PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy będzie Joomla 1.1?



Joomla User
21-11-2005, 20:40
Zapowiadana była na listopad, czyli powinna być już lada chwila...

Na kiedy planowana jest (jaki czas po oryginale) polska wersja?

zwiastun
21-11-2005, 21:03
Pewno chciałbyś, zeby była nawet wcześniej, zanim Core Team ją opublikuje :)!
Z informacjami, kiedy będzie Zespół Joomla! dzieli się na oficjalnej stronie. Owo kiedy będzie, to terminy orientacyjne, a przesuniecie może być kilku-, klilkunastudniowe, albo i kilkutygodniowe.

Na pytanie, a kiedy będzie polska wersja szczerze można odpowiedzieć tak: najszybciej jak to potrafimy zrobić. A to najszybciej zależy także i od Twojego wsparcia. Zrobiłeś cokolwiek w tej mierze? Na przyklad przejrzałeś helpa do 1.0x i zgłosiłes jakąkolwiek poprawkę? A help należy do jądra...

To, oczywiście adres nie tylko do Ciebie.
Wiem, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Niemniej, warto zdawac sobie sprawę, że polskiej wersji nie robią zatrudnieni na etatach, ale tacy jak Ty użytkownicy. Czasem nawet nie za bardzo znają język angielski, a robią...

livio
21-11-2005, 22:16
"Wszystko się może zdarzyć [...]"
Skoro ci tak spieszno, pobierz alfę (http://developer.joomla.org/sf/frs/do/listReleases/projects.joomla/frs.joomla_1_1_x).

Sterydziomal
21-11-2005, 23:37
al czy warto? pewnie w alfie jest d00żo błędów jeszcze...

Dylek
22-11-2005, 00:12
Nie pytaj czy warto, ale przysluz sie czyms sensownym: zainstaluj, potestuj, wytknij bledy. Byc moze dzieki Twojej pracy wersja 1.1 ukaze sie o jeden dzien wczesniej...

livio
22-11-2005, 17:26
:) ciekawe teorie...
Alfa, jak każda przedpremierowa edycja jakiegokolwiek oprogramowania może, ale nie musi mieć niewiele, lub wiele błędów.

Gdyby każdy samemu napisał sobie CMS-a, pomyśl, ile stron zostałoby zhackowanych... Dlaczego? Kilka błędów....

Wszyscy dobrze wiemy, że człowiek uczy się na błędach.

Sterydziomal
22-11-2005, 17:53
http://sterydziomal.byethost24.com/alfa/index.php

wgrałem ta wersję 1.10 i zainstalowałem teraz pora na testy... wypisze swoje obserwacje.

a teraz mały oftop... jak można zrobić spolszczenie tej wersji??? bo nie wiem które pliki jak pozmieniać a angileski umiem dobrze i z tłumaczeniem nie ma problemu. proszę o pomoc

Sterydziomal
22-11-2005, 18:09
jak ktoś chce się pobawić to
panel admina:
login: test
hasło: test

to jest opcja Administrator a nie super administrator jak coś...

enjoy... jak ktoś coś pozmienia to nie moja wina i za to nie odpowiadam...

Joomla User
22-11-2005, 21:40
Dzięki za udostępnienie. Wstąpiłem tam na razie na chwilę i jestem trochę zawiedziony - w dalszym ciagu utrzymany został sztywny podział na sekcje i kategorie (a obiecywali, że w Mambo 5.0 ma być więcej swobody), nie dopatrzyłem się tam obsługi wielojęzycznej treści (w 1.1 miał być podobno standardowo Mambelfish?) i wogóle niewiele zmian...

Sterydziomal
22-11-2005, 21:54
dla mnie to nie ma prawie wogóle zmian... może troszkę korekt a tak poza tym to zauważyłem jakiś jeden komponent jest wgrany (taki co go nie ma w 1.03) a poza tym to to samo... moze po dokładniejszej analizie się coś znajdzie...

stone
24-11-2005, 10:54
(a obiecywali, że w Mambo 5.0 ma być więcej swobody), (...) (w 1.1 miał być podobno standardowo Mambelfish?) i wogóle niewiele zmian...

Odpowiednikiem mambo 5.0 (jeżeli wogole mozna tak powiedziec) bedzie Joomla 2.0 a do tego jeszcze daleka droga. Co do mambelfisha to raczej bedzie ulepszana jego obsluga niz wprowadzenie go jako czeci Joomla.
Polecem ten tekst : http://www.joomla.pl/index.php/content/view/106/52/ daje on pewne pojecie czego nalezy oczekiwac

Imrahil
24-11-2005, 16:39
Co do mambelfisha to raczej bedzie ulepszana jego obsluga niz wprowadzenie go jako czeci Joomla.

Na stronce projektu Joom!Fish:
http://developer.joomla.org/sf/sfmain/do/viewProject/projects.joomfish
jest napisane, ze dla wersji 1.0 Joom!Fish bedzie jako osobny komponent, zas od wersji 1.1 bedzie juz czescia core Joomli

enjoy777
30-11-2005, 01:24
No i moze joomfish tam bedzie sie zobaczy jak sie pojawi :)
Z tego co pamietam wersja Alfa jest praktycznie przeznaczona dla tlumaczy zeby juz mogli rozpoczac prace nad tlumaczeniem i na 100% nie zawiera wszelkich zmian ktore dev team wprowadzi do 1.1