PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja modułu kontaktów



wrk
01-02-2009, 21:36
Witam,
Używam Joomli 1.5.8 a w niej standardowego modułu kontaków. Maile z formularza wychodzą poprawnie do adresata z kontaktu, jednak nadawcą tego maila jest mój e-mail - może i tak jest poprawnie - ale ktokolwiek odpowiada na takiego maila pisze do mnie a nie do osoby, która użyła formularza.
Pytanie - czy mail wychodzący z formularza kontaktów może mieć ustawione pole "FROM" albo "REPLY-TO" na adres e-mail, który jest wpisywany na formularzu?
Zapewniam, że długo szukałem odpwiedzi i nic nie mogłem znaleźć... Z góry dzięki za pomoc!

BogdanH
02-02-2009, 03:51
Witam,
Używam Joomli 1.5.8 a w niej standardowego modułu kontaków. Maile z formularza wychodzą poprawnie do adresata z kontaktu, jednak nadawcą tego maila jest mój e-mail - może i tak jest poprawnie - ale ktokolwiek odpowiada na takiego maila pisze do mnie a nie do osoby, która użyła formularza.
Pytanie - czy mail wychodzący z formularza kontaktów może mieć ustawione pole "FROM" albo "REPLY-TO" na adres e-mail, który jest wpisywany na formularzu?
Zapewniam, że długo szukałem odpwiedzi i nic nie mogłem znaleźć... Z góry dzięki za pomoc!
Hmmmm - tez uzywam wersji 1.5.8 i jest tak jak chcesz miec. W formularzu osoba wysylajaca powinna wpisac swoj adres i otrzymuje w naglowku emaila prawidlowe From - czyli tej osoby.
Czy przpadkiem w testach nie wpisujesz tego samego adresu nadawcy (wypelniajac formularz), ktory masz w kofiguracji kontaktu jako odbierajacego poczte ?

wrk
02-02-2009, 13:33
Zdecydowanie wpisuję różne adresy. Zresztą testowałem to już przynajmniej na kilku adresach. Może coś przypadkowo przestawiłem, chociaż starałem się zbyt mocno nie kilkać w ustawieniach...
Skoro u Ciebie to działa poprawnie, to jednak muszą to być jakieś ustawienia wewnątrz Joomli... jeszcze raz wszystko przeszukam, ale może ktoś wie gdzie tego szukać?

hesar
02-02-2009, 13:58
a uzywasz funkcji mail czy ustwien smtp?

wrk
02-02-2009, 14:21
testowałem to na wszystkich trzech opcjach: php, sendmail i smtp - zawsze taki sam efekt - "FROM" jako mail admnistratora strony...

hesar
02-02-2009, 14:25
hmm - nie sadze zeby to byla wina joomli bo takiej opcji nie ma (byc moze jest to wina hostingu) probowales wysylac przez jakies zupelnie inne konto smtp na jakis innym serwerze ?

wklej tu naglowek takiego maila jaki otrzymales z formularza (mam na mysli pelny naglwek)

zwiastun
02-02-2009, 14:28
hmmm Nie wiem, o czym piszą koledzy, ale o ile mi wiadomo, to nadawcą wiadomości wysyłanej z formularza kontaktowego jest wysyłający, natomiast adresem, z którego list wychodzi, jest adres e-mail witryny. Gdyby było inaczej, dopiero byłoby śmiesznie.

hesar
02-02-2009, 14:34
ale problem polega na tym ze nadawca nie jest wysylajacy tylko administrator strony - przynamjniej tak rozumiem pierwszy post

wrk
02-02-2009, 16:10
Dokładnie - nadawcą (pole FROM) jest administrator strony.
To nagłówek i treść dla:
- adres odbiorcy z formularza kontaktów: pomoc at gabinetxxx.pl
- adres administratora strony: admin at tanie-wybielanie-zebow.pl
- adres wpisany w formularzu jako "mój e-mail": wrk at xxx.com.pl

Return-Path: <SRS0=aOU7NvA8=6F=tanie-wybielanie-zebow.pl=admin @ gabinetxxx.pl>
X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 3.1.7 (2006-10-05) on 3037.s.tld.pl
X-Spam-Level:
X-Spam-Status: No, score=-6.4 required=5.0 tests=ALL_TRUSTED,BAYES_00
autolearn=disabled version=3.1.7
Delivered-To: gabinetxxx.pl-renia @ gabinetxxx.pl
Received: (qmail 4882 invoked by uid 1829007); 2 Feb 2009 13:19:15 -0000
Delivered-To: gabinetxxx.pl-pomoc @ gabinetxxx.pl
Received: (qmail 4867 invoked by uid 1829007); 2 Feb 2009 13:19:15 -0000
X-clamdmail: clamdmail 0.18a
Received: from 195.149.230.29 (HELO tanie-wybielanie-zebow.pl) (admin @ tanie-wybielanie-zebow.pl @ 195.149.230.29)
by 195.149.230.29 with ESMTPA; 2 Feb 2009 13:19:15 -0000
Date: Mon, 2 Feb 2009 14:19:15 +0100
To: pomoc @ gabinetxxx.pl
From: test smtp 6 <admin @ tanie-wybielanie-zebow.pl>
Subject: =?utf-8?Q?Wybielanie_z=C4=99b=C3=B3w:_test_6?=
Message-ID: <ce3474f6205bd568323d9b6ffa98a1e5 @ tanie-wybielanie-zebow.pl>
X-Priority: 3
X-Mailer: PHPMailer [version 1.73]
MIME-Version: 1.0
Content-Transfer-Encoding: 8bit
Content-Type: text/plain; charset="utf-8"
To jest zapytanie z http://www.tanie-wybielanie-zebow.pl/ od:
test smtp 6 <wrk @ xxx.com.pl>
test 6

---------
Po mojemu to FROM powinno być wrk @ xxx.com.pl albo ewentualnie from jak jest ale za dodatkowe pole "Reply-To:". Dodam tylko, że "test smtp 6" to było wpisane jako imię i nazwisko nadawcy...
Może mi ktoś ewentualnie doradzi, w którym pliku php mogę szukać kodu, który to wysyła?

BogdanH
02-02-2009, 16:37
testowałem to na wszystkich trzech opcjach: php, sendmail i smtp - zawsze taki sam efekt - "FROM" jako mail admnistratora strony...
To dziwne. Oba musza byc inne. U mnie jest w ustawieniach strony konto@domena.pl ale wysylam testowe emaile jako koto_inne@domena_inna.pl

BogdanH
02-02-2009, 16:38
To dziwne. Oba musza byc inne. U mnie jest w ustawieniach strony konto@domena.pl ale wysylam testowe emaile jako koto_inne@domena_inna.pl
Pomyslalem :) - moze korzystasz na tym samym serwerze pocztowym z przekierowan, albo aliasow...

wrk
02-02-2009, 17:24
Witam ponownie,

Cóż... po prostu strasznie mi głupio i nie mam nic na swoją obronę... Oczywiście to ja namieszałem... Mianowicie podczas długiej walki z modułem kontaktów, którą prowadziłem jakiś miesiąc temu zasugerowałem się propozycją zmiany w kodzie, którą znalazłem na http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=22167 no i niestety testy skończyłem a cofnąć zmian w kodzie zapomniałem :-( Przypomniałem sobie o tym właśnie teraz... po dwóch dniach kombinowania...

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie i dzięki wszystkim za dobre rady!

zwiastun
02-02-2009, 17:40
Powiesić! Ukamienować! Zbluzgać!
A serio! Rzadko się zdarza, żeby ktoś namieszał, przyznał się i przeprosił! Zatem będzie Ci wybaczone! :)