PDA

Zobacz pełną wersję : Zaawansowane szukanie



lmierkiewicz
05-02-2009, 23:09
Witam serdecznie,

Otoz mam takei zapytanie. Aktualnie zajmuje sie budowa strony dla biura podrozy gdzie wymyslilem sobie zawarte bedzie zaawansowane szukanie, a wiec zamiast search i button chce aby byla np. mozliwosc okreslenia daty wyjazdu rodzaju wycieczki przelot ubezpieczenie i takei tam rzeczy. Czy istnieje takowe rozszezenie? Jesli nie to jak oprogramowac search by cos takeigo sie pojawilo?

Z gory dziekuje za pomoc,
Mierkiewicz Łukasz

bhuyaaka
27-03-2009, 15:39
Przyłączam się do pytania.

na jakich komponentach oprzeć stronę biura podróży.
a dokładniej zaawansowane wyszukiwanie

wojtekkk87
28-03-2009, 14:00
dajcie jakieś szczegóły dotyczące informacji jakie taki komponent miałby przechowywać jeśli jest więcej osób zainteresowanych to coś takiego zrobię między czasie... myślę że specjalnie dużo czasu to mi nie zajmie... jakąś dokładną specyfikacje co trzeba przechowywać w bazie, wg czego szukać, itd, itp...

bhuyaaka
28-03-2009, 20:34
miejsce docelowe, data od kiedy do kiedy, standard hotelu, skąd wylot
to by mogło być na zasadzie listy rozwijanej

misiek1604
03-09-2009, 18:25
dołączam się do pytania.

KaKa
25-09-2011, 20:43
Bardzo proszę o pomoc. Szukam takiego rozszerzenia - wyszukiwarki dla biura podróży. Nie musi być bardzo rozbudowana.
- kraj docelowy
- transport
- termin (najlepiej otwierany kalendarz)
Czy istnieje coś takiego gotowego?

tomaszek83
25-09-2011, 20:59
rozumiem że szukasz rozszerzenia obsługującego linie lotnicze, hotele etc... Jest takie coś do Joomla. Firma Merlin ma taki dodatek do swojej usługi http://www.merlinx.pl/

KaKa
05-10-2011, 15:50
Dzięki, ale szukam wyszukiwarki, do której sama podłącze oferty. Może coś takiego jak SART, ale oni nie maja możliwości zastosowanie wyszukiwarki do joomli :(.

kurtz
05-10-2011, 16:29
do joomla! nie ma, ale większość systemów afiliacyjnych udostępnia api, albo nawet gotowy kod.

nawet gdyby ktoś stworzył moduł, to i tak na nic, bo nie możesz jako partner afiliacyjny, otrzymać dostępu do zbioru danych.

chyba, że masz swoją ofertę i chcesz promować tylko swoją ofertę : obiekty, rezerwacja wycieczek, eventów.

Jola
05-10-2011, 16:37
Witam,
widzę, tu kompletny brak zrozumienia jak działa wyszukiwarka. Otóż żeby szukać to trzeba wiedzieć czego się szuka (nazwy kolumn) i gdzie się szuka (nazwy tabeli).
Chyba nie muszę tłumaczyć, że każdy komponent ma własne nazewnictwo, ilość i strukturę tabel.
Czyli najpierw musi być komponent a do niego powstaje wyszukiwarka - nigdy odwrotnie :).

kurtz
05-10-2011, 16:52
Witam,
widzę, tu kompletny brak zrozumienia jak działa wyszukiwarka. Otóż żeby szukać to trzeba wiedzieć czego się szuka (nazwy kolumn) i gdzie się szuka (nazwy tabeli).
Chyba nie muszę tłumaczyć, że każdy komponent ma własne nazewnictwo, ilość i strukturę tabel.
Czyli najpierw musi być komponent a do niego powstaje wyszukiwarka - nigdy odwrotnie :).pytanie brzmi o co chodzi ?. czy o pomost z systemem rezerwacyjnym, który na stronie już systemu lub agenta zwraca jakieś wyniki, czy o własny komponent, których do rezerwacji jest kilka tak, jak i wyszukiwarek im dedykowanych.

KaKa
05-10-2011, 22:43
Chodzi mi właśnie o komponent, w którym stworzę bazę i na głównej stronie będę mogła wyszukiwać oferty.
Zaciekawił mnie też ten pomost z systemem rezerwacyjnym. Czy jest coś takiego?

mgap
06-02-2012, 22:12
witam
musze podlaczyc wyszukiwarke merlina na stronie www.test.hubertus-wagrowiec.com i mam problem z 2 rzeczami:
- po pierwsze calkowicie rozjechal sie wyglad, na stronie www.test.hubertus-wagrowiec.com/merlin/merlin.php jest ok
- po drugie jest jakis conflikt bo w 4 kroku nie moge wybrac terminu, w powyzszym linku jest ok
Merlin udostepnia komponent do Joomli ale tylko do 1.5, ja mam 2.5.1,

kod
<?php include('ep3gate.class.php');
$ep3gate=new ep3gate( '3075', // agent number 'hubertus2', 'ep3' // query string variable name (used to send paramaters to ibe) configurable to avoid conflict with existing parameters in your system );
// OPCJONALNY parametr wybieraj─ůcy typ wyszukiwanych wycieczek.// Informacje na temat mo┼╝liwych typ├│w wycieczek znajduj─ů sie w dokumentacji Wyszukiwarki.$ep3gate->setSearchType('PA');
$ep3gate->printContents();
?>
wrzucilem za pomoca dodatku jumi
jesli ktos bedzie mial pomysl na odpowiedz bede zobowiazany,
z gory dzieki, pozdrawiam