PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wywalić drzewko po prawej stronie artykułu



1dxalpen
04-02-2009, 16:40
Przeszedłem na joomla 1.59.

Przy każdym artykule, który umiewszczę na stronie, i który podzielę na strony, pojawia mi się drzewko, świadczące ile stron ma artykuł, który dodatkowo nachodzi na tekst.

1) Jaki jest sposób pozbycia drzewka w tej wersji joomli, oraz
2) Czy jest jakaś bardziej przyjazna alternatywa na takie drzewka

wdzięczy za pilną odpowiedź

zwiastun
04-02-2009, 18:40
1. W konfiguracji dodatku: Artykuły - Podziel stronę [Pagebrek]
2. A to jest "nieprzyjazne" - w jakim sensie?

1dxalpen
05-02-2009, 14:45
Jest pagebreak - tak to się ustawia - to wiem.

Chodzi o to, by po takim ustawieniu podziału długiej strony nie pojawiał się <Spis Treści>. W wersji Joomla 1.0 można było to wyłączyć z poziomu konfiguracji - tam gdzie ustawiało się globalne ustawienia do wyświetlanych stron.


Moja prośba jest, gdzie można pozostawić podział na strony w takim układzie, by podczas wyświetlania stron nie było widać spisu treści, który moim zdaniem nieatrakcyjny

Wersja Joomla 1.0!
Zminany dokonać można w: Global Configuration>Content>Table of Contents on multi-page items: HIDE/SHOW

W wersji Joomla 1.59! Opcje globalnych ustawień wsiąkły. Może jakiś znany zaawansowany rozbudowany szablon administracyjny może to załatwić ?

zwiastun
05-02-2009, 17:04
Nie bardzo wiem, jakiego mam użyć języka: W konfiguracji dodatku: Artykuły - Podziel stronę [Pagebrek]. Co tu jest niezrozumiałe?
W = przyimek, zwykle wyznacza jakiś stosunek
konfiguracja = ustawianie, dostosowywanie, w programach komputerowych miejsce, gdzie się coś konfiguruje, ustawia
dodatek = dawniej bot, mambot, ang. plugin, jeden z kilku rodzajów rozszerzeń stosowanych w Joomla
Artykuły - Podziel stronę = polska nazwa angielskiego Content - Pagebreak

Czy teraz to jest jasne?
Jeśli mało, to jest tam m.in:
Spis treści kółeczko Pokaż, kółeczko Ukryj
Trzeba nacisnąć kółeczko Ukryj!

piotreczek100
22-02-2009, 02:27
nie wiem czemu ale rozwala mi stronkę :( chyba że tak własnie ma być :( ja natomiast chciałbym aby tekst był po lewej stronie od spisu treści a w chwili obecnej wyglada to tak:
http://www.naj.chelm24.pl/praca/185-zawarcie-umowy-via-internet-?start=1
Czy możesz mi podpowiedzieć drogi Zwiastunie jak zrobić by po lewej stronie był txt a nie wolne pole?
Pozdrawiam