PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem Admina do zaplecza



wozo
04-02-2009, 13:58
Witam, problem dotyczy Joomla 1.5.9, instalacja poprawna.

Nie mogę uzyskać dostępu do zaplecza poprzez logowanie (mojadomena.eu/administrator). Na początku wyglądało to tak, że wpisywałem poprawny login i poprawne hasło, ale po kliknieciu logowania pokazywała się znowu ta sama strona (strona logowania). Hasło było na pewno poprawne, gdyż przy wpisywaniu czegoś innego wyskakiwał błąd, natomiast w moim przypadku błędu nie było. Poszukałem troche na forum i zacząłem edytować tabelę jos_users, zmieniłam hasło admina i teraz sytuacja się powtarza, z tym, że pojawia się już błąd "Podana przez Ciebie nazwa (login) lub hasło zawiera błąd. Proszę, spróbuj ponownie." mimo wprowadzania poprawnego hasła.
Proszę o pomoc.

Andersh
04-02-2009, 14:28
map podobny problem z tym, że nic nie edytowałem, a ostatnią rzeczą jaka zmieniłem z panela admina była być może templatka

dowodem na to, że wpisujemy poprawnie login i hasło jest to, że system nie zgłasza błędu, a przy pomyłce zgłasza ewidentnie

dodano:


U mnie zadziałało takie rozwiązanie :

- zalogowałem się do phpMyadmin, w bazie wybrałem jos_plugins
- kliknąłem "Przeglądaj" i w tablicy wybralem edycję wiersza "User Joomla!"
- w polu "published" miałem wartość "0", zmieniłem na "1" i zapisałem

...i działa !!


mi też zadziałało

studzianek
21-08-2009, 11:02
Mam to samo u mnie wyświetla się taka informacja:

JAuthentication::__construct: Could not load authentication libraries.
Username and password do not matchI nie wiem dlaczego w ogóle się to stało bo nic nie wyłączyłem ani nie grzebałem za dużo
Proszę o jakieś wskazówki

studzianek
21-08-2009, 11:03
No i hasła tez nie zmieniałem

Jola
21-08-2009, 16:15
Witam,
wygląda na to, że dodatek: Authentication Joomla jest wyłączony lub go brakuje.
Baza danych-> tabela jos_plugins->Authentication - Joomla->Published->powinno być 1
Pozdrawiam

jędrzej
21-09-2009, 10:57
Mimo, że nie ja pytałem, to dziękuję bo miałem identyczny problem. Z rozpędu czyszcząc stronkę trochę się zagalopowałem :)

trzepiz
21-09-2009, 11:22
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=23452&highlight=JAuthentication

bobrza
15-10-2009, 10:36
siema.

tak jak pierwsza wypowiedź w temacie. próbuje się logować l: i h: 100% prawidłowe, ale tylko przeładowuje stronę na zaplecze (ponowne logowanie, brak błędów o złych hasłach)

mam joomle 1.5.12 i cały czas od zawsze mam plik .htcaccess
serwer:
Apache
Wersja klienta MySQL: 5.0.77
Rozszerzenie PHP: mysqljoomla chodziła cały czas dobrze, ale wyczytałem, że warto zmienić długie adresy na proste.
więc na tej zakładce:
http://wiki.joomla.pl/images/b/ba/15_cfg_01_witryna.png
wcisnąłem od razu wszystkie 3 opcje na tak :(
czyli proste adresy, korzystaj z mod_rwerite,, adresy z przyrostkiem wszystko na TAK. dalej sobie działałem po tym na zapleczu, tworzyłem artykuły, strona www rzeczywiście zyskała proste adresy, ale po wylogowaniu się, później nie mogłem się już zalogować.

no i z tego wziął się problem. kombinuje nad przywróceniem starych ustawień z kopii zapasowej bo mam taką. tylko, że nie chcę kopii zapasowej całej wgrać dla strony i dla bazy, bo w ciągu dwóch dni dodałem najwięcej artykułów w historii strony i szkoda by był by przepadło. strona www chodzi tylko do zaplecza nie mogę się dostać więc mógłbym ręcznie kopiować każdy artykuł i słowa kluczowe, ale to od groma roboty. na bank można odzyskać ustawienie choćby z kopii zapasowej jak ktoś wie, gdzie są zapisane te ustawienia lub jak ktoś się zna a nie ma kopii to można ręcznie edytować plik. ale ja się nie znam póki co. stąd prośba o pomoc.

z kopii zapasowej przywróciłem 2 pliki do katalogu glownego joomlii:
configuration.php
.htcaccess

nie pomogło, chociaż strona www znowu wróciła do długich adresów czyli z momentu przed zmianą wszystkich 3 opcji na TAK.

podejrzewam, że muszę pozmieniać coś z mod_rewrite lub edytować plik .htcaccess, a może coś w bazi msql
moje pytanie to:
co dokładnie powinienem przywrócić i której z 3 opcji nie powinienem ruszać po tym jak już uda mi się zalogować, a zaznaczam, że zalezy mi na powrocie do prostych adresów, ale to już sobie z panelu zrobię.

proszę o pomoc w zalogowaniu się do panelu administracyjnego (chociaż skoro nie błędów o złym haśle to pewnie jestem zalogowany, ale jak ujrzeć zaplecze?)

jak sam odkryje sposób na pewno napiszę odpowiedź.

Bazyl
15-10-2009, 10:40
Wpisz w forumową szukajkę: nie mogę się zalogować...
Masakrę robisz na tej swojej stronie...

Czytaj forum i wiki. Są szukajki...
Jest różnica w dostępie do strony z www i bez...

bobrza
15-10-2009, 10:50
sęk, że przeszukałem forum i tego problemu nie spotkałem
lub źle szukałem

cały czas szukam
może tu coś wymyślę:
http://wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

tyle, że tu jest rozwiązanie problemu dla kogoś kto się jeszcze nie wylogował z zaplecza.
a ja się wylogowałem.
bezpośrednio po zmianie 3 opcji na TAK po odświeżeniu strony www był błąd 404 a chwilę później wczytywało treść strony bez grafiki i rozrzucony po stronie. widniały linki a po kliknięciu w link adres wydłużał się w przeglądarce o kolejne index.html czyli np. doeman.pl/joomla/index.pl/index.pl/index.pl/index.pl

bobrza
15-10-2009, 15:39
problem nadal nierozwiązany

w międzyczasie naczytałem się i łeb mi pęka od informacji, ale testowałem kilka rozwiązań i nic. także zmieniłem joomla! z 1.5.12 na 1.5.14

pomóżcie coś, proszę.

zwiastun
15-10-2009, 15:50
W czym oczekujesz pomocy?
Zmiana w konfiguracji została cofnięta po przywróceniu z kopii pliku konfiguracyjnego. Jeśli był taki, jak wcześniejszy oryginał.
Jeśli nie, sprawdź wpisy:
var $sef = '0';
var $sef_rewrite = '0';
var $sef_suffix = '0';

Jeśli gdzieś tu jest jedynka, popraw na 0 - to ustawienia z obrazka, ale na Nie

Nie wiem, po co wcześniej miałeś włączony plik .htaccess, możesz go przemianować na htaccess.txt i zobaczyć, czy coś to da.

Poza wszystkim: nawprowadzałeś się w międzyczasie innych zmian: wniosek na przyszłość: zasadniczych zmian w konfiguracji należy dokonywać rozważnie, każdą testować, a wcześniej sporządzić kopię zapasową (lub uaktualnić)

bobrza
15-10-2009, 18:05
"W czym oczekujesz pomocy?
Zmiana w konfiguracji została cofnięta po przywróceniu z kopii pliku konfiguracyjnego. Jeśli był taki, jak wcześniejszy oryginał.
Jeśli nie, sprawdź wpisy:
var $sef = '0';
var $sef_rewrite = '0';
var $sef_suffix = '0';

Jeśli gdzieś tu jest jedynka, popraw na 0 - to ustawienia z obrazka, ale na Nie"

pomocy potrzebowałem tak jak opisywałem we wcześniejszych postach
wszystkie 3 sefy próbowałem w różnych konfiguracjach na wszelkie wypadek z naprzemiennym plikiem htcaccess raz z kropką raz txt i za każdym razem nic. wtym oczywiście 3 x wyłączony.


"Nie wiem, po co wcześniej miałeś włączony plik .htaccess, możesz go przemianować na htaccess.txt i zobaczyć, czy coś to da."

miałem, bo nigdzie wcześniej nie wyczytałem, że coś popsuje jak zmienię. strona zawsze chodziła dobrze.

"Poza wszystkim: nawprowadzałeś się w międzyczasie innych zmian: wniosek na przyszłość: zasadniczych zmian w konfiguracji należy dokonywać rozważnie, każdą testować, a wcześniej sporządzić kopię zapasową (lub uaktualnić)"

wprowadzałem zmiany między innymi ręczne w pliku configuration.php, ale kopia z przed usterki była pod ręką (oczywiście nic nie dawało, że nadpisuje na nowy plik, usterka nie znikała)
co do zmian właśnie zawsze staram się robić kopię. w tym przypadku nie sądziłem, że grzebanie w tych 3 opcjach coś może "nachrzanić". najbardziej podpadł mi ten suffiksy czyli Adresy z przyrostkiem. takie przeczucie, że to to mi nabrudziło.

problem rozwiązałem. z kopii zapasowej przegrałem kilka katalogów z joomlą i całąbaze oprócz content, bo miałem nadzieję, że treść wielu artykułów kreowanych między ostatnią kopią a usterką zostanie zachowana.
nadziej okazała się słuszna. wszystko gra.

ogólnie dzięki wszystkim za pomoc!!

to info dla tych którzy też będą się głowić co robić
oczywiście trzeba wprowadzić kilka zmian z przed usterki, a dokonanych po ostatniej kopii zapasowej. np ja włączałem w między czasie jakieś moduły i zmieniałem ich ustawienia albo edytowałem ustawienia w menu strony. wszystkie artykuły jednak zachowały się i to najważniejsze!!

dlaczego zmieniałem katalogi joomli, przecież jakbym zachował je a zmienił tylko bazę to nie musiałbym teraz od nowa pracować w zapleczu nad ustawieniami strony?
dlatego, że próbowałem, ale wyskakiwał błąd. najpierw próbowałem jeden wpis zmienić potem kilka wpisów z bazy wkleić, poźniej więcej aż się wkurzyłem zaznaczyłem całą bazę (za wyjątkiem content to ten największy plik, przynajmniej u mnie) i katalogi joomli i tyle. czyli trochę ryzykowałem, ale "wygrałem przez nokaut uderzeniem rozpaczy w ostatniej rundzie"

oczywiście jak ktoś w czasie między ostatnią kopią a usterką nawgrywał sobie multimediów do katalogów joomli to omija je przy odzyskiwaniu joomli. wiadomo.

dzięki raz jeszcze wszystkim za pomoc.

nyskra
09-11-2009, 12:28
Do tego co zostało tu opisane, proponowałbym również sprawdzenie wpisu w bazie:
Baza danych-> tabela jos_plugins->User-joomla->Published->powinno być 1

Bazyl
09-11-2009, 18:33
Uuuch...
Niezłe wejście. ;)

avathar
24-03-2014, 12:10
Ale ja nie mma jos_plugins....... co moge zrobic?

Jola
24-03-2014, 15:27
Wpis o jos_plugins ( a właściwie #__plugins, gdzie#_ to przedrostek) jest troche wiekowy - dotyczy starszej wersji joomla.
Dzisiaj jest łatwiej - hasło Ratuj Admina (http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/ratuj-admina.html)