PDA

Zobacz pełną wersję : Strona glowna - ustawienia



thruman
05-02-2009, 22:18
Witam

Przeszukalem forum i nic. Gdzie znajduje sie kod strony glownej "home". Moge ja ustawic i zmienic ustawienia w panelu np ilosc kolumn czy artykuly. A jezeli chce zmienic kod ?

Pozdrawiam

prince15
06-02-2009, 10:21
Albo jestem wczorajszy, albo nie rozumiem o co Ci chodzi. Jaki kod strony głównej. Co do wyglądu to chyba odpowiada szablon strony, a nie sama Joomla.

thruman
06-02-2009, 10:49
:) to moze sie zle wyrazilem.
Strona startowa (home). Na tym komponencie moge np wyswietlac newsy. Podzielic ja na 2 kolumny itp. Ale jest przeciez kod php w ktorym moge sobie zmienic ta strone zamiast zmieniac ja w panelu administracyjnym.

prince15
06-02-2009, 11:59
No nie wiem po co sobie utrudniać życie, ale jak chesz.

W katalogu "components" masz katalog "com_content" a w nim poszukaj sobie plików i katalogów "frontpage". Tylko jak coś zrąbiesz to się później nie pytaj jak naprawić.

thruman
06-02-2009, 12:14
Super o to mi chodzilo.

Dzieki

zwiastun
06-02-2009, 14:15
@thruman: dobra koleżeńska rada - zostaw ten katalog w świętym spokoju. Gdybyś miał odpowiednie i niezbędne kwalifikacje do "grzebania" w nim, nie zadawałbyś na forum swojego pytania, a tym bardziej nie cieszyłbyś się w taki sposób z odpowiedzi @prince15, która jest, oczywiście, poprawna, ale oparta na założeniu, że "grzebiący" zna framework Joomla!. Ty go nie znasz!

thruman
06-02-2009, 14:34
Nie znam ale to nie znaczy ze nie moge poznac. Nikt nie nauczyl sie jezdzic na rowerze siedzac w fotelu :)

zwiastun
06-02-2009, 14:39
Analizowanie kodu to oczywiście dobra droga do poznawania. Z rady możesz skorzystać lub nie - Twoja sprawa. Ale jeśli Ci jej udzielam, to na pewno wiem, dlaczego.