PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.9



fanti
05-06-2006, 23:27
Na forum taki spokój bo wszyscy testują stabilną 9 ?

rebs
06-06-2006, 00:03
ja dopiero jutro albo i później znajdę czas na testy. bardzo jestem ciekaw czy faktycznie jest stabilna i bez dziur.
czekam na opinie pierwszych testerów :]

stone
06-06-2006, 00:06
My testowac bedziemy od razu w polskiej wersji, także można się jej spodziewać za kilka dni.

Nie należy aktualizować do Joomli 109 wersji pobranek z www.joomla.pl o ile nadal chce się miec administratora po polsku. Należy poczekać na wersję polską

rebs
06-06-2006, 17:15
ojoj. czekamy na polską wersję i ciekaw jestem kiedy. dzień po premierze nie ma nawet wzmianki na stronie joomla.pl

ale jestem optymistą :)

Sova
06-06-2006, 22:26
Co fakt to fakt - wzmianka by się przydała, a nawet powiem więcej - wypadałoby, bo o "betach" informacje spore a o produkcie finalnym ani słowa... nieładnie.

P.S.
Chyba, że jesteście pochłonięci tłumaczeniem...
:confused:

Rybik
07-06-2006, 05:12
jakim produkcie finalnym ? 1.0.9. stable jeszcze nie ma, jest 1.0.9. beta 4 do ktorej najpierw trzeba wrzucic admin-lang (nie plik jezykowy tylko wogole opcje jezyka administracyjnego bo oryginal tego nie ma) nie psujac oryginalnych zmian w kodzie - a potem mozna testowac... poza tym cudow bym sie tam nie spodziewal ...

nailee
07-06-2006, 12:15
Nie ma?
http://www.joomla.org/content/view/1398/74/
:)

stone
07-06-2006, 12:24
P.S.
Chyba, że jesteście pochłonięci tłumaczeniem...
:confused:


Jakbyś zgadł :D. A zmian jest mało ale dosyć istotne.

Sova
07-06-2006, 16:05
Jakbyś zgadł :D. A zmian jest mało ale dosyć istotne.
Hehe... tak myślałem Stone! Czekam na owoce pracy :)!

Rybik jesli nadal twierdzisz, że nie ma wersji STABLE - to Cię tu odsyłam:D:
Joomla_1.0.9-Stable-Full_Package.zip (http://developer.joomla.org/sf/frs/do/viewRelease/projects.joomla/frs.joomla_1_0.1_0_9;jsessionid=3F3AA967A43BA347FB 0668260FE18249) - data publikacji 06/05/2006 (pisownia daty ang.)
a jeśli interesuje Cię wersja z polskim frontend'em to stąd Sobie pobierz:
Joomla 1.0.9 Stale PL (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,98/) - data publikacji 6 czerwiec 2006

Tak na marginesie: już ok północy 5 czerwca było info na joomla.org, że tego dnia nastąpi premiera i należy się spodziewać już paczki do pobrania, która pojawiła się ok 18:00.
Jestem tylko zwyłkym userem...

Rybik
07-06-2006, 17:09
Tak wlasnie sie spodziewalem ze ktos sie nie powstrzyma od wytkniecia ze "ktos na literke A" nie jest na biezaco :P ale luzik - tylko nie chcialbym zeby w tloku wypisywania miejsc skad rozne joomle mozna sciagnac zniknela kwestia ze multilanguage backend jest rozsiany po plikach i troche upierdliwe jest dorabianie go do kolejnych wersji, chociazby z tej przyczyny ze nie jest to zwykla translacja przy ktorej moze siasc kazdy ...

Sova
07-06-2006, 20:04
1. Bycie "kimś na literkę A" - ładnie powiedziane:) - w sumie do czegoś zobowiazuje (kompetentne porady to raz a orientacja w temacie to dwa), więc zamiast pisać post, że jeszcze nie ma oficjalnego wydania wystarczyło sprawdzić tą informację.
2. Pisałem poprzedni post o dostepności i czasie publikacji Joomla! a nie o jej niuansach technicznych. Nie instalowałem, nie wiem - nie wypowiadam się - zasada prosta (żeby tylko ludzie sobie częściej brali to do serca).
3. Rybik ja Cię lubię - (kochać nie muszę:D) - i szanuję tak jak i wszystkich tutaj. Więc jesli ktoś wytyka Wam - "tym na literkę A" - jakieś błędy, to nie przez złośliwość. Krytyka konstruktywna to jeden ze sposobów na podniesienie profesjonalizmu i jakości - a wszyscy byśmy chcieli aby to forum było jak najlepsze (przynajmniej ja tak chcę).

zwiastun
07-06-2006, 20:10
Hmm, skoro uważacie, że należy pokazać lizaka, to i pokazujemy. Nawet więcej, jak ktoś chce trochę polizać, opublikowaliśmy plik etykiet i komunikatów językowych dla frontonu. A że polska pełna wersja - z frontonem może będzie jutro, może w piątek, może w sobotę, to choć - oczywiście - nowinkę mozna było napisac od razu - to prawdę mówiąc, po komunikacie o tym, że finalna wersja ukaże się lada chwila, pisanie że właśnie się ukazała, zdało mi się li tylko pokazywaniem lizaka. Ale może i racja! Wszyscy dziś wszystkich epatują co rusz sukcesami bądź aferami.

Rybik
07-06-2006, 20:26
@Sova - jest ok, nie napinam sie, nawet specjalnie zmienilem tan napis na literke A :) a i faktem jest ze mam urwanie glowy poza Joomla i na orga najczesciej zagladam zeby podac komus linka do komponentu i nie tlumaczyc co to jest extensions bo to walka z wiatrakami
(a jak podejrzewam zlosliwosc to sie odgryzam co czuc od razu :P)

Przyzwyczailem sie do stosunkowo czestych podwersji, ktore nie niosa ze soba zadnych bijacych po oczach zmian, moze stad taka malo entuzjastyczna reakcja ze cos wyszlo. Z wersja 1.0.9 byl taki niuans ze do konca nie bylo wiadomo czy bedzie beta 3, 4 i za miesiac stable a w wefekcie koncowym przesunieto czesc zmian na potem, ominieto jedna bete i po niewielkich testach wyszla finalna.

fanti
07-06-2006, 21:57
Zwiastun masz rację :
zainstalowałem 9 testowo i od razu były problemy z VM 1.0.5 w backendzie wywala błedy z iso,
Większość ludzi ma problemy z literówkami w nazwach plików (jak każdy), ale nie wszyscy potrafią je znajdować, - bo brak im wiedzy o PHP, SQL, HTML i stu innych rzeczach, by wiedzieć gdzie szukać. (fanti też sie kłania )
Dlatego chylę zawsze czoło przed ludzmi którzy poświecaja swój wolny czas i wiedze by pomóc rożnym lamerom. ( za darmo!)
Jak ktos chce być na topie - joomla.org stoi otworem.

fanti

Rybik
07-06-2006, 22:20
tam na forum juz tez cos zglaszali bledy, nie chce krakac ale moze sie za bardzo pospieszyli z ta wersja :/