PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla Grafika Serwery i inne.



kubis
04-06-2006, 23:29
MAM PYTANIE CO DO APLIKACJI JOOMLA, otóż. zainstalowałem sobie program:) :p Krasnal Server 2.7 (APACHE, MYsQL, PHP4 iPHP5) i umnie na kompie wszystko ładnie :Dwygląda a z innego komputera (Spoza i w mojej sieci), wszystko jest rozrzucone, nie ma spójności z orginalnym szablonem, więć sie wkurzyłem i zainstalowałem APACHE i MYsQL oraz PHP 4 ODDZIELNIE I NIC , Więć sie rozłościłem i zainstalowałem JSAS ---- :cool:Specjalny server pod joomle (jomla stand alone server) i nic ludzie może wy coś wicie na ten temat, z mambo miałem te same problemy więc postanowiłem sie zapytać was. Pozdrawiam.

stone
04-06-2006, 23:39
łącząc się ze stroną od localhosta i od sieci są różna adresy live , musisz się więc na któryś zdecydować i ustawic w pliku configuration.php:)

nexus246
04-06-2006, 23:39
W pliku konfiguracyjnym albo w szablonie masz nazwa serwera lub adres strony lub link do css jako http://localhost

oo , chyba równo wysłaliśmy odpowiedź :)

stone
04-06-2006, 23:47
I nawet zgodną ;)

kubis
05-06-2006, 12:37
Zmieniłem localhost w pliku "Configuration":) w głównym katalogu "Joomla" i nic.:mad:
Tylko nie wiem czy dobrze wpisałem:confused: , Mam Chello a w Chello IP jest zmienny założyłem sobie domene DNS na No-IP.COM i :D wpisałem tą domenę którą założyłem.
Ma ktoś jakiegoś gotowca - moja domena to drabik.zapto.org.

Pyt. 2 Jakie serwery nadają się pod Joomle. Chodzi mi tu o bezpłatne serwery.



Z poważaniem KUBIS AKE

Rybik
05-06-2006, 17:41
zalozyles chyba juz 3 takie topiki, moze 1 dziennie na ten sam temat wystarczy, co ?

tu sa 2 problemy i warto je rozroznic:
1. konfiguracja wlasnego kompa jako widzianego z zewnatrz serwera www, najpierw zrob sobie stronke w htmlu do testow z przykladowym tekstem i doprowadz do stanu takiego zeby z zewnatrz bylo ja widac, potem zrob stronke testowa w php i sprawdz to samo, potem przetestuj czy baz danych dziala i na koncu mozesz ponarzekac na Joomla :D
2. Niektore serwery pod joomla sluza jedynie do edycji strony w trybie offline i nie nadaja sie na serwery
3. poczytaj opis pliku configuration.php na serwerze pomocy
4. Temat darmowych serwerow juz jest, na serwerze pomocy rowniez jest opisane jakie wymagania powinien spelaniac serwer