PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam Galerii do j1.5, która wreszcie będzie działać



bosseq
01-02-2009, 19:46
Witam.
Przekopałem chyba wszystskie tematy na tym i nie tylko tym forum dotyczące galerii. Sprawdziłem wszystkie galerie na joomla extensions.
Najpopularniejsze problemy to:
- awaria podczas instalacji
- brak pliku xml
- nawet w trybie zgodności 1.0 wiele galerii wogóle się nie uruchamia
- wykładają się podczas używania.

Myślałem, że Expose będzie świetne. Gdyby nie to, że nie da się wczytać więcej niż około 120 - 130 zdjęć do jednej galerii więc jak ktoś ma tak jak ja galerie 800 zdjęć to musi ją dzielić na kawałki (byłem gotów na taki kompromis). Niestety! Po jakichś 4 dniach galeria się nieodwracalnie posypała. Poprostu umarł komponent i nawet ponowna instalacja nic nie pomagała.

Myślałem, że Morfeo będzie dobry! nic z tego, wysypał się podczas wgrywania zdjęć. To samo Phoca w 1.5.9 awaria podczas przenoszenia plików z FTP do thumbów i folderu docelowego.

Przeleciałem przez wieeeeeeeeeele galerii i ciągle wiatr w oczy. Zdesperowany chciałem użyć multithumb, ale w 1.5 niestety multithumb się instaluje wyśmienicie tylko najzwyczajniej nie działa. Uszkadza artykuł.

Czy ktoś zna galerie, którą mógłbym zastosować? Genialna była galeria SimpleViewer, często jej używałem w 1.0.x , ale w 1.5 nie da się jej nawet zainstalować.

Kryteria jakie musi spełniać dla mojego portalu:
- system musi mieć możliwość wyświetlania wielu galerii jak expose, simpleviewer, morfeo, phoca, ozio itp.. (nowe imprezy = nowe galerie)
- system musi umożliwiać wgrywanie zdjęć hurtem albo przez admina albo po FTP
- komponent bądź plugin musi umieć sobie poradzić z dużą ilością zdjęć (stąd expose odpada)



Proszę wstrzymać się od odpowiedzi typu: to już było, nie szukałeś uważnie itp.. nie chce też zagadek, docinek typu "bez urazy". Przekopałem to forum wzdłuż i wszerz. Jak bym znalazł odpowiedź to bym nie zakładał tematu.
Pozdrawiam

zwiastun
01-02-2009, 20:02
Witam.
Przekopałem chyba wszystskie tematy na tym i nie tylko tym forum dotyczące galerii. Sprawdziłem wszystkie galerie na joomla extensions.

Proszę wstrzymać się od odpowiedzi typu: to już było, nie szukałeś uważnie itp.. nie chce też zagadek, docinek typu "bez urazy". Przekopałem to forum wzdłuż i wszerz. Jak bym znalazł odpowiedź to bym nie zakładał tematu.
Pozdrawiam
Przeczytaj, coś napisał, pomyśl, coś napisał, a potem odpowiedz sobie, kto i co miałby Ci odpowiedzieć, skoroś:
a) wszystko sprawdził
b) nic nie działa tak, jak Ty chcesz.
Wniosek? Możliwe trzy:
1. Złóż zlecenie na zaprojektowanie galerii wedle Twoich wymagań do jakiejś grupy genialnych programistów
2. Obniż nieco swoje wymagania
3. Zrezygnuj z Joomla! Są jeszcze inne systemy, może w nich znajdziesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

PS Daruj sobie pouczanie, w jaki sposób ktoś Ci ma odpowiadać na tym forum. Każdy odpowiada, jak chce i jak umie. I raczej po to, żeby coś podpowiedzieć.

Dakota
01-02-2009, 20:09
zainteresuj sie joomgallery....działa pod joomla1.5.9 a jak wygląda możesz sprawdzić na tej stronie (http://polish-lace.5o.pl/kalejdoskop/galeria-zdjec.html) (strona w budowie)

pozdrawiam
Dakota

zwiastun
01-02-2009, 20:11
Problem w tym, że @bosseq (skąd inąd wnioskuję, że osoba rozsądna) już wszystko sprawdził!

bosseq
01-02-2009, 23:38
Przeczytaj, coś napisał, pomyśl, coś napisał, a potem odpowiedz sobie, kto i co miałby Ci odpowiedzieć, skoroś:
a) wszystko sprawdził
b) nic nie działa tak, jak Ty chcesz.
Wniosek? Możliwe trzy:
1. Złóż zlecenie na zaprojektowanie galerii wedle Twoich wymagań do jakiejś grupy genialnych programistów
2. Obniż nieco swoje wymagania
3. Zrezygnuj z Joomla! Są jeszcze inne systemy, może w nich znajdziesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

PS Daruj sobie pouczanie, w jaki sposób ktoś Ci ma odpowiadać na tym forum. Każdy odpowiada, jak chce i jak umie. I raczej po to, żeby coś podpowiedzieć.


Ten ostatni element zrobiony kursywą był specjalnie dedykowany dla Ciebie Zwiastun z uwagi na to, że nie znalazłem jeszcze posta na tym forum, w którym byś kogoś nie skrytykował lub nie zabłysną swoją ciętą ripostą. Powiedz proszę.. co wnosi Twój komentarz. Jak bym miał wystawić moc jaką pomogłeś mi w moim temacie to dostałbyś 0.
W jednym z postów na tym forum wyczytałem, że jest ileś...set typów galeri, nie napisałem, że wszystkie sprawdziłem, wytypowałem, które dały w moim przypadku ciała. Oczekuję odpowiedzi kogoś kto się zna, a nie nabija posty. Dlatego chciałem serdecznie podziękować Dakocie za podejście poważnie do sprawy.. napewno sprawdzę. Zwiastun, następny post poproszę aby dotyczył tematu, który może pomoże mi i następcom.
Gdyby nie było problemu z tymi galeriami to wogóle nie zaśmiecałbym tym topiciem forum. I skoro masz status admina dopilnuj, żeby na forum zachodziła pewna zależność: PYTANIE = ODPOWIEDŹ NA TO PYTANIE. W przeciwnym razie kosz.
pozdrawiam

PS. Jak ktoś instalował jeszcze jakieś galerie i ma jakieś sprawdzone, które są stabilne bardzo proszę o pomoc. Zależy mi na tym, by dało się wrzucać zdjęcia po licznych imprezach, więc nie może to być pojedyncza galeria jak w przypadku Tilt3D, który zastosował jeden z naszych kolegów w portalu dla gimnazjum. Tworze nowy portal na j1.5, boje się, że będę musiał wrócić na 1.0.15 bo na niego mam już baze komponentów, ale 1.5 jest zdecydowanie lepiej zorganizowana i uporządkowana (i tu odnośnie jednego z postów Twoich zwiastun, nie ma znaczenia templatka w panelu admina, poprostu 1.5 jest lepiej przygotowana niż 1.0.x zdecydownie lepiej się w niej pracuje)...

PeFik
01-02-2009, 23:49
ojoj Warszawka się oburzyła....

Kolego drogi to że nie możesz zainstalować którejś z 10 galerii działających pod J! 1.5 wynika chyba z tego że masz hosting do d... ?!

Dziwne że ludzie galerie mają, oceniają na extensions.joomla.org, a tylko ty masz żal. Rzeczywiście jeśli to co masz to za mało to zleć komuś ZAINSTALOWANIE lub NAPISANIE OD NOWA.

bosseq
02-02-2009, 00:04
hmmm, że Dolny Śląsk nie lubi Warszawki to jestem w szoku, przeważnie północna polska nas nie lubi. No nic.. na hosting nie narzekam, trzymam już u nich przeszło 30 domen, zaś na j1.5 mam tylko 3 strony, w tym jedna wymaga dobrej galerii, dlatego powstał ten topic. Instaluje się ich mnóstwo, tylko niestety liczne galerie wymagają trybu zgodności i tu się pojawia problem bo w trybie zgodności z 1.0x nie wszystkie komponenty działają poprawnie.
Mój żal nie jest kierowany do galerii czy ludzi oceniających je na extnsions.joomla.org tylko do ludzi, którzy nabijają posty bez sensu, a nie podają rozsądnych propozycji na forum.

Zatem Prefik, masz jakąś sprawdzoną galerię pod 1.5, która spełnia proste kryteria: czyli ma możliwość multigalerii jak np: simpleviewer i działa jak Tilt3D? czy tylko chciałeś pokazać Warszawce jaka to Warszawka jest niefajna, bo jeśli to drugie to zapraszam na priv, ten temat to nie miejsce na osobiste wyznania braku sympatii do ludzi z danego miasta.
pozdrawiam

Bazyl
02-02-2009, 00:07
To samo Phoca w 1.5.9 awaria podczas przenoszenia plików z FTP do thumbów i folderu docelowego.


Chyba za szybko się poddajesz, Kolego.
Instalowałem PhocaGallery kilka razy (może nawet kilkanaście - walczę, testuję ustawienia mojego hostingodawcy) i nigdy nic mi się nie wysypało z winy galerii.
To "przenoszenie plików z FTP do thumbów i folderu docelowego" mnie zastanawia. Wrzucasz zdjęcia do katalogu images/phocagallery/kolejna_impra, dodajesz kategorię i zdjęcia do niej. I już. Kilka razy miniatury nie tworzyły się od razu, ale dopiero po ponownym kliknięciu na kategorię.
Wszystko jest dokładnie opisane na stronie autora.

Może, jak kliknął mój przedklikacz, to nie wina galerii...

bosseq
02-02-2009, 00:12
hmmm wiesz, ale ustawiłem atrybuty foldera na 777, w panelu administracyjnym domeny zresetowałem wszędzie ownership, żeby nie było ukrytych atrybutów i kończy mi się fantazja. Powiedz, do kąd przenosi phoca pliki docelowo? bo mi się wysypała w fazie przenoszenia właśnie. Do administrator/components/... , do components/... czy gdzieś obok w images
pozdrawiam

Bazyl
02-02-2009, 00:12
Niepotrzebnie się naklikałem (ale posty: +2):



1. Złóż zlecenie na zaprojektowanie galerii wedle Twoich wymagań do jakiejś grupy genialnych programistów
2. Obniż nieco swoje wymagania
3. Zrezygnuj z Joomla! Są jeszcze inne systemy, może w nich znajdziesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie.


Pozdrawiam i... spokoju

Bazyl
02-02-2009, 00:18
Phoca.cz

Ja wrzucam kolejny katalog przez ftp do: images/phocagallery/. Tu tworzy się wszystko, co potrzeba...
Dodajesz kategorię: IMPREZA.
Zdjęcia do niej.

Już.

bosseq
02-02-2009, 00:18
dzięki, poprawiłeś mi humor zdecydowanie...
Phoca poszła dalej. Miałeś racje bazylnet. Już wiem gdzie błąd zrobiłem. Po resecie ownership zrobiłem status 755, jak przywróciłem 777 galeria wgrała się do końca. Dalsze testy

Bazyl
02-02-2009, 00:26
A jeśli musisz ręcznie zmieniać ustawienia katalogów, to masz coś nie tak z hostingiem. Od mądrych ludzi to wiem...

http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=101743#post101743

bosseq
02-02-2009, 00:38
bazylnet, już się przyzwyczaiłem do chmoda przez TotalCommandera, ale prawdziwy problem mi stwarza ten ownership. Instalują mi się komponenty i joomla nakłada restrykcje na zainstalowane foldery. Dopiero muszę się logować do panelu administratora domeny i kasować w menadżeże plików ownershipy dla świeżozainstalowanych katalogów. To jest bardzo uciążliwe. Napisałem już do admina mojego serwera.
Sęk w tym, że w j1.0x nigdy nie miałem tego typu problemów. Świeżo się pojawiły wraz z j1.5. Nawet ten niewidoczny w TotalCommanderze atrybut ownership.

zwiastun
02-02-2009, 01:26
@bosseq: nie wypisuj głupot, nie będziesz, zmuszony czytać odpowiedzi, które Ci nie odpowiadają.
Zgodnie z Twoim wyraźnym życzeniem i pouczeniem, korzystam ze swoich uprawnień, ale nieco innej możliwości, przyznając Ci 3 dni wolnego od pisania tutaj postów i odpowiedzi. Rozważ przez ten czas swoje prawa na tym forum.

tajniak1
02-02-2009, 02:10
Zgodnie z Twoim wyraźnym życzeniem i pouczeniem, korzystam ze swoich uprawnień...
Paragraf i powód... nic więcej.

zwiastun
02-02-2009, 02:30
@tajniak1=@bosseq
Wymagasz szacunku dla siebie, okazuj go innym. Ani Cię nie oceniałem, ani tym bardziej nie obrażałem w swojej odpowiedzi. Ty przeciwnie. Punkt b2 regulaminu forum.

saddam_husajn
22-02-2009, 14:52
Witam.
Ja również mam problemy z galeriami w Joomla 1.5.9
Zainstalowałem Joomla Gallery ale mam problem z spolszczeniem (instaluje je i niby jest zainstalowane poprawnie) ale wszystko jest po angielsku a opcji to troche tam jest. (sama joomla gallery takze instaluje sie poprawnie)
Wrzucałem nawet pliki spolszczenia ręcznie do folderów ale tez to nic nie zmieniło.

Chciałbym poprostu mieć prostą galerie działającą pod Joomla 1.5.9 macie jakies pomysły ?

Bazyl
22-02-2009, 17:37
Czy instalowałeś Phoca Gallery?
Dla mnie ma wszystko, czego potrzebuję.

damian1812
22-02-2009, 17:53
Potrzebuję galerii podobnej do Coppermine Photo Gallery tak, aby wyglądało to tak. Kategoria ->Galeria wyścig1 ->zdjęcia, bo nie umiem takiego dodatku znaleźć, tak samo szukam ratatora bannera, bo mi nikt nie odpowiedział w temacie który założyłem wcześniej :(