PDA

Zobacz pełną wersję : Metoda wysyłki - metoda płatności



killersarenka@poczta.fm
30-01-2009, 09:29
Witam
Szukam porady, szukałem na forach ale się nie doszukałem i dlatego założyłem ten temat, jeśli jest na forum temat z moim problemem to przepraszam i proszę o linka.

Próbowałem ustawić te metody płatności do rodzaju wysyłki ale jakoś mi nie idzie. Chodziło by mi o takie ustawienie sklepu żeby działały tak: koszt wysyłki jest zależny od rodzaju płatności i kwoty zamówienia - dokładnie pokazałem w załączniku o co mi chodzi.

1386

Przy wyborze formy płatności za pobraniem, do kosztu wysyłki doliczane są 4 zł związane z opłatą pocztową za tę formę wysyłki.

A dodatkowo:
- czy można wyłączyć pozycję podatek na składanym zamówieniu bo nie jestem VATowcem i głupio wygląda pozycja na zamówieniu "Podatek: 0,00zł".
- co znaczy i jak to się robi powiązać metodę wysyłki z płatnością - często widziałem takie wyrażenie ale nie bardzo je rozumiem.

Sklep na razie tworzę na localhoscie, J! 1.5.8 VM 1.1.3

Za poradę z góry dziękuję i pozdrawiam.

killersarenka@poczta.fm
16-02-2009, 13:39
Witam ponownie

Ludzie pomóżcie, czy nikt takiego czegoś nie robił albo nikt tego nie wie, czy tego nie da się zrobić?
Zaczynam siwieć od tego, sprawdziłem już chyba wszelkie sposoby i nic. Nawet zaistalowałem moduł "Standard Shipping Payment Restriction" bo tam podobno można łączyć rodzaje płatności z wysyłką ... i NIC.

Wielka prośba o pomoc i wielkie dzięki za pomoc.

adlibitum
24-02-2009, 14:38
dopiero zaczynam zabawe z joomla, ale mialem chyba cos podobnego u siebie i odpowiedz mi prosze ...
czy ty czasem nie masz wprowadzonych cen netto i brutto produktów takich samych (podatek 0%) ??

killersarenka@poczta.fm
25-02-2009, 12:51
Witam

Cały sklep mam ustawiony tak, że nie używam podatku. W momencie dodawania produktu do sklepu nie da się wpisać ceny tylko w jednej rubryce czy to netto, czy brutto - druga rubryka wypełnia się automatycznie. Nie mam zdefiniowanej stawki podatkowej i w karcie produktu ustawiam podatek na brak.
Przejrzałem metody wysyłki i tylko w "shipvalue" można ustawić koszt wysyłki zależny od kwoty zamówienia (o to mi chodzi), i tą metodę ustawiłem, skonfigurowałem opłaty co do wielkości zamówienia. Jak próbuję robić zakup w sklepie nalicza opłatę za przesyłkę prawidłowo do wielkości kwoty zakupionego towaru. Problem mam dopiero w punkcie metoda płatności. Co i jak ustawić żeby pojawiły mi się do wyboru dwa sposoby zapłaty (przelew, za pobraniem). Bo po dokonaniu wyboru sposobu zapłaty miała by być doliczana opłata za płatność "za pobraniem" a za przelew brak opłaty dodatkowej.
Na liście "metody płatności" mam zrobione dwie metody płatności: przelew, płatne przy odbiorze.
1) Metoda "Przelew" skonfigurowałem: jest aktywna, ma nazwę, kod, typ metody płatności: Tylko adres / za pobraniem, Nazwa klasy płatności: ps_payment, pozostałe standardowo.
2) Metoda "Płatne przy odbiorze" skonfigurowałem: jest aktywna, ma nazwę, kod, typ metody płatności: Tylko adres / za pobraniem, Nazwa klasy płatności: ps_cashondel, Rabat: -4.00 (żeby była opłata), pozostałe standardowo.
Mam ustawione wszystkie cztery kroki procesu zakupu lub krok 2 (Proszę wybrać metodę wysyłki) - wyłączony, lub połączony z krokiem 3 (Proszę wybrać metodę płatności) to nie wyświetla mi się żadna metoda płatności w momencie dokonywania zakupów.
Nurtują mnie te klasy płatności w formularzy metody płatności - bo skąd mam wiedzieć którą ustawić i co oznaczają te nazwy, i co daje wybranie którejś klasy płatności. Gdzie się tego dowiedzieć? Może mój problem tkwi właśnie w tym?

Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi i wyjaśnienia, które pozwolą mi rozwiązać problem i zgłębić tajniki VM.

killersarenka@poczta.fm
26-02-2009, 12:08
Witam

Grzebałem, grzebałem i doszedłem do wniosku, że działa wszystko dobrze ale w momencie kiedy ustawiam metodę wysyłki "Standardowy moduł wysyłki z indywidualnie konfigurowanymi spedytorami i stawkami. ZALECANY !". Natomiast jak ustawiam metodę wysyłki na "Wysyłka oparta na całkowitej wartości zamówienia. Stały koszt wysyłki na podstawie wartości wpisanej w konfiguracji." niestety w trakcie dokonywania zakupów w kroku 3 "Proszę wybrać metodę płatności" nie wyświetlają mi się te metody płatności. Dlaczego nie wyświetlają się te metody płatności, które się wyświetlają w "Standardowy moduł wysyłki z indywidualnie konfigurowanymi spedytorami i stawkami. ZALECANY !", czy można jakoś rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam