PDA

Zobacz pełną wersję : Joomlapack na superhost.pl - problem z backup'em



Lecho44
06-02-2009, 22:01
Witam.

Mam problem z utworzeniem kopii zapasowej.
Po rozpoczęciu wykonywania kopii zapasowej serwer przestaje odpowiadać i proces archiwizowania zostaje zatrzymany. Wielokrotne próby (przy przeróżnych ustawieniach JoomlaPack) kończyły się zarchiwizowaniem bazy danych i części plików serwisu - różnej, w zależności od chwili przerwania komunikacji z serwerem.
Witryna postawiona jest na superhost.pl (WisePanel).

Od administratora hostingu otrzymałem odpowiedź:
"Być może wskazana aplikacja przekracza wykorzystanie czasu procesora jaki jest ustawiony na serwerze.
W tym przypadku po wykorzystaniu czasu procesora aplikacja ta jest blokowana aby nie przeciążyć systemu."

JoomlaPack działa mi bez problemu u tego samego dostawcy lecz na tzw. "starym serwerze" (cPanel) oraz na nazwa.pl

Jak sądzicie, czy odpowiedź administratora zamyka możliwość korzystania z JoomlaPack na superhost.pl, czy też błąd tkwi gdzie indziej?
Może ktoś miał podobne kłopoty i z powodzeniem sobie z nimi poradził?

Holden
08-02-2009, 21:54
Mam taki sam problem. Na dodatek raz archiwizacja się powiodła natomiast pozostałe 1000 razy nie. Dziennik z błędami nie pokazuje żadnych nieprawidłowości. Zaznaczam że wykonanie kopi samej bazy danych działa. Czy ktoś coś może wie na ten temat. Jakie są inne metody wykonania kopi witryny? Proszę o pomoc.

zwiastun
08-02-2009, 22:18
Stara, sprawdzona, niezawodna metoda: kopia testowa na komputerze lokalnym, aktualizowana, gdy coś jest instalowane lub odinstalowywane albo dodawane są obrazki + codzienna kopia bazy danych (backupDaily)

TLo
23-02-2009, 13:38
Witam.

Mam problem z utworzeniem kopii zapasowej.
JoomlaPack działa mi bez problemu u tego samego dostawcy lecz na tzw. "starym serwerze" (cPanel) oraz na nazwa.pl

Na starym serwerze chodziło wszystko bez problemów. Po przeniesieniu sie na nowy hosting, z WisePanelem, JoomlaPack zachowuje sie identycznie, jak piszecie. Czasem zrobi kawałek, czasem zawiśnie na amen. Może trzeba ja odpalać nad ranem, żeby "nie przeciążać procesora" serwera SuperHost? :(

TLo
28-02-2009, 14:15
Jak sądzicie, czy odpowiedź administratora zamyka możliwość korzystania z JoomlaPack na superhost.pl, czy też błąd tkwi gdzie indziej?
Może ktoś miał podobne kłopoty i z powodzeniem sobie z nimi poradził?

Jak już pisałem - mam identyczne problemy z JoomlaPack przy backupowaniu witryny na superhost.pl. Włączyłem sobie dzienniki błędów na tym serwerze hostingowym i widzę, że próba odpalenia JoomlaPack wywołuje z mety 9 identycznych błędów, sprowadzających się do następującego zapisu w logu:

PHP Warning: Missing argument 1 for sajax_handle_client_request(), called in<br /> /users/smzk/www/smzk.org/administrator/components/com_joomlapack/views/backup/tmpl/<br /> default_raw.php on line 17 and defined in<br /> /users/smzk/www/smzk.org/administrator/components/com_joomlapack/helpers/sajax.php<br /> on line 131

Obejrzałem oba inkryminowane pliki PHP (default_raw.php oraz sajax.php). Ale PHP to nie moja domeną, więc nie wiem dlaczego linia 17 i 131 powodują problem? Może ktoś pomoże i coś podpowie?

Oba pliki PHP oraz log z błędami są w załączniku
http://www.smzk.org/varia/sajax.zip

Pozdrawiam
TLo

TLo
28-02-2009, 15:43
Chyba zamykamy wątek :)
Otóż po bezskutecznym googlaniu w sprawie błędów w logu serwera, poszedłem na całość i zainstalowałem JoomlaPack w najnowszej wersji beta (com_joomlapack-2.1.b2.zip (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/9452/35786/com_joomlapack-2.1.b2.zip)). I jak ręką odjął :) Wszelkie problemy skończyły się :-) Joomla Pack zrobił backupy witryny zarówno ZIP, jak i JPA.
Co więcej - nowa wersja przynosi też nowe możliwości, np. wyłączenia z backupu zainstalowanych w witrynie modułów, albo dodatkowych (poza ZIP i JPA) rodzajów kompresji... Warto więc będzie zaczekać na wersję finalną. Ale już i ta beta załatwia problemy z backupem na SuperHost.pl. O co nam w końcu chodziło.
Pozdrawiam
TLo