PDA

Zobacz pełną wersję : Zgodność z XHTML i CSS (walidacjas strony)



fayer77
05-06-2006, 23:59
Chciałbym zamieścić na stronie buttony potwierdzające zgodność strony z XHTML i CSS, jednak ciągle mam niezgodności, wynikające głównie z wpisów umieszczonych w skryptach. Czy ktoś może coś tutaj poradzić?

ps. dziś walidacja ww.joomla.pl się nie powiodła (3 błedy w XHTML), CSS podobnie (też mam ten komunikat: "Please, validate your XML document first");-)

zwiastun
06-06-2006, 02:34
Hmm, w istocie, nie. Jeśli przejrzałeś, jakie błędy spowodowały, że się nie powiodła, to wszystko będzie jasne - błędy w tekstach.

Natomiast doprowadzenie strony do tego, by się walidowała, wymaga.... dość sporego nakłądu pracy, a potem pilnowania, by się byczki nie zdarzały w artykulach.
Po pierwsze - porządnie musi być zaprojektowany szablon. Najlepiej sprawdzać, czy się waliduje, na czystej instalce Joomli.
Po drugie, gdy to już mamy z głowy, instalujemy kolejne komponenty, moduły i co nam do głowy wlezie, a po zainstalowaniu każdego sprawdzamy, co też on wyczynia. Poddajemy stronę walidacji i usuwamy przyczyny niepowodzenia, bo najczęściej z takim mamy, niestety do czynienia.

Publikowane przez PCJ w naszej plikowni składniki często, acz nie zawsze, są poprawione. A przerobiłem tego sporo...