PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka systemów cms na jednej bazie danych



maslow_info
05-02-2009, 22:37
Kilka systemów cms na jednej bazie danych - czy to jest możliwe?
W przypadku instalacji np. dwóch czy trzech cms joomla na tej samej bazie jednak każdy z innym prefiksem tabel w bazie danych. Czy to sie nie będzie "gryzło"
Jakie są Wasze opinie na ten temat?

Pozdrawiam

zwiastun
05-02-2009, 23:18
Po to te przyrostki są, żeby jedna baza mogla obsługiwać wiele i nawet różnych aplikacji

nemo
05-02-2009, 23:22
Uwaga natury technicznej - niektore dodatki sa niechlujnie pisane, autorzy wstawiaja domyslny prefix, zamiast poslugiwac sie zmiennymi. Zatem jesli bedziesz chcial zainstalowac taki trefny skrypt na n-tym portalu, to mozesz miec problem. Warto zatem zajrzec czasem do kodu, tego co masz zamiar instalowac ;)

PeFik
06-02-2009, 00:22
Więcej niż 2 CMS na 1 bazie danych - samobójstwo.
Niezalecane: jeśli coś pada, pada wszystko.
Czemu koniecznie do samochodu 2 osobowego chcesz wepchnąć 10 osób?

Rada: Kup sobie lepszy pakiet hostingowy który obsługuje więcej niż 1-2 bazy danych i przestań kombinować, pamiętaj "chytry traci 2 razy"

zwiastun
06-02-2009, 01:47
@PeFik: W ogole można się zgodzić, ale Twoja podstawowa teza jest fałszywa - bazy danych nie można porównać do samochodu 2-osobowego (w sensie dla 2 aplikacji) - 2 CMS-y, 5 CMS-ów na jednej bazie danych to żadna różnica, a na pewno nie na tyle istotna, by się nią przejmować.

PeFik
06-02-2009, 11:11
Zwiastunie masz racje, to było zbyt posunięte uproszczenie, ale czasem tak trzeba. Bo ludzie sami sobie szkodzą. Bowiem po to są osobne bazy, aby osobne strony trzymać. A dzieciaki kupują hosting z 1 bazą za 30zł/rocznie i na niej stawiają xxxxx stron.

p.s.
Chodziło mi o samochód jednoosobowy. Mój błąd, zapomniałem że takowe też istnieją.