PDA

Zobacz pełną wersję : Co się stało



sreg
08-02-2009, 09:56
Witam,

dodawałem artykuły i filmiki do swojej strony po czym nie wiadomo skąd pojawił się błąd strona przestała się wyświetlać, obecnie kiedy wpisuję adres strony joomla "przekierowuje" na /installation/index.php. Kiedy wchodzę od zaplecza pojawia się komunikat
Warning: require_once(/includes/version.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /usr/local/apache/www/htdocs/xxxx.pl/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [function.require-once]: Failed opening required '/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /usr/local/apache/www/htdocs/xxxx.pl/includes/joomla.php on line 71

Czy wiecie z czego to może wynikać co mogę zrobić aby witryna powróciła do "normalnego" funcjonowania.
Środowisko joomla 1,0

Dziękuję z góry za pomoc

nikszal
08-02-2009, 11:21
Witam,

obecnie kiedy wpisuję adres strony joomla "przekierowuje" na /installation/index.php.

A dlaczego pozostał po instalacji folder installation? Nie czytałeś komunikatu podczas instalacji o konieczności usunięcia go?

hesar
08-02-2009, 11:32
/includes/version.php
skrypt wyraznie wola takiego pliku
masz go tam gdzei powinien byc? a jesli to jest to jakie ma prawa dostepu plik i folder includes?

nikszal
08-02-2009, 11:41
Zrób kopię folderu installation na swoją maszynę i usuń go z ftp. Przy jego obecności zawsze są problemy. Przerabiałem tą lekcję.

sreg
08-02-2009, 16:48
Folderu instal nie ma na sewerze, jeśli chodzi o prawa dostępu to includes ma 775,zmieniłem obecnie na 777, version ma 664, zmieniam też na 777

sreg
08-02-2009, 16:53
zmiany praw zapisu nic nie dały, cały czas jak wpisuję adres strony joomla przekierowuje strone na katalog instalation, którego nie ma na serwerze. Pojawia się w FF petla przekierowań.

zwiastun
08-02-2009, 17:54
Prawdopodobnie instalacja nie została zakończona - nie został zapisany plik konfiguracyjny.
Usuwanie pakietu instalacyjnego zanim zostanie stwierdzona poprawna instalacja jest bezsensownym działaniem. Katalogowi wystarczy zmienić na ten czas nazwę.

sreg
08-02-2009, 17:57
Strona działała od ponad roku bez zarzutu. Wczoraj jak uzupełniałem zawartość po przeładowaniu wywaliło wszystko :(

zwiastun
08-02-2009, 18:19
1. Co się działo z serwerem, np. czy modyfikowano ustawienia?
2. Czy jest plik configuration.php? Jakie ma prawa dostępu? czy oglądałeś zawartość?
3. Czy jest plik /includes/version.php? Jakie ma prawa dostępu? Czy próbowałeś zastąpić ten plik oryginalnym?
4. Jakie są ustawienia serwera?

I złośliwie: poproś tatusia, żeby Ci pomógł, skoro:
a) nie umiesz opisać sensownie problemu
b) nie umiesz przedstawić, jakie czynności już podjąłeś.

sreg
08-02-2009, 20:54
Zwiastun - niezależnie co piszesz dzięki za pomoc i podjęcie tematu :)

Na dziś miałem kopię serwisu w offline i nadpisałem pliki na serwerze pomogło- niewiele danych utraconych.

Dziękuję i pozdrawiam

zwiastun
08-02-2009, 21:03
Tylko:
a) problem Ci się może powtórzyć - nie będziesz wiedzieć, co jest grane
b) pal licho przyczynę, może się już nie zdarzy, ale co jeśli to było włamanie?
Wolałbym szacun w postaci rzetelnego podejścia do swojego zadania - nie musiałbym bywać przykry!

sreg
08-02-2009, 21:30
Masz absolutnie rację jednak co mogę sprawdzić ? na dziś tego nie wiem ?
Wolałbym uniknąć w przyszłości weekendu nerwów.

Witrynę próbowałem otworzyć z joomla pack jednak wszystkie kopie jakie miałem zawierały błąd i nie dały się rozpakować, kickstart też się zawieszał w trakcie pracy. W tak zwanym międzyczasie próbowałem przenieść całość na inny serwer z zainstalowaną joomla 1,59 jednak pierwsze próby zainstalowania joomlapack kończyły się komunikatem że nie może utworzyć katalogu joomlapacka.Wiem że to może są to problemy dla niektórych banalne jednak dla mnie są to problemy :(

krainagsm
01-07-2010, 13:43
Witam, mam ten sam problem... po aktualizacji strony z poziomu strony administratora i zapisaniu nie mogę teraz wejść na stronę....
plik configuration.php jest pusty :(
co mogło się stać, że się wyczyścił??

przy próbie wejścia na stronę ta próbuje przenieść mnie na /installation/index.php

a przy wejściu w panel administratora wyskakuje taki komunikat:

Warning: require_once(/includes/version.php) [function.require-once (http://www.sp5oswiecim.info/administrator/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /interhead1/web/mojastrona/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [function.require (http://www.sp5oswiecim.info/administrator/function.require)]: Failed opening required '/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /interhead1/web/mojastrona/includes/joomla.php on line 71

zwiastun
01-07-2010, 14:48
Bądź tak dobry i przeczytaj wpisy w tym wątku. I uwierz, nikt z nas nie ma najmniejszej przyjemności w wypisywaniu przykrych odpowiedzi, pouczeń, odsyłaniu do regulaminu, itp.