PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka domen



run3
08-02-2009, 11:37
Witam

Mam taki mały problem.
Znajomy namówił mnie na joomle i oczywiście jestem zadowolony lecz ,utknąłem gdyż posiadam kilka domen niestety dla mnie ważnych i po zrobieniu serwisu nie wiem ja wrzucić go na inne domeny.W poprzednim miałem moduł gdzie wpisywałem tylko domenę i wszystko chodziło zaś obecnie nie wiem czy mam na każdej domenie instalować jomlę czy też jest moduł odpowiadający z zarządzanie domenami.Jestem początkujący w joomli więc prosiłbym o pomoc

hesar
08-02-2009, 11:40
nie rozumiem problemu
chcesz miec kilka domen przekirowanych na jedna strone (identyczna tresc)
czy kilka roznych stron w zaleznosci od domeny?

run3
08-02-2009, 11:56
kilka domen dokładnie 3 pl com.pl oraz eu i na każdej powinna stać strona serwisu zaś obecnie postawiłem domenę na com.pl lecz nie mam pojęcia jak podpiąć tamte i to w taki sposób żeby po wpisaniu adresu www.cośtam.pl widoczna była ta domena ale treść już była wzięta z obecnego projektu

hesar
08-02-2009, 12:03
po pierwsze primo nie nalezy tak robic bo to jest duplicate content a google bardzo tego nie lubi
po drugie primo zrob przekierowanie 301 (permanentne) z domen pl i eu na com.pl
po trzecie primo jesli chcesz juz koniecznie po swojemu to niestety nalezy skopiowac serwisy (to znaczy postawic je 3 razy) i teraz kazda aktualizacja tresci musi byc powielona 3 razy zeby tresc byla taka sama - generlanie bylo juz kiedys na ten temat (z kims dyskutowalem o wspolnej bazie dla roznych serwisow) ale to raczej skomplikowana sprawa :/

run3
08-02-2009, 12:10
ok czyli pozostaje przekierowanie zaś nie da się inaczej.Ok dzięki chyba jedna zrobię przekierowanie zaś w przyszłości może wykorzystam domeny do czego s innego :)):):):)

hesar
08-02-2009, 12:36
mozesz na przyklad wykorzystac je do pozycjonowania strony
wrzucic na nie sporo contentu dotyczace glownej czesci strony a na gorze zrobic link do glownej strony lezacej na domena.pl