PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić aby content nie wyświetlał sie na stronie głównej



DooSHeK
04-02-2009, 21:08
Pytanie jak w temacie.
Na stronie głównej używam do wyświetlania zawartości modułu Display News. Mam też w kodzie

<?php if($this->params->get('showComponent')) : ?>
<div id="DIV-component">
<jdoc:include type="component" />
</div>
<?php endif; ?>
jako że potrzebne jest to do wyświetlania zawartości na pozostałych stronach. Niestety wyświetla mi się również zawartość za pomocą powyższego kodu na stronie głównej. W menu mam Pozycję Home która odnosi się do artykułów, które umieszczone są na stronie głównej. I te artykuły wyświetlają mi się na stronie głównej (logiczne :) )
Gdy ustawię artykuły żeby nie wyświetlały się na stronie głównej i żeby nie wyświetlał mi się tytuł to i tak Joomla generuje mi kod w pliku, który rozwala mi layout. coś w stylu:
<div id="DIV-component">
<table class="blog" cellspacing="0" cellpadding="0"></table>
</div>
Gdy ustawię w menu domyślny odnośnik na inny to wywala mi błąd 404 o braku komponentu.
Jak zrobić aby Joomla nie generowała na stronie głównej treści za pomocą
<jdoc:include type="component" />

zwiastun
04-02-2009, 21:41
Sprawdź w ustawieniach szablonu, czy jest możliwość niewyświetlania treści głownej

DooSHeK
05-02-2009, 17:15
Sęk w tym że to ja robie sobie szablon i napotkałem problem :) Hmm do tego co chcę zrobić będe potrzebował chyba 2 takie same szablony z tym, że w jednym szablonie w parametrach muszę ustawić aby nie wyświetlał treści głównej i ten będzie podpięty do menu Home (ten będzie wyświetłał się jako strona główna) a w drugim domyślnym ten parametr muszę włączyć i będzie się on wyświetlała na pozostałych stronach. Czy dobrze kombinuje? Czy może jednak można ustawić w jednym szablonie tak aby na stronie głównej nie wyświetlał treści głównej a na pozostałych wyświetlał?

zwiastun
05-02-2009, 17:47
Może się przyda?


<?php
$menu = & JSite::getMenu();
if ($menu->getActive() == $menu->getDefault()) {
echo 'To jest strona startowa';
}
?>
http://docs.joomla.org/How_to_determine_if_the_user_is_viewing_the_front_ page

DooSHeK
05-02-2009, 18:37
Poradziłem sobie inaczej ale wygląda na to że to rozwiązałoby problem też :) thx.

zwiastun
05-02-2009, 18:42
Hmmm, to poradź i innym...

DooSHeK
27-02-2009, 18:30
Udało mi się za pomocą CSS tak zrobić, że treść wyświetlana za pomocą component wyświetla mi się tak jak chciałem zarówno na głównej stronie jak i na pozostałych stronach wiec nie muszę na stronie głównej kombinować za pomocą display news :) (głównie chodziło o DIV i float)