PDA

Zobacz pełną wersję : Nie dziala podzial strony (?)



BogdanH
09-02-2009, 09:38
Nie dziala mozliwosc podzialau strony (klawisz ponizej edytora). Czyli pokazuje sie okno z parametrami, ale po wpisaniu i zapisani artykulu nic sie nie dzieje.
Moze trzeba zaladowac jakis dodatek?
Chodzi mi o podzial na strony dlugich artykulow.

zwiastun
09-02-2009, 09:48
Tak, Pagebreak (Podziel stronę) i skonfigurować.
Ponadto w konfiguracji artykułów (Preferejncje) i pozycjach menu.

BogdanH
10-02-2009, 07:01
Tak, Pagebreak (Podziel stronę) i skonfigurować.
Ponadto w konfiguracji artykułów (Preferejncje) i pozycjach menu.
W Preferencjach trzeba wlaczyc "Nawigacja"?
No tak - niby dziala, ale gdziekolwiek ustawie w artykule kursor i uaktywniam "Podzial strony", to linia jest wstawiana na poczatku artykulu (przed wstepem, po ktorym mam więcej). We wlasciwosciach page break mam wszystko na "tak".

zwiastun
10-02-2009, 10:23
Umieszczasz kursor w miejscu, w którym chcesz wstawić podział strony, w oknie w nakładce wpisujesz tytuł i inny tytuł. W tekście powinieneś mieć:


<hr class="system-pagebreak" title="Tytul strony" alt="Jeszcze inny tytuł strony" />

BogdanH
10-02-2009, 13:56
Umieszczasz kursor w miejscu, w którym chcesz wstawić podział strony, w oknie w nakładce wpisujesz tytuł i inny tytuł. W tekście powinieneś mieć:


<hr class="system-pagebreak" title="Tytul strony" alt="Jeszcze inny tytuł strony" />
Czyli ten kod powyzej musze wpisac "z palca" do artykulu?

zwiastun
10-02-2009, 14:26
Nie musisz, ten kod powinien być wygenerowany w wyniku wpisania w oknie nakładki tytułów

BogdanH
10-02-2009, 14:33
Nie musisz, ten kod powinien być wygenerowany w wyniku wpisania w oknie nakładki tytułów
Wlasnie na tym polega problem, ze owszem generuje ale uparcie w 1 linni (nad wstepem do artykuly) i to w kazdym edytorze. W momencie klikniecia na podzial strony kursor ustawia przed pierwszym znakiem tekstu.