PDA

Zobacz pełną wersję : Lista artykułów w kategorii - numerowanie.



luktuc
01-02-2009, 18:25
Witam. Siedzę już ze 3h i nie mogę dojść do tego. Otoż jak jest lista artykułów w danej kategorii to wyświetlają się ona ponumerowane pokolei. Przeszkadza mi to, że:

1. Po numerze artykułu nie ma kropki (sama cyfra).
2. W jednym podmenu gdzie mam listę artykułów odległość tekstu (tytułu artykułu) od numerka jest X pixeli, a w drugim podmenu jest Y pixeli (zauważyłem, że to zalezy od długości tytułu artykułów).

A więc chciałbym aby po numerze była kropka, a odległość tekstu od tego była stała, niezależnie od długości tytułu artykułu.

malkowitch
04-02-2009, 23:54
nadpisz sobie w szablonie widok listy artykułów na taką jaka Ci pasuje. Tu masz artykuł jak się robi te rzeczy:
http://developer.joomla.org/tutorials/165-understanding-output-overrides-in-joomla.html

luktuc
07-02-2009, 21:23
A masz coś po polsku może?

zwiastun
07-02-2009, 21:26
template overrides = wpisz w wyszukiwarkę, istotę objaśniałem niedawno na prostym przykładzie.

malkowitch
07-02-2009, 21:27
Jutro koło wieczora przetłumaczę to na PL i zamieszczę tu link do pobrania PDF.

luktuc
17-02-2009, 19:42
Jutro koło wieczora przetłumaczę to na PL i zamieszczę tu link do pobrania PDF.

I jak, przetłumaczyłeś? ;>

malkowitch
17-02-2009, 19:48
Miałem trochę pracy w firmie.
W ciągu dni wraz z nową naszą strona pojawi się artykuł online i w PDF. Jak tylko skończę to tu napiszę.

luktuc
17-02-2009, 19:52
ok, czekam z niecierpliwością

dooq
23-03-2009, 13:10
Aby oddzielić numer od tytułu należy w pliku components\com_content\views\category\tmpl\default _items.php
dodać to co na czerwono.
Otrzymamy np taki efekt:
1. tytuł art nr1
2. tytuł art nr2
.
.
.


<?php foreach ($this->items as $item) : ?>
<tr class="sectiontableentry<?php echo ($item->odd +1 ) . $this->params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>" >
<td align="right">
<?php echo $this->pagination->getRowOffset( $item->count ).'.&nbsp;&nbsp;&nbsp;'; ?>
</td>

malkowitch
23-03-2009, 13:14
Tak tak i po update znów zmieniać ten plik :P

kerios83
25-03-2009, 11:22
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=27034 na innym przykladzie ale jest opisane co zrobic aby po update joomli nie bylo klopotu.

Talyn
27-08-2009, 15:48
Aby oddzielić numer od tytułu należy w pliku components\com_content\views\category\tmpl\default _items.php


Dzięki za wskazanie pliku, ale to odnosi się tylko i wyłącznie do listy - artykuły w kategorii.
A gdzie znajduje się tabela dla list - kontakty w kategorii oraz zakładki w kategorii.

Chodzi mi o usunięcie numeracji, bo w starej joomli można to było zrobić, a w 1.5 nie ma takiej opcji w parametrach.
Ktoś może wie?

zwiastun
27-08-2009, 15:58
W Joomla 1.5 masz technikę przesłaniania szablonów (template overrides), dzięki której możesz dostosować wygląd do swoich potrzeb. Choć co racja, to racja - w niektórych kwestiach projektanci "uprościli" az nadto.

Talyn
31-08-2009, 10:21
Faktycznie, przestudiuję sobie ten temat.

Znalazłem za to pliki odpowiedzialne za:
kontakty w kategorii - \components\com_contact\views\category\tmpl\ plik default_items.php.
zakładki w kategorii - \components\com_weblinks\views\category\tmpl\ plik default_items.php.
W obu przypadkach należy ukryć lub skasować krótki kod wstawiający numerację: <?php echo $item->count +1; ?>