie mam eksperymenty ze stylami). BTW używam user2 zamiast user1, ale to chyba nie ma znaczenia?


<table width="100%">
<tr>
<td width="*" valign="top">
<jdoc:include type="component" />
</td>
<td width="120" valign="top"><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />
<?php if(strip_tags($_SERVER['PHP_SELF']) == '/index.php' && strip_tags($_GET['view']) == 'option') echo '<jdoc:include type="modules" name="user2" style="xhtml" />';
?>
</td>
</tr>
</table>


a napisanie takiego kawalka kodu to naprawde zadna filozofia
napisanie takiego cms jak joomla to juz trzeba miec jakies pojecie :)
Teraz rozumiem jak mało wiem :)