PDA

Zobacz pełną wersję : Duża migracja do Joomla



sobal
03-02-2009, 17:01
Witam użytkowników Forum Joomla,

Jestem właścicielem i głównym administratorem portali CDRlab.pl i GPSlab.pl. Do 2005 roku używałem systemu PostNuke, który z wielu powodów w końcu poszedł w zapomnienie i został zastąpiony przez dużo wygodniejszy, autorski system portalowy. Łącznie około 200.000 uu miesięcznie, 15k zarejestrowanych. Niestety dość małe możliwości rozbudowy a szczególnie zmiany designu (templatki nie są tak łatwie jak bym tego chciał), a wszystko działa na tabelach któych chciałbym się już bardzo pozbyć.

Projekt Joomla obserwuję z zaciekawieniem już od dawna, jednak dopiero ostatnio zacząłem zwracać na niego uwagę jako na projekt wart uwagi.

Staram się wyszukać interesujące mnie moduły, testuję rónież J1.5 na kilku małych serwerach. Niestety nie na wszystko wystarcza czasu, więc mam małą prośbę do osób dobrze znających tematykę J o skierowanie mnie w odpowiednią stronę.

Chciałbym zastąpić cały obecny engine przy pomocy Joomli 1.5. Używam w tej równiez VBB, które oczywiście daje się ładnie zintegrować z J.

Moduły których poszukuję i które są dla mnie ważne to:
1) Artykuły, układ wielostronicowy, możliwosć pokazania całości na jednej stronie. Możliwość wstawiania zdjęć i ich wyświetlania przy pomocy któregoś z popularnych ostatnio lightbox'ow.
2) Artykuly muszą mieć możliwość wstawiania dynamicznych wykresów z wynikami.
3) Dział pliki
4) Aukcje, moduł aukcyjny.
5) Moduł rozbudowanej ankiety (coś jak Lime Survey)

Czy te moduły są dostępne? Dużą pomocą będą chociażby same nazwy modułów które polecacie do konkretnych zastosowań. Moduły nie muszą być darmowe i jeżeli dostępne są komercyjne odpowiedniki to cena nie gra roli.

Dzięki z góry.

P.S. Do moderatora. Pytanie to jest dość rozległe i dotyczy migracji, więc nie byłem pewien w którym dziale powinno zostać zadane. Jeżeli znajduje się w złym miejscu, to proszę o przeniesienie.

malkowitch
04-02-2009, 23:43
1) Artykuły, układ wielostronicowy, możliwosć pokazania całości na jednej stronie. Możliwość wstawiania zdjęć i ich wyświetlania przy pomocy któregoś z popularnych ostatnio lightbox'ow.
- Joomla pozwala w podstawowej instalacji na rozdzielenie artykułu na wiele stron
- light box to już oddzielnie plugin
2) Artykuly muszą mieć możliwość wstawiania dynamicznych wykresów z wynikami.
- to zależy co masz na myśli pod słowem dynamicznych (można wstawiać w Joomli obiekty np. Flash)
3) Dział pliki
- komponent plikowni np. VFM File Repository
4) Aukcje, moduł aukcyjny.
- np komponent: ADS Factory - Classified Web Ads (ale ktoś musiał bym przetłumaczyć)