PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie haseł w standardzie md5 pod Joomla 1.5.



mamkontonatlenie
01-02-2009, 01:30
Chciałbym przenieść swój serwis (około 2000 użytkowników) pod Joomla.
Kodowanie haseł w md5 hasła 32 znakowe np: (de2c9fbea5943a82ba5ee8cdd8acff9d) . Pytanie, czy jest jakiś konwerter zakodowanych haseł na takie jakie stosuje Joomla
jak zauważyłem Joomla ( ma hasła 64 znakowe - 2*32)

Jak technicznie wykonać przeniesienie bazy haseł - może jest jakiś specjalny most, konwerter, a może inny trik?

zwiastun
01-02-2009, 02:25
Spróbuj nic nie konwertować.

mamkontonatlenie
01-02-2009, 02:34
Dziękuję za informację
spróbuję - potem napiszę czy się udało :)
______________________________
uznanie i szacunek dla Waszej pracy

mamkontonatlenie
02-02-2009, 22:59
Mam więc pytanie techniczne, jak konta - nazwy użytkowników i ich hasła przenieść do bazy sql obsługiwanej przez Jommla- jak to zrobić?

Dziś testowo założyłem przez bazę danych sql, nowe konto, zrobiłem to na wzór istniejącego już innego konta, w tej samej instalacji Joomla ( 1.5.9)
Do to tego nowo utworzonego konta wkleiłem z poprzedniej bazy dane swojego starego konta, pobrane ze starej bazy: hasła w systemie md5 , nazwę użytkownika, adres e-mail ... zapisałem, sprawdziłem poprzez porównanie tabel z innym kontem. Wydawało się być ok
Postanowiłem próbnie się zalogować, używając nazwy i hasło ze starej bazy niestety bezskutecznie.
Po zalogowaniu administracyjnym , nie znalazłem w "użytkownikach" utworzonego konta. Z przekory wiec, postanowiłem założyć takie samo konto z poziomu zaplecza, oczywiście- jak się tego spodziewałem, nie udało się tego uczynić, bo taka tabela już jest w bazie danych.

Założyłem więc inne konto z Zaplecza. Później z poziomu sql, zmieniłem hasło nowego konta, wklejać tam ze starej bazy, hasło zaszyfrowane w md5 - Zapisałem i ponownie próbowałem sie zalogować .
Nie wiem dlaczego - pierwszym razem mi się nie udało, ( wcześniej opróżniłem pamięć podręczną ) ale później, po godzinie ponowiłem tę samą próbę logowania i udało mi się zalogować, używając hasła ze starej bazy

Teraz trzeba szukać sposobu na założenie spod joomla , 2000 kont a potem w sql zmienić
hasła i nazwy userów. może ma ktoś patent?

Ale uwaga, okazuje się ze można zmienić tylko hasło , gdy zmieniłem i nazwę usera i hasło w bazie sql - już nie było możliwości zalogowania się na to konto. Czyli trzeba zakładać userom konta o nawie docelowej odpowiadającej ich nazwie, aktywować ich, a dopiero potem zmieniać hasła. Jak to zrobić maszynowo dla 2 tysięcy kont? Poczekam, może ktoś zna sposób

zwiastun
03-02-2009, 00:10
Nie bardzo rozumiem opis tego, co zrobiłeś. Jeśli nowe konto zakładałeś w bazie danych, to nie wystarczy to zrobić w jednej tabeli.
Joomla 1.5 na 100% odczytuje 32-znakowe hasła szyfrowane kluczem MD5.
Łatwo sprawdzić, że tak jest - w bazie danych zmienić istniejące hasło - zapisać z szyfrowaniem md5.
Migracja kont użytkowników = 4 tabele w bazie danych Joomla!.
Objaśnienia (pośrednio) znajdziesz na www.pomoc.joomla.pl - Częste pytania

mamkontonatlenie
03-02-2009, 00:21
Dziękuję za wskazówki, a czy jest jakiś proste narzędzie do tworzenia automatycznie takich tabel w sql gdzie można by bezpośrednio podać nazwę usera i hasła. ?

Wskazane materiały przeczytam Dziękuję za wskazówkę

zwiastun
03-02-2009, 00:39
??? nie ma

hesar
03-02-2009, 01:01
hmm
nie wiem czy dobrze rozumiem twoj problem ale ja zrobilbym tak
ustawiam obie bazy na wlasciwym serwerze
pisze banalny skrypcik kopiujacy 2000 rekordow z jednej bazy do bazy joomla (kopiujac tylko nazwy uzytkownikow oraz ustawiajac jedno standardowe haslo za pomoca hasha md5)
nastepnie drugim banalnym skryptem sql aktywuje te 2000 kont
nastepnie 3 banalnym skryptem wrzucam hashe pod wlasciwe konta i pozamiatane

tyle ze nalezy sie nieco znac na sql :/

zwiastun
03-02-2009, 01:13
@hesar tym razem nie tylko nie pomagasz, ale bałamucisz! Przeniesienie użytkowników z innego systemu wymaga dostarczenia do BD Joomla! rekordów do 4 tabel. Odpowiednie wskazówki przekazałem.

mamkontonatlenie
03-02-2009, 01:47
Wszystkim dziękuję za pomoc.

HESAR
Mniej więcej podobny tekst wysłałem do "SWEGO" programisty, ( syna) pytając go czy taki "skrypcik" mi przygotuje napisałem mu:

" Joomla w czasie rejestracji wypełni 4 "formularze" w sql , ... ale trzeba by zrobić programik który utworzy formularze w sql, na podstawie danych...."

Nie mam jeszcze od niego odpowiedzi... ale mam nadzieję ze to nie będzie dla młodego problem :), w końcu to On pisał poprzednią wersję bazy i cały skrypt starej strony .

ZWIASTUN - Bardzo dziękuję za wskazówki, okazały się bardzo cenne.

hesar
03-02-2009, 13:59
No dobra zwiastun - moze się nieco pospieszylem ale nie mow że się nie da tego zrobic sqlem z poziomu phpmyadmin -
Najpierw zalozyc te konta na podstawie jednego standardowego (odpowiednie wpisy w bazie) a pozniej tylko update set na nazwach i haslach w bazie joomli
Aż z ciekawosci jak usiade do kompa to zerkne na baze

mamkontonatlenie
03-02-2009, 14:30
Myślę, ze problem jest dość ciekawy, a sam skrypcik, jako taki, mógłby przydać się wielu osobom, szczególnie jeżeli dałoby się łatwo stosunkowo łatwo konfigurować, pod rożnego typu bazy.

zwiastun
03-02-2009, 14:45
No dobra zwiastun - moze się nieco pospieszylem ale nie mow że się nie da tego zrobic sqlem z poziomu phpmyadmin -
Najpierw zalozyc te konta na podstawie jednego standardowego (odpowiednie wpisy w bazie) a pozniej tylko update set na nazwach i haslach w bazie joomli
Aż z ciekawosci jak usiade do kompa to zerkne na baze
Ale ja nic takiego,że się nie da, nie powiedziałem...

hesar
08-02-2009, 00:13
ale ze bo poniewaz Zwiastun mnie tu obsmial to napisalem skrypt w phpie ktory importuje uzytkownikow z innej bazy danych do bazy danych joomla (testowane na 1.5.9 - oczywiscie do czasu ew. zmiany struktury bazy - ktorej sie nie spodziewam - bedzie dzialac na innych wersjach 1.5....)
aktualnie skrypt mozna pobrac z mojej strony (jesli zwiastun stwierdzi ze jest to dzialajace i przydatne to chetnie udostepnie dla spolecznosci joomla.pl w inny sposob)
skrypt oczywiscie darmowy choc prosze o pozostawienie komentarzy
ew. uwagi prosze na mail - byc moze uwzglednie ;P
adres linku
http://www.pozycjonowanie.se/index.php?str=uslugi&sub_str=zasoby

zwiastun
08-02-2009, 00:26
ale ze bo poniewaz Zwiastun mnie tu obsmial

Wybacz, ale naprawdę wypraszam sobie!

Wbrew wszelkim zakompleksiałym frustratom pojawiającym się na tym forum, jak zresztą na każdym innym, każdego użytkownika traktuję poważnie, a w szczególnym i zasłużonym poważaniu (bez doczytywania się podtekstów!) mam osoby, które nie tylko chcą, ale także dają.

Istotą mojej wypowiedzi było jedynie zwrócenie uwagi, że nie da się przenieść użytkowników prostą metodą tabela do tabeli.

PS. Skryptu nie testowałem, za kilka dni powinna ruszyć nowa plikownia, to wrzucisz.

hesar
08-02-2009, 00:30
oj tam - przeca nieco zartowalem :)