PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana linków



murawa
04-06-2006, 21:01
Chodzi mi o to zeby zaminast index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=39
miec cos w tym stylu
index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,54/
Jak to zrobić ?

Rybik
05-06-2006, 02:14
w konfiguracji witryny wlacz SEO, musisz móc używać pliku .htaccess (niektore serwery nie pozwalaja)

murawa
05-06-2006, 12:52
ustawilem oraz zmienilemnazwe htaccess na bez txt a jak klikam na stronie to nie znajduje na serwerze pliku.dlaczego?bo nie ma obslugi wlasnie tego pliku ?

Rybik
05-06-2006, 17:33
nazwa pliku ma sie zaczynac od kropki -> .htaccess , plik pozornie znika - po prostu jest ukryty, wystarczy w total commanderze wlaczyc opcje net/ftp show hidden files.
Jezeli serwer nie umozliwia uzywania wlasnego .htaccess to zazwyczaj wywala blad serwera po zmienia nazwy (czyli po uaktywnieniu .htaccess) i trzeba mu spowrotem zmienic nazwe na htaccess.txt (w sumie to na dowolna).

nie wiem czy to miales na mysli mowiac ze "nie znajduje na serwerze pliku", drogi sa dwie, albo nie widac pliku .htaccess w kliencie FTP i to nie problem, albo witryna sie wysypuje po zmianie nazwy - wtedy trzeba powrocic do starej i spytac admina serwera co dalej z tym fantem i jak uzyskac SEO (czasami doradzi co w htaccesie zmienic zeby dzialalo i nie sypal)

Po przemianowaniu i wlaczeniu obslugi SEO w konfiguracji witryny powinno wszystko hulac

Martin123
08-08-2006, 11:17
Witam

Mam następujące problemy z SEF.

1) Mam zainstalowany OpenSEF 2.0.0-RC5_SP2 for Joomla! 1.0.8 i OpenSEF is Enabled (On).
2) W konfiguracji witryny załączyłem opcję translacja URL.
3) Plik htaccess.txt zamieniłem jak należy na .htaccess
4) W Konfiguracja/ Serwer/ znalazłem: „Ścieżka absolutna: /usr/home/nettwww/joomla” więc .htaccess zmodyfikowałem na następujący:



## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options FollowSymLinks

#
# mod_rewrite in use

RewriteEngine On


# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla/MamboDirectory (just / for root)

RewriteBase /usr/home/nettwww/joomla


########## Begin Standard SEF Section
## ALL (RewriteCond) lines in this section are only required if you actually
## have directories named 'content' or 'component' on your server
## If you do not have directories with these names, comment them out.
#
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteRule ^(content/|component/) index.php
#
########## End Standard SEF Section


########## Begin 3rd Party or Core SEF Section
#
#RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
#RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteRule (.*) index.php
#
########## End 3rd Party or Core SEF Section


Zauważyłem że odnośniki już zostały przerobione na http://212.160.143.75/joomla/content/view/57/53/ lecz po kliknięciu otrzymuję NOT FOUND. Dwa odnośniki mają formę: http://212.160.143.75/joomla/o_giea%EF%BF%BDdzie/co_to_jest_giea%EF%BF%BDda_trans.html lecz kliknięcie kończy się tym samym.

Co zrobiłem źle? O czym zapomniałem? Czy ktoś miał podobne problemy?

malwin23
10-10-2006, 22:59
Martin123

Jeżeli korzystasz z serwera apache być może nie masz włączonego modułu mod_rewrite. Chociaż w tym przypadku byłoby nie możliwe działanie skryptu w pliku .htaccess. Wydaje mi się że i tak coś masz z konfiguracją krasnala.


########## Begin 3rd Party or Core SEF Section
#
#RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
#RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteRule (.*) index.php

Po za tym ta konfiguracja dotyczy jeżeli masz zinatalowany komponent OpenSEF, a z tego co czytam masz go zainatlowanego. Odchacz wszystkie krzaczki w tym miejscu i powinno zadziałać.