PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd Witryna--> Użytkownicy



Chrumek
30-01-2009, 23:50
Joomla 1.5.9
Dziś zauważyłem, że nie mogę wejść we wspomnianą w tytule zakładkę w panelu administracyjnym. Widzę zalogowanych użytkowników w tabelce panelu i to wszystko. Ostatni doinstalowałem CB 1.2( w celach poznawczych). Czyżby to miało wpływ ? ( wcześniej działało - zauważyłem po kilku dniach )
Wyskakujący komunikat błędu przy próbie wejścia we wspomnianą zakładkę to

Fatal error: Class 'UsersController' not found in ...administrator/components/com_users/users.php on line 30
a tam odwołanie :

/* Create the controller*/
$controller = new UsersController( );

Wgrałem z backup'u katalog com_users - nie pomogło. Przeglądałem bazę jos_users, ale nie widzę nic szczególnego ;-)
Jest na to rada ?
( z logowaniem użytkowników nie ma problemu zarówno z front'u jak i od strony administracyjnej)

Chrumek
31-01-2009, 09:50
Po przespaniu się z tematem mogę domniemywać, że to jednak CB przejął władzę, bo z jego poziomu oczywiście mogę edytować Użytkowników. Proszę korzystających z CB o potwierdzenie czy u nich jest podobna sytuacja ...
(Nie chce mi się odinstalowywać CB, bo spełnia moje potrzeby w kwestii logowania, a chwilowe wyłączenie CB nic nie zmieniło)

Chrumek
02-02-2009, 23:55
Sam zadałem temat i sam znalazłem odpowiedź. Zdarza się... Ku potomnym :
CB 1.2 nie miało tu nic wspólnego. Namieszał komponent Security Image, który tak się "dopisał", że po deinstalacji ( nie chciał mi działać mimo poprawnej instalacji , patchy itd) pozostawił swoje śmiecie. Wymieniłem /administrator/components/com_users/controller.php na oryginalny z pakietu Joomla 1.9 i wszystko wróciło do normy. Kolejna nauka, by po wgraniu "nowości' posprawdzać dotychczasową funkcjonalność strony i zaplecza... Podpowiedź znalazłem na forum.joomla.org. "Trochę" więcej użytkowników, więc łatwiej znaleźć podobny problem :)