PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Joomli.



pawelski
04-06-2006, 21:27
Witam wszystkich na forum.:) Krótki opis problemu.:(
Posiadam serwerek postawiony na Linuksie Slackware 10.2 i wszystkie bajery potrzebne do instalacji Joomli. I problem jest w 1 kroku nie mogę zalogować się w bazie danych mino, że w przeglądarce podaję login i hasło w phpmyadmin-ie i działa, a w czasie instalacji nie. Poza tym Joomlę instalowałem na Krasnalu i było ok.
I tu prośba co może być przyczyną niemożności logowania do baz Danych.
Pozdrawiam.

stone
04-06-2006, 23:41
Znaczy rozumiem ze tu chodzi o krok instalacyjny gdzie instalator łączy się z bazą?

Najczęstsze to:
zle wpisane dane.
zły użytkownik,
użytkowniki o niewystarczających prawach w bazie

pawelski
05-06-2006, 06:52
Tylko, że z pozycji przeglądarki mogę wszystko zrobić, a Joomla nie chce się połączyć w pierwszym kroku instalacji. Ma podane login hasło które funkcjomuje i założoną nową baze dla niej. Poza tym w bazach nie jestem w bazach nocny.
Pozdrawiam.

stone
05-06-2006, 07:45
dlatego mówie, użytkownik może mieć nie nadane wszystkie prawa. Sprawdz czy uzytkownik dla ktorego łączysz się ma ustawione prawa na ALL

blazejwiecha
05-06-2006, 12:51
mam to samo
krok 1 uzytkownik z wszystkimi prawami , hasło podane , baza stworzona wcześniej , daje na następny krok i biała strona się pojawia.

pawelski
05-06-2006, 20:38
Serdeczne, dzięki po problemie.Problem tkwi po mej stronie raczej słabej znajomośc Baz danych mysql-a. Jeszcze raz wszystkim dzięki:) .

stone
05-06-2006, 20:40
Napisz szczegółwiej jaki był problem. Tak dla innych. Pamietaj ze pomagamy sobie nawzajem:)

blazejwiecha
05-06-2006, 20:44
ja znalazłem że trzeba w php.ini odhaczyć mysql.so

pawelski
05-06-2006, 21:29
Witajcie.
Teraz to już wiem o co biega. Ustawione mam wszystko jak należy bo działa mi baza też do innych celów. Po prostu z wiersza poleceń ustaliłem jaki mam login i hasło do bazy bo to z admina no nie stety nie działała, w joomli a wydawać by się mogło że powinien.
Pozdrawiam.