PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam komponentu i ewentutalnie modułu



merlina
05-02-2009, 19:51
Szukam komponentu i ewentualnie do tego modułu, który miałby być stronie www absolwentów, chodzi mi umieszczanie absolwentów: rocznikami, klasami itd. (może z wykorzystaniem oddzielnej bazy danych lub tej na której bazuje joomla) oraz o możliwość ich wyszukiwania np: po nazwisku, roczniku, wychowawcy.... itp, może jest coś takiego najlepiej po polsku i darmowo.
Poświeciłam sporo czasu na znalezienie czegoś takiego ale nic nie wpadło mi w oko

merlina
22-02-2009, 09:04
Dzięki za zainteresowanie żadnej odpowiedzi, pewno o to mi chodziło zadając pytanie na forum

big_krzysiek
22-02-2009, 10:12
zobacz peoplebook...

merlina
01-03-2009, 16:06
zobacz peoplebook...

nie o to mi chodziło, ale problem mam już rozwiązany, na podstawie czystego szablonu stworzony jest moduł wyszukiwania dodanych tabel (z absolwentami itd.) do bazy danych oraz komponent prezentujący wyniki wyszukiwania. Można podejrzeć i ocenić na stronie: http://absolwenci.zsnr1bialapiska.pl (http://absolwenci.zsnr1bialapiska.pl/)
:)

zwiastun
01-03-2009, 16:27
Dzięki za zainteresowanie żadnej odpowiedzi, pewno o to mi chodziło zadając pytanie na forum
1. Na przyszłość daruj sobie takie komentarze! Brak odpowiedzi może świadczyć np. o tym, że czegoś, czego szukasz nie ma albo nikt nie zna!
2. Nie wiem, czy kogoś zainteresuje oglądanie efektu. Na pewno zainteresowałby opis rozwiązania. Ale tak to już jest na tym forum. Niektórzy potrafią mieć pretensje, gdy chodzi o ich niezaspokojony interes.

eman
01-03-2009, 17:01
witam ja mam pytanie do Ciebie jakiego modułu używasz do pokazywania odwiedzin? chodzi mi o to po prawej stronie dzisiaj xx wszystkie: xx

merlina
02-03-2009, 20:22
witam ja mam pytanie do Ciebie jakiego modułu używasz do pokazywania odwiedzin? chodzi mi o to po prawej stronie dzisiaj xx wszystkie: xx

mod_vcnt

merlina
02-03-2009, 21:29
1. Na przyszłość daruj sobie takie komentarze! Brak odpowiedzi może świadczyć np. o tym, że czegoś, czego szukasz nie ma albo nikt nie zna!
2. Nie wiem, czy kogoś zainteresuje oglądanie efektu. Na pewno zainteresowałby opis rozwiązania. Ale tak to już jest na tym forum. Niektórzy potrafią mieć pretensje, gdy chodzi o ich niezaspokojony interes.

Przepraszam jeśli uraziłem ale nie miałem takiego zamiaru, do tej pory głównie czytałem forum i często widziałem jakiekolwiek odpowiedzi, liczyłem na odpowiedź chociażby typu że to czego szukam nie ma, albo nikt nie zna bo to też jest odpowiedź, wskazówka, żeby nie szukać czegoś czego nie ma, minęło dwa tygodnie a odpowiedzi zero to mnie zaniepokoiło.
Tak ogólnie jestem pod wrażeniem FORUM dotychczas zawsze znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie pytania i często dzięki Twoim odpowiedziom.Widzę ile czasu poświęcasz i jak pomagasz ludziom chwała Ci za to.

Co do opisu rozwiązania chętnie się tym podzielę, choć chciałem sprawdzić czy jest zainteresowanie takim rozwiązaniem, jestem amatorem samoukiem i nie bardzo wiem jak się zabrać do takiego opisu .

Mogę powiedzieć że rozwiązanie nie jest jeszcze dopracowane, gdyż nie ma możliwości instalowania z pod joomla (nie bardzo jeszcze wiem jak to zrobić) .
W bazie danych tabele dodawane były ręcznie, a dane do tabeli tworzone były w pliku excel i zapisane z rozszerzeniem .csv i ręcznie importowane do odpowiednich tabel.
Sam moduł i komponent robiony był zgodnie z uwagami ze strony pomocy joomla: http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/67/30/ oraz kursu pisania komponentu ze strony: http://www.wromanek.info/pl/kurs-pisania-komponentow-dla-joomla-1.5-mvc-2.html
Chciałbym spróbować dorobić brakujące rzeczy ale moja znajomość PHP jest znikoma, dlatego pewno trochę czasu mi to zabierze ale
Chciałbym wiedzieć czy jest zainteresowanie tego typu modułem i komponentem?
Chciałbym wiedzieć jakie informacje należy podać do opisu rozwiązania?
Czy jest ktoś zainteresowany pomóc w dokończeniu, tak aby moduł i komponent mógł się instalować z pod joomla i żeby można było automatycznie wgrywać dane z pliku do bazy danych bo dopiero wówczas możma mówić o module i komponencie pod joomla który można rozpowszechniać oczewiście za free.