PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w kolejnosci wyswietlania



BogdanH
03-02-2009, 08:52
1) Chcialbym zeby informacje o dacie zmian w artykule wyswietlaly sie obok informacji o dacie wpisania artyku. Obecnie nad artykulem (pod tytulem) wyswietla info o wpisie, a zmiany pod artykulem. Jak to zrobic?

2) Artykuly wyswietlam jako przeglad kategorii i pasowalo by mi kazdy oddzielic od spodu linia. Gdzie wprowadzic ta linie, w kodzie php czy tempatce?
Bede wdzieczny za rady :)

zwiastun
03-02-2009, 14:00
w szablonie Beez masz w katalogu html zmodyfikowane szablony standardowych widoków, w tym m.in. przeglądów i artykułów, a w nich zmieniona jest wspominana przez Ciebie kolejność wyświetlania (ale nie tylko, np. zlikwidowane są niepotrzebne tabele). Linię oddzielającą (w tym szablonie, ale też w wielu innych) można zdefiniować odpowiednim kodem CSS selektora klasy .article_separator

BogdanH
03-02-2009, 14:53
w szablonie Beez masz w katalogu html zmodyfikowane szablony standardowych widoków, w tym m.in. przeglądów i artykułów, a w nich zmieniona jest wspominana przez Ciebie kolejność wyświetlania (ale nie tylko, np. zlikwidowane są niepotrzebne tabele). Linię oddzielającą (w tym szablonie, ale też w wielu innych) można zdefiniować odpowiednim kodem CSS selektora klasy .article_separator
Morduje szablon Phoca Acero i mam problem. NIe wiem gdzie wstawic <div class="article_seperator"> </div>
Oczywiscie class jest zadeklarowana w stylach. Linia albo wypada pod cala kategoria artykulow albo powyzej.
<!-- |begin| phoca-content -->
<div id="pathway"> <div id="phoca-content<?php echo $contentwidth; ?>">
<div class="phoca-in">
<div id="message"><jdoc:include type="message" style="xhtml" /></div>
<jdoc:include type="modules" name="breadcrumbs" /> </div>
<jdoc:include type="component" />
</div> </div>
<!-- |end| phoca-content -->

zwiastun
03-02-2009, 14:58
To nie tak przeczytaj dokładnie co napisałem. Ja pisze o technice nadpisywania standardowych szablonów (układów treści), definiowanych w plikach trzonu Joomla! (technika template overrides). To tam w widoku bloga (przeglądu) masz użytą klasę article-separator.
W głównym szablonie możesz sobie sam robić co chcesz

BogdanH
03-02-2009, 15:42
To nie tak przeczytaj dokładnie co napisałem. Ja pisze o technice nadpisywania standardowych szablonów (układów treści), definiowanych w plikach trzonu Joomla! (technika template overrides). To tam w widoku bloga (przeglądu) masz użytą klasę article-separator.
W głównym szablonie możesz sobie sam robić co chcesz
Przegladnalem ten szablon, poprobowalem i nic. Zawracam Ci glowe, a wiedzy mam za malo. :(
Czytalem tez http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/593/46/ o separatorze i znowu kicha. Chyba zrezygnuje i wezme sie do nauki - brrrr.

zwiastun
03-02-2009, 16:44
1. Artykuł dotyczy znakowania w Joomla 1.0, a Ty masz 1.5 - nie wszystko, co było w 1.0, jest w 1.5.
2. słowo kluczowe: template overrides. Ostatnio objaśniałem na forum na jakimś prostym przykładzie - poszukaj