PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla Wyświetlanie błędów [Display Errors]:



bungo
02-02-2009, 20:29
Witam

Uruchomiłem instalatora joomla na serwerze lokalnym. W przeglądzie ustawień, przy
Wyświetlanie błędów
[Display Errors]:
mam włączone, a powinno byc wyłączone.
Jak to wyłączyć?

Dap
04-02-2009, 14:05
Mam ten sam problem... Ustawienie Zalecane Bieżące Tryb bezpieczny
[Safe mode]: Wyłączone Włączone Wyświetlanie błędów
[Display Errors]: Wyłączone Włączone

zwiastun
04-02-2009, 14:11
Zanim siądziesz do samochodu i zaczniesz nim kierować, to musisz odbyć chociaż parę zajęć kursu. Adresy w mojej stopce.

bungo
04-02-2009, 18:21
W pliku htaccess.txt dodałem
# Wyświetlaj błędy
php_flag display_errors off

I dalej mam czerwono w tym polu:( przy teście instalacyjnym

tom007
17-02-2009, 13:40
Witaj

W pliku php.ini - ktory zapewne posiadasz, wyszukaj i zmien dyrektywe

display_errors = on na
display_errors = off

Pozdrawiam.

adaszcz31
22-04-2009, 14:17
Witam!
Mam podobny problem i niestety nic nie pomaga. Zaznaczam ze instaluje Joomla 1.5.10 na moim kompiku pod Xampp 1.7.1.

Druga sprawa czy ten błąd ma wpływ na dalsze korzystanie z Joomla?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
adaszcz31

zwiastun
22-04-2009, 14:34
Po pierwsze, to nie jest błąd, tylko ustawienie PHP na serwerze.
Po drugie: o tym, jakie są ustawienia niezbędne i optymalne, napisano wystarczająco dużo w innym i odpowiedniejszym miejscu niż forum. Wystarczy przeczytać, żeby wiedzieć o co chodzi i czy coś przeszkadza.

adaszcz31
22-04-2009, 15:29
Dziękuję za odpowiedź!
Faktem jest, że już od kilku dni ryję w poszukiwaniu rozwiązania i jak na razie bezskutecznie. Być może, że ja nie umiem szukać. Ponadto jestem początkujący i pewne rzeczy są dla mnie na tym etapie jeszcze niezrozumiałe. Dlatego szukam mądrzejszych ode mnie i próbuje uzyskać pomoc. Wydawało mi się, że to forum to właściwe miejsce.

Zainstalowałem pakiet i jak na razie wszystko działa... więc się bawię..

zwiastun
22-04-2009, 15:39
Tylko to, co można znaleźć w serwisach joomla.pl, bez większego wysiłku!

http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/417/51/
http://www.demo.joomla.pl/content/view/30/2/
Bezpieczeństwo i wydajność (http://wiki.joomla.pl/FAQ._Bezpiecze%C5%84stwo_i_wydajno%C5%9B%C4%87)
Kategoria: Bezpieczeństwo - więcej o PHP (http://wiki.joomla.pl/Kategoria:Bezpiecze%C5%84stwo)

Mnie się wydaje, że zjadłem wszystkie rozumy, a jak nie wiedziałem, wszystkiego, tak nadal nie wiem, ale wiem, że niewiele wiem i niewiele więcej będę wiedział, nawet jak zjem kolejne "wszystkie". :) W każdym bądź razie to forum na pewno nie jest od wszystkiego!

adaszcz31
22-04-2009, 15:46
Kumawszy...:)

emcegajfer
23-06-2009, 18:40
Tak wiec jak wyżej proszę o pomoc konkretną bo szlak juz zalewa :(
jak wyłączyć safe_mode w xampp`ie 1.7.1 i joomli 1.5.11? podczas instalacji joomla! 1.5.11 w drugim kroku wyskakuje mi komunikat

Wyświetlanie błędów
[Display Errors]: Wyłączone Włączone a powinno być wyłączone. w pliku php.ini mam na off :( PrtSc problemu (http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0609/beztytuluaa48.jpg)

zwiastun
23-06-2009, 19:40
Ale to nie jest tryb bezpieczny, a komunikat o włączonym raportowaniu błędów, które lokalnie w niczym nie przeszkadza, wręcz przeciwnie!

emcegajfer
23-06-2009, 19:55
Ale to nie jest tryb bezpieczny, a komunikat o włączonym raportowaniu błędów, które lokalnie w niczym nie przeszkadza, wręcz przeciwnie!

Tzn ze moge z powodzeniem wszystko dalej instalowac ? Dziekuje Zwiastun Jestes wielki :D

silly dawid
18-03-2012, 20:41
miałem ten sam problem i był to faktycznie problem, bo na projekcie często wyskakiwały rapoty, bardzo dużo raportó...

rozwiązanie:
stworzenie pliku:
.htaccess - dokładnie tak ma się nazywać, zaczynać kropką i bez rozszerzenia
w pliku tym wpisujemy taką linikę:
php_flag display_errors off
i zapisujemy :)

teraz gdzie ten plik ma być,
tam gdzie jest zainstalowana joomla, u mnie jest to C:\xampp\htdocs\joomla15
i działa :)

sam do tego doszedłem, choć trochę mi to zajęło, szkoda że to forum nie pomogło :(

zwiastun
18-03-2012, 23:33
sam do tego doszedłem, choć trochę mi to zajęło, szkoda że to forum nie pomogło
Poużalaj się jeszcze. Biedaczysko jesteś. Jeszcześ o nic nie zapytał, a już stwierdzasz, że forum Ci nie pomogło.

A propos Twojego rozwiązania: jest opisane od dawna. Szkoda, ze musiałeś dochodzić sam, zamiast popytać lub poczytać.
A poza tym, jeśli takie ustawienie jest na serwerze, to należy w pierwszej kolejności alarmować administratora serwera, bo na serwerze produkcyjnym takie ustawienie nie ma prawa być. Zmiany ustawień serwera za pomocą pliku .htaccess nie wszędzie są możliwe.
Natomiast na serwerze lokalnym wyświetlanie błędów ma być włączone, żeby je widzieć i wyeliminować przed opublikowaniem witryny w Internecie.

iwonka
02-05-2012, 03:09
zeby zatrzymac wyswietlanie bledow wystarczy na zapleczu wejsc na ustawienia globalne, nastepnie kliknac na serwer i tam w opcji wyswietlanie bledow dac na none lub wylaczone jesli ktos ma joomle po polsku... caly dzien sie z tym meczylam az w koncu ktos zyczliwy podal na necie te proste rozwiazanie....

zwiastun
02-05-2012, 17:57
caly dzien sie z tym meczylam az w koncu ktos zyczliwy podal na necie te proste rozwiazanie....
Irytujące jest takie użalanie się. Od 7 lat w systemie pomocy jak byk stoi, co trzeba zrobić, a Tobie i innym "ktoś życzliwy na necie" musiał podawać proste rozwiązanie.