PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z krokiem od 4 do 5



krkkrzysiek
02-02-2009, 22:19
Witam!
Instaluje i mam pewien problem.
Mianowicie czy przejście kroku instalacji krolu z 4 na 5 trwa bardzo długo?
Czy to normalne?
Bo przeglądarka niby coś robi a nic sie nie pokazuje,żaden postęp.
W czym problem?
A może źle wypełniam pole"nazwa bazy danych"
CZy trzeba wpisać coś konkretnego?
Jak tak to co konkretnie?
Dodam iz do samego konca nie czekałem czekałem około 5 minut miałem dłużej.
Prosze o pomoc !!

Jdwind
02-02-2009, 23:12
A może źle wypełniam pole"nazwa bazy danych"
CZy trzeba wpisać coś konkretnego?
Jak tak to co konkretnie?
Wpisz "Moja baza danych" i sprawdź czy zadziała. Jak nie zadziała to spróbuj "Inna baza danych niż moja" a jak i to nie zadziała to ostatecznie spróbuj "Nie mam pojęcia gdzie jest baza". Jak i to nie pomoże to poszukaj na pomoc.joomla.pl artykułu o instalacji Joomla! Może tam coś znajdziesz.
Pozdrawiam

zwiastun
02-02-2009, 23:12
Nie ma żadnych powodów, by trwało dłużej niż chwilę

krkkrzysiek
02-02-2009, 23:42
Ale to własnie sie ładuje dłużej niż 5 minut.
Wiec jakis powod musi być?
Plis pomozcie ;)

zwiastun
02-02-2009, 23:49
A w czym Ci mamy pomóc? Popchać?
Idź do lekarza, powiedz, że ciotka jest na coś chora, niech Ci lekarz receptę przepisze. Ze względu na kulturę nie odeśle Cię pewno do Wariatkowa. I nie wierzę, że poszedłbyś z takim tekstem do lekarza. A na forum wypada, bo nie widać, kto zacz?

krkkrzysiek
03-02-2009, 19:11
co wiec mam wpisac w polu "baza danych"?:confused:

zwiastun
03-02-2009, 19:46
Dane Twojej bazy danych - przecież to tam wyraźnie i po polsku pisze, co masz podać!

krkkrzysiek
03-02-2009, 21:59
Ale ja jestem początkujący i nie wiem jakie mam te dane.

Jdwind
03-02-2009, 22:06
Ale ja jestem początkujący i nie wiem jakie mam te dane.
Jeżeli jesteś początkujący to przeczytaj uważnie to, co Zwiastun ma w stopce. Myślisz, że on to sobie umieścił po to, żeby ładniej jego posty wyglądały? To są ABSOLUTNE podstawy, jeżeli tego nie wiesz, to przeczytaj uważnie pomoc.joomla.pl, potem przeczytaj pomoc.joomla.pl ze zrozumieniem a jak dalej nie będziesz wiedział to daj sobie spokój.

krkkrzysiek
04-02-2009, 18:04
Przeczytałem plik pomocy na samym początku i dlatego się pytałem, bo tam pokazali jak utworzyć bazę danych w programie phpMyAdmin a ja założyłem serwer programem WebServ. I zamiast się mądrzyć i chwalić linkiem do pomocy Joomla! moglibyście powiedzieć jak to zrobić...bo do tej pory nie powiedzieliście nic co by mi pomogło...

Jdwind
04-02-2009, 18:38
Spróbuj jednak na forum.wrozki.pl albo z jakimś tarotem, bo my tutaj niestety nie wiemy co wpisujesz ani tym bardziej jak nazwałeś sobie swoją bazę danych i jaki masz do niej alias.
Pzdr.

krkkrzysiek
04-02-2009, 20:59
Gościu...
Od początku tematu próbuję się dowiedzieć gdzie mogę to sprawdzić (ZNACZY JAK SIĘ NAZWA BAZA DANYCH), a Ty sobie tylko nabijasz posty nie udzielając żadnych przydatnych informacji...
Ale nadal liczę, że ktoś tu mi pomoże...

zwiastun
04-02-2009, 21:39
Bo z niektórymi nie umiemy rozmawiać.
Gdy się zakłada (wykupuje, dostaje) konto na serwerze, dostaje się do tego konta parę danych, m.in. nazwę bazy, nazwę użytkownika, hasło. I się je zna.
Chyba że bierze się konto z Księżyca albo na Księżycu, ale z Księżycowymi ludzikami nie mamy jeszcze wspólnego języka.

krkkrzysiek
04-02-2009, 21:44
Ale przecież można to gdzieś sprawdzić i próbuję się dowiedzieć gdzie, założyłem serwer apache

zwiastun
04-02-2009, 21:53
Instalacja i konfiguracja testowego środowiska dla Joomla! została wyczerpująco zaprezentowana na www.pomoc.joomla.pl