PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowy mistake Joomla 1.5.9 na cba.pl



Gregpolska
29-01-2009, 19:24
Mam problem już 3 dzień nad nim siedzę i nie mogę go rozwiązać, szukałem na wielu forach porad, stosowałem się do nich, ale ciągle mimo wszystko czegoś brakowało.
Założyłem konto na serwerze cba.pl i zgrałem cały zestaw plików (Joomla 1.5.9) przez Total Commandera (oczywiście wcześniej wykasowałem całą zawartość ftp). Następnie wszedłem w instalatorka. Najpierw ekran 1, wszystko na „zielono” co oznacza konfigurację optymalną dla Joomli. Dalej licencja, i baza mysql, którą zgodnie wypełniłem z zaleceniami. Później serwer FTP, który odpuściłem (zaznaczyłem NIE) ze względu na to iż przeczytałem w jakimś temacie, że nie jest to obowiązkowe do funkcjonowania Joomli, zresztą dane, które podawałem ciągle się nie zgadzały i serwer FTP je odrzucał. Potem końcówka instalacji i czas na kasację folderu INSTALLATION. Wszystko oczywiście zgodnie z planem.

Jednak jest problem w momencie wejścia w strefę admina. Chciałbym zmienić datę lub godzinę, lecz wyświetla mi się to:
” JFolder::create: Could not create directory”
Bądź to:
” Could not make configuration.php writable”
“Could not make configuration.php unwriteable”

Kiedy chce dograć jakiś plik poprzez Instalatora również pojawiają się komunikaty:
”JFolder::create: Could not create directory”
“Warning! - Failed to move file”
“It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file”


Próbowałem jakoś zmieniać, kombinować ze zmianami atrybutów, nie wiem może nie te zmieniałem. Naprawdę piszę już ten problem w ostateczności, bo już brakuje mi sił na ciągłe wyszukiwanie moich malutkich błędów (nie wiem czego dotyczą). Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Gregpolska
29-01-2009, 19:36
Może ktoś mnie po prostu poinstruuje po kolei jak to zainstalować, mogę założyć nowy serwer naprawdę jestem już tak sfrustrowany, że mogę zacząć od początku.

PeFik
29-01-2009, 21:48
"Could not create directory" - to tłumaczy w czym rzecz!

W PANELU WEJDŹ do Pomoc -> Informacje o systemie -> Prawa do katalogów

zobacz co jest na CZERWONO i zmień na 777


--------
cba.pl - jest dobre ale na static html

miniol
26-03-2009, 02:29
Może podepnę się pod tema, bo mam podobny problem.

Instalując joomle żadne chmody mi się nie zmieniły. Tak więc po instalacji stworzyłem plik configuration.php i nadałem mu prawa 777 i analogicznie z wszystkimi innymi folderami które muszą mieć prawa zapisu. Niestety niec to nie pomogło. Co prawda wszystkie katalogi w Pomoc/Prawa do katalogów są na zielono, a w configoration.php zmiany się zapisują, jednak cały czas wywala mi komunikat
Could not make configuration.php writable
Could not make configuration.php unwritableCy ktoś się z tym spotkał?

Informacje:
Joomla 1.5.9
PHP 5
Serwer z livente.pl (postawiona na cpanel)


Swoją drogą. Można coś zmienić w .htaccess, żeby prawa do zapisu były nadawane automatycznie?

Teraz widzę, że nie mogę usunąć z serwera plików z j. polskim, który zainstalowałem. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w katalogu wyżej niż joomla jest zainstalowany WordPress, a słyszałem że to też czasem coś może napaskudzić.

zwiastun
26-03-2009, 02:37
Pierwsza wiadomość w komunikatach i ogłoszeniach:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=109316#post109316
Poczytaj może gdzieś, jak korzystać z forum?

miniol
03-04-2009, 01:07
Pierwsza wiadomość w komunikatach i ogłoszeniach:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=109316#post109316
Poczytaj może gdzieś, jak korzystać z forum?
Nie mam zamiaru czytać jak się korzysta z forum, bo to akurat wiem. Szukałem na tym forum, forum joomla.org i na google. Ten wątek w pomocy też przeglądałem, ale niczego ciekawego się z niego nie dowiedziałem. Jak się okazało problem leżał po stronie firmy hostingującej. Teraz wszystko działa tak jak powinno.

Ale dziękuję za poświęcony czas :)