PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy serwis - stara baza danych



szopik
06-02-2009, 10:01
Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wykonać wydaje mi się skomplikowaną operację. Aktualnie mam serwis który działa na joomli 1.0 natomiast chcę zainstalować 1.5 i przenieść tylko część danych które tam są czyli użytkowników oraz posty z forum, jednak nie bardzo wiem jak można to zrobić. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

hesar
06-02-2009, 10:36
wykonaj pelna migracje na 1.5 po czym z bazy usun zbedne rzeczy (najlepiej z poziomu PA joomli)

szopik
06-02-2009, 11:43
Problem polega na tym że portalu który jest obecnie nie można ruszyć a sama baza zajmuje kilkaset mega :/ czy jest zatem jakaś możliwość by skopiować jakąś część danych i posty - i tu jest kolejny problem bo forum z którego aktualnie korzystamy nie ma uakualnienia do 1.5 i będzie zmiana forum na inne najprawdopodoniej na Agore (chyba że są inne lepsze proszę o info) czy próbował ktoś kopiować posty pomiedzy różnymi forami ?

hesar
06-02-2009, 11:53
ooo kolego - powazna sprawa
oczywiscie sie da - bo da sie prawie wszystko
natomiast sama robota speca od baz danych to bedzie kilka ladnych dni i kilka ladnych tysiecy zl
ja szczerze mowiac raczej bym sie tego nie podjal bo ryzyko stracenia kupy czasu jest bardzo duze ( nie wiem czy ci sie to kalkuluje :/)
sam zarys prac
postawic nowy system
przeanalziowac struktury bazy danych starego i nowego systemu oraz okreslic zakres danych do przeniesienia (uzytkownicy oraz caly schemat forum - kategorie, podkategorie, posty)
wstepne testy na jakims wycinku - doslownie pare rekordow
migracja danych na bazie skonstruowanych zapytan

naprawde ciezka robota - pytanie jak bardzo ci na tym zalezy

szopik
06-02-2009, 12:49
No własnie tu chodzi nie o to czy mi zalezy ale bardziej czy się da. Z tego co widzę jest zupełnie inna struktura tabel oraz powiązań miedzy użytkownikami, tematami czy wypowiedziami więc tu tkwi diabeł. Kwestia innych modułów to sobna bajka narazie chciałbym pomyśleć i być może rozwiąząć ten. Migracja to użytkownicy z jomla 1.0 do 1.5 mam nadzieje że nie będzie tu żadnych problemów ? A kwesia forum to przeniesienie zawartości z forum Joomlaborad do Agora robił ktoś już coś takiego ?

hesar
06-02-2009, 13:01
alez oczywiscie ze sie da
tak jak napisalem powyzej
nie sadze zeby ktos cos takiego robil

szopik
06-02-2009, 13:33
a znasz kogoś kto by podjął się takiego zadania - narazie pytam teoretycznie ale zapewne będe chciał wykorzystać tą osobę w przyszłości ;)

hesar
07-02-2009, 22:59
heh - pytanie czy cie stac ;P
oczywiscie zart
jesli chcesz koniecznie to wykonac to napisz PW - obgadamy sprawe