PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery i Lightbox



ankaw21
06-02-2009, 18:56
Witam!
Mam stronę postawioną na serwerze webd.pl, joomla 1.5.8, PHP 4.4.

Nareszcie udało mi się zainstalować, skonfigurować i dodatkowo zastosować język polski w galerii Joomgallery Version 1.5 BETA 1. Wszystko działa oprócz prawidłowego wyświetlania podglądu zdjęć. Obojętnie jaki wybiorę efekt - nie da się powiększać zdjęć. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem gdzie szukać błędu. Strona jest na razie w budowie.
Pozdrawiam wszystkich.

josh
07-02-2009, 00:50
mam pytanie z innej beczki, jak sie ma lista uczniow dostepna na stronie do ustawy o ochronie danych osobowych?

zwiastun
07-02-2009, 01:16
Jak widać projektant - wydawca wcale się nie martwi. Ciekawe, ile w takim przypadku wynosi grzywna za naruszenie dóbr osobistych? A jeszcze ciekawsze, skąd szkoła weźmie kasę na zapłacenie roszczeń rodziców, jeśli zdecydują się na powództwo o naruszenie dóbr osobistych.
13 klas w każdej średnio 25 uczniów, zatem około 300 razy np. 5 000 albo 10 000....

ffox
07-02-2009, 12:25
mam pytanie z innej beczki, jak sie ma lista uczniow dostepna na stronie do ustawy o ochronie danych osobowych?


Jeśli dobrze rozumiem Ustawę, to można udostępniać takie dane pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody osoby, której dotyczą. W tym momencie nie wiemy, czy taka zgoda jest. Ale nie możemy też zakładać, że jej nie ma.

zwiastun
07-02-2009, 12:51
Nie możemy, choć pewno rękę by sobie można dać uciąć bez ryzyka! Niemniej... nawet gdyby zgoda była: to jaki jest sens udostępniania takiego zestawu informacji (poza ewentualnym ułatwieniem działania różnym ...filom)?
Jeśli instytucja publiczna udostępnia bezmyślnie takie dane, to mogę sobie wyobrazić np. scenki typu:

-Dzień dobry!, Jan Kowalski, ojciec Jasia Kowalskiego z klasy Ic od pani Janiny Kowalskiej, Chciałem się dowiedzieć....
- Chwileczkę, proszę poczekać, tylko wezmę dziennik...

ankaw21
07-02-2009, 15:17
Jak widać wszyscy są "profesjonalistami". Wydaje mi się, że pytanie nie dotyczyło waszych wypowiedzi. Pozostaje tylko podziękować (sic!)!

zwiastun
07-02-2009, 15:41
My za sarkazm również dziękujemy. To nie jest forum profesjonalistów, tylko takich samych użytkowników, jak Ty, a już na pewno nie ma tu programistów rozwiązujących problemy działania wersji beta (wersja udostępniona do przetestowania programu w rożnych środowiskach i warunkach, by zdiagnozować problemy w działaniu i zoptymalizować działanie programu). Pomyliłaś forum - takie problemy zgłasza się na forum projektanta lub Bug Trackerze.

ankaw21
07-02-2009, 16:30
"Przyganiał kocioł garnkowi" - to jedyny komentarz. Jak pewnie nie zauważyłeś wielokrotnie chyliłam czoła przed Tobą, jako osobą profesjonalną i zorientowaną w temacie. Tym razem jednak okazało się, że nie zawsze można liczyć na konkretną odpowiedź. Co prawda pojawiła się w ostatnim Twoim poście, szkoda jednak, że w taki sposób.

zwiastun
07-02-2009, 16:45
No tak, dwa to już wielokrotnie :). Ale przecież w ogóle nie o to chodzi.
I oczywiście, ze na konkretną odpowiedź zawsze trzeba liczyć, ale to nie znaczy, że będzie.
A swoją drogą, ja nie wiem, czy błąd tkwi w wersji beta - sprawdź na stronie demo u projektanta, czy działa. Na Twoim serwerze masz problemy z prawami własności, więc tu tez może być problem.

ankaw21
07-02-2009, 17:56
Dziękuję! Wydaje mi się, że niekoniecznie błąd powoduje wersja beta, jako, że miałam poprzednią wersję Joomgallery i pojawiał się dokładnie ten sam błąd -czyli nie powiększały się miniatury zdjęć. Faktem jest, że może sprawcą są problemy z prawami własności na serwerze. Pozdrawiam.